kopr a ryba

Rybí filé patří mezi oblíbené rychlovky v kuchyni. Ani se nedá připravovat příliš dlouho, protože když ho vysušíte, není dobré. Ryba musí zůstat pěkně šťavnatá. Jen tak má ideální chuť a pořádně si na ní pochutnáte.

Ryby bychom měli mít na talíři mnohem častěji, než je většina z nás zvyklá. Ryby nejsou příliš drahé, navíc je dnes seženete v mnoha obchodech, na trhu, přímo v rybářství. Jednou z nejlevnějších ryb je pstruh. Když se ho naučíte vyfiletovat, získáte skvělé jídlo a ještě základ na rybí polévku.

Můžete však koupit i dobré mořské ryby, klidně mražené filety. Je to pořád lepší než vůbec žádná ryba.

Dnešní recept je opět rychlovka a skvělá kombinace. Ryba, zakysaná smetana a čerstvý kopr. Pár surovin, pár minut v kuchyni.

Suroviny

  • 4 filety ze pstruha nebo mořské ryby
  • 300 g zakysané smetany
  • 1 šalotka
  • kousek másla
  • svazek čerstvého kopru
  • sůl a pepř

Postup

Ve velké pánvičce si rozpusťte máslo a opečte na něm z obou stran rybí filé. Připravte si dva nahřáté talíře, ideální je pro nahřívání použít troubu. Osolené a opepřené rybí filé opečte z každé strany jen 3 - 5 minut, záleží, jak je kousek vysoký. Ryba se nesmí vysušit. Opečené ryby dejte na nahřátý talíř a druhým talířem je přiklopte.

Do výpeku na pánvičce přidejte ještě kousek másla a opečte na něm nadrobno nakrájenou šalotku. Hotovo?

Stáhněte pánvičku z plotny. K šalotce přidejte zakysanou smetanu, ochuťte špetkou soli a pepře a rozmíchejte metličkou. Vsypejte nasekaný kopr.

Na nahřátý talíř dejte rybu (případně i s přílohou) a přelijte ji koprovou „peřinou“. Posypejte ještě koprem.

Dobrou chuť přeje Elly.

Rybí nápady na našem magazínu

bramborová kaše s rybím filé v těstíčku

pstruh s podzimní bramborovým salátem

losos se špenátem

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková

Reklama