Tenhle názor zůstal až do dospělosti čtenářce s nickem Heather. Ale možná se blýská na lepší časy a svůj postoj začíná přehodnocovat. Růžové paraple je toho důkazem

V mém šatníku se vždycky nacházelo pouze oblečení modré nebo černé. Málokdy se mezitím objevila šedá nebo bílá, jiné barvy vůbec. Ve školních letech to bylo strašně in, růžovou a červenou přece nosí pouze kikiny. Tak nějak mi to zůstalo až do dospělosti.

Až v poslední době jsem našla zalíbení v pestrých barvách. Pokud si koupím něco na sebe, je to většinou fialové, červené, růžové, tyrkysové... A proč? Protože jsem zjistila, že mi to v těchto barvách sluší! Samochvála? Ne tak úplně...bez pochval okolí bych na to ani nepřišla. Takže teď se mi pomalu šatník rozjasňuje, i když na křiklavé botičky nebo kabelku bude muset čas ještě dozrát.

Když jsem dnes ráno o půl šesté rozevřela svoje růžové paraple, možná jsem se cítila v okolních ponurých barvách výrazněji a hezčeji. Nic to ale nemění na tom, že i v tomhle podzimním nečase musím vstát, teple se obléct a vyrazit na vlak déšť, ne-déšť. A to je sakra otrava.

Abych přežila podzim bez újmy, nepotřebuju mít duhový šatník. Právě naopak. Na to nepotřebuju červenou halenku nebo tyrkysový šál, ale pouze svoje flanelové pyžamo a tři základní, zcela obyčejné barvy - oranžovou, černou a hnědou. Rozvalím se na svůj oranžový gauč, černou deku si přitáhnu až k bradě a zabořím nos do horkého čokoládového kakaa. A podzim ať si dělá, co chce :-)

Heather

To jste mě asi včera večer viděla, ne? Rozvalila jsem se na pohovku s oranžovým potahem, po bradu jsem se zabalila do šedočerné kostičkované deky, ale místo horkého kakaa jsem popíjela těžké červené víno

Jak si s podzimním splínem poradíte vy, milé ženy-in? Jdete na to také přes barvy ve svém šatníku, nebo máte jiný recept? Napíšete nám ho? Jaké barvy máte teď momentáleně nejraději? Co děláte, abyste v dobré náladě přežila ponurý podzim?

Na vaše příspěvky se stále těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama