Poutavý a tajemný, k dnešnímu tématu jako stvořený, je příspěvek od čtenářky Rusalky2008, který přišel v pořadí jako druhý.

Nedávno jsme si postavili na kraji našeho pohraničního městečka v zahradách rodinný domek. Stojí takřka na historické hranici s Polskem, naše příjezdová cesta byla kdysi tou hranicí a za ní už stála polská víska, lesy a mokřiny. Je to teď klidné místo, ale po nocích z protější strany a dokonce i ze silnice občas slýcháme divné hlasité zvuky. Chvíli je to dusot stáda (přitom se tam nehne ani lístek, ani stéblo), jindy klapot kopyt nebo dupot nohou na cestě a přitom - nikde nikdo. Věřte, že mě někdy opravdu obchází strach. Dokonce jsem zkusila pro jistotu užít i kouzla na ochranu domu, o kterých jsem četla tady na Ženě-in.

Ikdyž jsem trošku skeptik, hledám odpovědi na tu záhadu. Vzpomínám, co mi vyprávěl dědeček, asi 2,5 km odtud byl na konci II. světové války zajatecký tábor a pochod smrti vedl velmi pravděpodobně právě po cestě kolem našeho. Možná jsou to jen „ozvěny času“ a nenapravené křivdy, které se tam projevují tímto způsobem, nevím. A přímo naproti našemu domku přes cestu stál v zahradě polského statku (teď je opuštěný a chátrá) takový velký kamenný kříž - jako boží muka, kterému nedávno kdosi horní polovinu urazil. Slyšela jsem, že i to může být důvodem těch tajemných zvuků. Původce jsme ale zatím nikdo z rodiny neviděli. Netuším, jestli se mám bát nebo jsou to pouhé zvuky z minulosti...

Rusalka2008

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_______________________

Mrtvých se není třeba bát, horší jsou ti živí. Ti, kteří třeba právě urazili tu horní polovinu kříže. Vy se bát nemusíte, nikomu jste neublížila a nic jste neudělala.
Ale stejně bych se k vám někdy ráda vypravila, mě taková tajemná místa fascinují.
Děkuji, že jste napsala
Mějte krásné a klidné Dušičky
Saša

Téma dnešního dne: Dušičky a duchové

  • Uctíváte Památku zesnulých?
  • Vzpomínáte s úsměvem nebo s uplakanýma očima?
  • Pokoušela jste se někdy dostat své blízké zemřelé „zpátky k nám“?
  • Máte zkušenosti s duchařinou?
  • Zúčastnily jste se někdy nějaké spiritistické seance?
  • Věříte, že je „něco“ nad námi?
  • Věříte, že nás naši zemřelí „vidí“ a svým způsobem i ochraňují?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Toto téma je mi velmi blízké, a tak se opravdu moc těším na vaše příspěvky.

  • Všem pisatelkám, které se zúčastní dnešního tématu, bude přiděleno 500 bodů do věrnostní soutěže.
  • A jeden nejzajímavější příspěvek bude ještě zvlášť odměněn pěkným dárkem: dvěma knihami z nakladatelství Knižního klubu

knihy

Reklama