Koukala doslova jak zjara, protože ta hodina ji opravdu chyběla, naše čtenářka Rusalka2008, která je zdravotní sestřičkou. Přečtěte si i další podrobnosti s nemocničního zákulisí.

Kdysi, když jsem pracovala v nemocnici jako sestra na směny, mě tahle změna také „dostala“ (ovšem ze zimní na letní čas).
Jednou jsem přišla na noční směnu asi o pět minut později a omlouvala jsem se kolegyni, že nějak nestíhám. V sešitě s pracovními poznámkami a úkoly jsem pak dole našla poznámku „A oprav si čas na hodinkách Renčo.“ Tak jsem si pomyslela něco ve smyslu „pro pár minut nemusí tak vyšilovat“ a šla si po své práci. Pacientů bylo hodně a směna rychle utíkala. Nad ránem jsme vždycky vařily čaj pro celé oddělení. Najednou se ve dveřích objevila sestra na ranní směnu a já se podivila, co tady tak brzy dělá. „No, přece už bude šest hodin, ty sis neposunula hodinky?“
No samozřejmě - neposunula, nějak mi to nedošlo.
To pak byl fofr, abych stihla všechno dodělat a předat ranní směně! Pacientům se nechtělo moc vstávat, ale léky a infúze museli dostat ještě od noční směny. No, zapotila jsem se. Ta hodina jim i mně tam fakt chyběla...

Rusalka2008

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

________________________

To věřím, že vám chyběla. A doufám, že pacienti na Vás nejsou rok co rok v tuto dobu moc nevrlí. Vždyť vy za to přece nemůžete :)
Děkuji, že jste napsala. Pěkný příspěvek.
… a pěkný víkend
Saša

Téma dnešního dne: Změna letního času na zimní

  • Máte radost, že si ráno přispíte?
  • Nebo vám naopak vadí, že večer bude brzy tma?
  • Který čas máte raději, tento původní anebo ten letní?
  • Zapomněly jste si někdy přetočit hodinky (ať už v zimě nebo v létě) a zaspaly jste třeba do práce? (nebo naopak přišly dřív?)
  • Myslíte, že je správné takto hýbat s časem?
  • Nemělo by se to nechat, jak to bylo od nepaměti?
  • Mají podle vás tyto změny vliv na lidské zdraví?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek, ať už sova nebo skřivan, dostane za svůj příspěvek pěkný dárek.

ziletka

Reklama