Děkujeme za první příspěvek, který dorazil na dnešní téma. Je od čtenářky s nickem Jitulenka

Krásné dobré ráno, milé ženy-in, auto je krásné téma. Já jsem si vždycky myslela, že řidičák se mne netýká, že budu nadosmrti dobrovolně závislá na manželovi. Jenže osud tomu chtěl jinak, a já mu za to jsem nesmírně vděčná. Sebrala jsem v sobě veškerou odvahu a taky drzost a ve 26 letech jsem se přihlásila do autoškoly. Byla jsem si jistá, že co se týká technických záležitostí u auta, ty já zvládat nebudu, ani se snažit je pochopit, jen snad co se povinných znalostí v době snahy o získání řidičského průkazu týká. Ale čím dál víc jsem se sžívala s myšlenkou, že jezdit se naučím.

Manžel (dnes už naštěstí bývalý) moji snahu bojkotoval, a tak v době, kdy jiní rejdí po prázdných parkovištích s drahou polovičkou vedle sebe a jsouc jedno ucho jeho radám, já se zmítala v depresích, že to prostě nezvládnu, neumím, nenaučím se. Prošla jsem si krizí, ale nevzdala se, a světe div se - JÁ jsem udělala zkoušky napoprvé!

Ješitnost mého manžela byla v té době na koni, odmítl mi jakkoliv dál pomáhat a jeho slova: "Máš řidičák, tak jeď!" mi dodnes hučí v hlavě. Že jsem vezla i tehdy tříletou dceru mu vůbec nevadilo. A tak jsem jela a jezdím dodnes. To úplně první auto byl žigulík, velké robustní auto, které na silnici "sedělo". Mělo jednu nevýhodu - občas se mu zablokovala kola. Třeba v křižovatce to nebylo moc fajn. Když jsem malinko pocouvla, kola se odblokovala, ale ty nervy, a chlapi co seděli za volanty jiných aut, si klepali na čelo...

Hodně jsem tímto autem vozila dceru po doktorech, a taky do školky, a nezapomenu na její historický výrok: "Honem mami, rychle toč volantem, spěcháme!"

Druhé auto byla škodovka stodvacítka. Proti žigulíku krásně elegantní auto. Ale taky zrádné - občas nechtělo jet do kopce a nezmohla jsem vůbec nic, jen jsem stála jak tvrdé "y" v kopci i s autem a stopovala. A manžel se smál.

Teď mám felicii combi a pomaličku dosluhuje. Je to první opravdu jen a jen MOJE autíčko, proto je mi ho líto, ale co nadělám - věk nezastavíme ani my, ani naši čtyřkolí miláčci.

JITULENKA

Tak už to chodí, jaj hou

Jaké zkušenosti s auty máte? Které bylo vaše první? Co jste s ním zažila? Máte ho ještě, nebo už jste ho vyměnila? Z jakého důvodu? Na které auto nikdy nezapomenete? Podle čeho si auto vybíráte? Co mu nesmí chybět, a co klidně oželíte? Jaké největší auto jste kdy řídila? Které auto vás zaskočilo? Z kterého jste byla na větvi? Jaké auto byste si přála někdy řídit?

Na vaše příspěvky, příhody, zkušenosti, ale třeba i fotografie se budeme těšit na adrese

redakce@zena-in

 

Reklama