Příroda je opravdu mocná, stejně jako někteří kouzelní lidé, kteří z ní umí použít to podstatné a ještě se o své vzácné rady podělí. Své o tom ví čtenářka Rusalka2008.

Jako dítě jsem opravdu hodně trpěla na záněty středouší. Ty vyvolala „obyčejná“ rýma a nachlazení. Rodiče se zpočátku spoléhali hlavně na lékaře, kteří zánět středního ucha léčili převážně radikálně - doteď si pamatuji tu hrůzu, když mě, malou holku, svázali prostěradly jak do svěrací kazajky a píchali mi velkou jehlou ušní bubínky. Ta bolest byla hrozná a stejně to nepomohlo nadlouho. Záněty se opakovaly... Potom radili nechat vytrhnout nosní mandli a další „úžasná“ opatření.

Až jednou poradil jakýsi stařík v nemocnici mému tátovi, aby mě zkusil léčit česnekem. Ten se měl nasekat, zabalit do malého tampónku a vložit do ucha, potom ovázat hlavu silným šátkem a nechat přes noc působit. A vida, najednou to zabralo, už jsem nemusela na příšerné punkce ucha, ani na trhání mandlí. Sice jsem ráno zrovna nevoněla po fialkách ;-) ale hlavně, že bolest i zánět byly pryč.
Když se mi narodily děti a syn začal mít stejné problémy (už v 1,5 roce), věděla jsem jak mu pomoci :-) To stejné jsem pak radila i švagrové, která si tuto přírodní léčbu také hned pochvalovala...
Takže - na česnek nedám dopustit!

A na prvotní bolesti v krku zas kloktám slabý vlažný roztok „hypermanganu“ (rada mého dědečka), nevěřily byste, jak úžasně zabírá.

Tak pevné zdraví a hodně pohodových zimních dnů všem!
Rusalka2008  :-)

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_________________________

Ten stařík by zasloužil lékařský diplom, vždyť Vás uchránil tolika utrpení. Že jsem to nevěděla dřív, zažila jsem to se synem a slzy mi tekly i s ním.
Toto je opět jeden z velmi přínosných příspěvků. Moc děkuji! (i za ten „hypermangan – vyzkouším))
Pěkný den a už žádné bolesti
Saša

Téma dnešního dne: Jak bojujete proti chřipce a nachlazení?

  • Trpíte vy nebo vaše děti podzimní chřipkou?
  • Jaké jsou její první příznaky?
  • Stačí vám dva dny v posteli nebo musíte zajít k lékaři?
  • Jaké místo pokládáte za zdroj nákazy chřipky nejnebezpečnější?
  • Máte nějaké osvědčené babské recepty? Podělte se o ně s námi.
  • Jste očkovaná proti chřipce nebo tomu nevěříte?
  • Jak bojujete proti chřipce a nachlazení? Otužováním? Sportem? Dobrou náladou?

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou WELEDA, obsahující rakytník a zeleným čajem Pickwick obsahujícím kousky ananasu.

darecek...

 

Reklama