Téma dne dnes zní: Kdy chodíte na kutě? Zajímá mě, jestli máte stejný spánkový harmonogram se svým partnerem. Čtenářka Snížek tvrdí, že ji ruší manželův budík...

Probudit se dřív kvůli partnerovu budíku, to nemusí být nic příjemného. Právě tento problém řeší čtenářka Snížek...

SPÍM, KDYŽ NEPRACUJU

Totiž já dělám v nepřetržitém provozu dvanáctky směny, občas i přesčasy, pravidelnost je tím pro mne vyloučena. Třeba tři noci pracuju po sobě, potom spím přes den. Manžel bývá taky v noci v práci, někdy se ani nevidíme. Ono to není špatné, jsme si vzácnější. Někdy mi vadí jeho chrápání, jeho zase nedávno rušilo moje kašlání. Ruší mne jeho budík a jeho někdy budí můj, i když občas se nám podaří vstát ještě před budíkem. Manžel často usne u televize, to potom nemá smysl ho budit, jen ho zakryju a nechám spát, jinak je nevrlý a nepoužitelný. Jednou mne v noci probudila rána, takové žuchnutí a potom hlasité nadávání. Nechápala jsem, co se děje, potom jsem se začala velice smát. Manžel ležel na zemi zabalený do peřiny jako kokon ve čtyřicentimetrové uličce vedle postele. Ptala jsem se, co tam dělá a jak se tam dostal. Ten zuřil tím víc, čím jsem se smála. Prý mi uhýbal, jak jsem se na něj tlačila, až tam zahučel. No dobře mu tak, copak chlap má uhýbat? Měl toho využít a nespadl by. Až jsem se vychechtala, pomohla jsem mu vyhrabat se z peřiny, byl v té uličce úplně napresovaný. Samozřejmě jsem si nebyla vědoma, že bych se na něj tak tlačila, až jsem ho vytlačila z letiště. Stěžoval si jak je vymrzlý, tak jsem ho rozehřála a potom zase hned spokojeně usnul.

SNÍŽEK

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. listopadu 2011: Kdy chodíte na kutě?

  • kazetaV kolik chodíte spát?
  • V kolik vstáváte?
  • A co váš partner?
  • Měla jste někdy problém s koordinací spánku?
  • A ruší vás, když jde spát později?

Odpovězte mi na tyto otázky a přidejte k odpovědím i krátký příběh. Zajímá mě, jak jste vyřešily odlišné spánkové návyky (ať už zapříčiněné prací, či čímkoli jiným). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání dárku - luxusní relaxační kazety Radox Vitaminová péče s náušničkami. Abyste si před spánkem krásně relaxovaly!

Příspěvky zasílejte do úterý 22. 11. 2011 15.00 hodin na redakční e-mail...

Hrajte Malou šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun. Více informací najdete zde...

Reklama