První příspěvek mi dnes přišel od čtenářky Gerdy. Doba, kdy řešila výběr životního partnera, už je pryč, a tehdy prý občas na nějaké to rande naslepo zašla, ale stejně... Do speed datingu by asi nešla. Podle ní je možná lepší, když si na toho pravého člověk chvíli počká. Souhlasíte?

Dobré ráno, i když jsem povahovým založením rychlá, hbitá a pohotová, nehoruji pro rychlost docela ve všem. U nás se totiž říká „HONEM HONEM, HO*NO PO TEM“. (Současně přikládám spisovný překlad pro ty, co hanáčtinou nevládnou - „Rychlost není zárukou kvalitního výsledku“). Je pravda, že už jsem ve věku, kdy partnera nehledám. Je pravda, že jsem se kdysi seznamovala na úrovni doby i svého ročníku, tehdy netradičně - na inzerát. Co jsem měla dělat, když jsem nechtěla zůstat sama a s kytkou za pravým či levým uchem u nás není zvykem chodit?  A právě to se mi docela líbilo, že jsem si mohla doma v klidu rozvážit, koho vyřadit, koho zařadit, své dojmy z rukopisu (tehdy se ještě psaly dopisy, vlastní rukou!!!) v sobě utřídit - a přitom nikoho z očí do očí neurazit. I tak to bylo dost složité a na několik vyřazovacích kol při osobním setkání. Nemám vůbec ráda žádné zorganizované akce, teda někým jiným. Já sama jsem totiž organizační talent, ba dokonce jsem to mívala i v kádrovém posudku:)  Nerada se tedy nechávám vmanévrovat do něčeho, na co nemůžu přísahat. Kolem je spousta rychlokvašek, ať už se rozhlédnete po všech sférách. Měla bych zapotřebí takový způsob seznamování právě já, takový samorost? Co mi kdo může za pár chvil o sobě prozradit? Tohle snad nikdo nemůže brát vážně a doufat, že si tam najde trvalého partnera pro život. Je to příliš umělé... Nene, v tomto jsem konzerva, na pořádnou lásku se vyplatí čekat. Jiskra může přeskočit i při bruslení na ledě, ale na to přece nikdo žádného speed dohazovače:) nepotřebuje.
Gerda

Pozn. redakce: Text neprošel redakční korekturou.

Děkuju Gerdě za její názor. Nic se nemá uspěchat... Svatá pravda, nemyslíte?

Téma dnešního dne: Speed dating neboli rychlé rande.

  • Máte s tímto způsobem seznámení nějakou zkušenost?
  • Vyzkoušela byste speed dating?
  • Zkusila to některá z vašich kamarádek? Jak se jí to líbilo?
  • Slyšela jste o někom, kdo si našel díky speed datingu životního partnera?
  • Myslíte si, že je to fajn způsob, jak se s někým seznámit?

Těším se na svou první editaci, jsem zvědavá na vaše příspěvky!

Jednu z vás za její názor, historku, cokoliv trefného a zajímavého k tématu, samozřejmě odměním pěkným dárečkem, jak jste už na Ženě-in zvyklé. Tentokrát to budou dvě knížky: Tajemství lásky aneb Sedm kroků k univerzální síle a lechtivé čtení 50 odstínů vášně. Jedna z vás získá obě – skvělá zpráva, že? Názory, nebo dokonce vlastní zkušenosti se speed datingem mi, prosím, posílejte do dnešních 14:30 hodin, a to na redakční e-mail redakce@zena-in.cz, předmět e-mailu: RANDE.

zzz

A klidně se rozepište! Ideálně mi pošlete příspěvek o rozsahu jednoho odstavce (cca deset řádků). Za každou větu budu ovšem ráda, to je jasné. Tak tedy díky a už mi pište, šup, šup!

Reklama