rybí paštika

Když hledám zajímavý a originální recept, najdu ho vždycky na gurmánském blogu Šárky Škachové. Netradiční pochoutky, ale i tradiční klasika. Vybere si tady každý.
Tentokrát jsem chtěla nějakou „vánoční“ paštiku. A tahle rybí mi padla na první pohled do oka.

Suroviny

500 g čerstvých rybích filetů (treska, pangasius)
100 g filetů z uzeného pstruha
1 konzerva tresčích jater
šťáva z jednoho citrónu
2 čerstvé žloutky
mořská sůl
čerstvě mletý pepř
100 ml ušlehané smetany
1 silný pórek
střik šampaňského (sektu, bílého vína)

Postup

Terinu (nádobu na paštiku) vyložíme uvařeným pórkem, který jsme rozebrali na jednotlivé dlouhé listy. Povaříme jen krátce a přelijeme studenou vodou, aby se zachovala ta svěží zelená barva. Na menší kousky pokrájíme rybí filety a společně se šťávou z citronu, žloutky, solí, pepřem a střikem šampaňského či vína rozmixujeme na rybí fáš. Do takto připravené rybí paštiky vmícháme ušlehanou smetanu a částí směsi vyplníme připravenou rybí terinu.

Poklademe filety z uzeného pstruha, překryjeme fáší a přidáme kousky tresčích jater, na ně zbylou rybí fáš, povrch uhladíme a překryjeme „stužkami“ pórku, které přečuhují přes paštikovou mísu.

Uzavřeme pokličkou a v troubě ve vodní lázni vaříme při teplotě 95 °C rovných 60 minut. Hotovou paštiku necháme v míse vychladnout a potom ji snadno vyklopíme na talíř a krájíme chutné rybí řezy této delikátní paštiky.

Není to tak složité, jak to na první pohled vypadá, ale výsledek na talíři skutečně stojí za tu námahu.

Dobrou chuť přeje Šárka Škachová.

Reklama