růžová13. ročník Avon Pochodu proti rakovině prsu je sice ještě daleko, vydáme se na něj pražskými ulicemi 8. června 2013, ale už nyní můžete spolurozhodnout, jaké tričko oblečeme. Máte totiž unikátní příležitost hlasovat pro jeden ze tří různých návrhů střihů od úspěšné módní návrhářky Taťány Kovaříkové.

Zvolit však můžete nejen jeho střih, ale také barvu, která se vám líbí nejvíce. Využijte možnosti vyjádřit svůj názor v Růžových volbách 2013. Hlasovat můžete v průběhu celého října zde: http://www.zdravaprsa.cz/avon-pochod/ruzove-volby-2013/.

Taťána Kovaříková, která je rovněž ambasadorkou Avon Pochodu proti rakovině prsu, navrhla zcela zdarma již letošní unikátní pochodovou tuniku, kterou při 12. ročníku Avon Pochodu obléklo na 17 tisíc návštěvníků. Nestihli jste si ji také zakoupit a podpořit tak dobrou věc? Je stále k mání na e-shopu www.zdravaprsa.cz i u vaší Avon Lady či Avon Gentlemana. Celý výtěžek růžováz prodeje putuje na boj proti rakovině prsu.

Avon Cosmetics, který letos celosvětově slaví 20 let boje proti zákeřné rakovině prsu, věnoval v České republice na boj proti této nemoci 76 milionů korun! Rakovina prsu je totiž nejčastějším ženským nádorovým onemocněním. Každoročně je diagnostikováno více jak 6 000 nových případů onemocnění. Na následky rakoviny prsu každý rok umírá 2 400 českých žen.

růžováZávažnost tohoto onemocnění si již v roce 1992 uvědomila společnost Avon Cosmetics a založila první celosvětový fond „Avon Worldwide Fund Women´s Health“. Cílem nadace je péče o zdraví žen a zvýšení povědomí o nemocech postihujících ženy. V současné době probíhají v 50 zemích světa různé aktivity, jejichž cílem je nejen boj proti nádorovému onemocnění prsu, ale i výzkum a prevence jiných zdravotních problémů, týkajících se žen. Avon Cosmetics ČR bojuje již 15. rokem proti rakovině prsu.

Do celosvětového projektu se zapojil v roce 1997 prodejem produktů s růžovou stužkou, které prodávají Avon lady a Avon gentlemani bez nároku na provizi. Výtěžky z tohoto prodeje jsou věnovány na projekty spojené s prevencí a bojem proti rakovině prsu. Mezi nejvýznamnější patří např. sponzoring bezplatné Avon linky 800 180 880, sponzoring vyhodnocování screeningového programu, příspěvky na ozdravné pobyty pacientek a příspěvek 200 Kč na vyšetření prsu v projektu Ženy ženám.

Zdroj: tisková zpráva

Reklama