Domácnost

Rychle všichni do patra…

Pokud jste majiteli bytu, jehož stropy jsou výše než 3 metry, jistě jste již uvažovali o možnosti vestavění patra, které umožní rozšířit byt o další čtvereční metry. V malých bytech se dokonce stává jedinou možností, jak zajistit všechny nezbytné funkce bydlení.

Do patra se většinou umísťuje spaní, aby prostor dole mohl být využíván beze zbytku k denním aktivitám. Často se do výšek stěhují děti, které nemají svůj vlastní pokoj a prostor pod stropem jim umožní mít částečně své soukromí oddělené od světa dospělých - třebaže pomyslně – pár schůdky nebo žebříkem… lze sem přestěhovat i část knihovny a vytvořit kout pro nerušené čtení.

Při výstavbě patra je nutné myslet hned na několik věcí - pokud bude patro sloužit ke spaní, musí být nad ním minimálně 1 m volný, ale lépe 1,30m, které zajistí, že se v posteli budeme moci pohodlně posadit.

Dále si musíme uvědomit, že ve výšce se drží teplejší vzduch a pomaleji zde proudí, tudíž se brzy „vydýchá“. Tomu můžeme předejít dobrým větráním a regulací topení na noc. Také je třeba dobře položit matraci – nejlépe na rošt, aby mohla dobře větrat. Pokud bychom jí položili přímo na desku, může se nám stát, že se budeme koupat ve vlastním potu J))). Jen pokud použijete místo klasické matrace futon, který má uprostřed vrstvu z kokosových vláken, která odvádí vlhkost, tedy i pot, pak je použití roštu zbytečné, ale vzhledem k tomu, že futony bývají silnější než klasické matrace, tak výškově jsou obě varianty stejné.

Pod patro se dá umístit ledasco –sedací souprava, psací stůl nebo malá šatna. Dokonce jako podpěry patra můžeme využít bytelné skříně po babičce, stejně jako mohou menší skříňky různých velikostí posloužit jako schodiště.

Materiál na stavbu patra je vhodné volit tak, aby kompozičně zapadalo do stylu celé místnosti, nejvhodnější je dřevo, ale pokud máte rádi nekonvenční bydlení, pak můžete v klidu použít lešenářské trubky, které pomocí barev můžete „doladit“ se zbytkem interiéru…..

   
31.03.2003 - Dům a byt - autor: Týna

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Máme nízký strop, ale patra se mi líbí.

  superkarma: 0 07.12.2003, 23:50:14
 2. avatar
  [3] Simba [*]

  pajda: u nás máme, 3,20 metru ...ale stejně bych v "patře" nemohla spát.

  superkarma: 0 10.11.2003, 11:02:19
 3. avatar
  [2] pajda [*]

  Chachá, u nás tedy tři metry vysoko strop nemáme a nad postelí je sotva tak místo pro malého sysla...až se u nás Týna o víkendu probudí, může tenhle článek zcenzurovat

  superkarma: 0 01.04.2003, 11:21:56
 4. avatar
  [1] mirrea [*]

  ach jo, krásně se to čte, ale bohužel jen to. U nás v paneláku bych se leda musela probourat k horním sousedům. I když to není tak špatný nápad?

  superkarma: 0 31.03.2003, 17:28:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme