Na rohu ulic Milady Horákové a Františka Křížka vzniklo běžecké centrum, které nemá ve světě obdoby. Je to místo, kde se budou potkávat příznivci běhu s elitními atlety a budou si užívat komfortního vybavení a společnosti ostatních běžeckých nadšenců.

Běžecký dům otevřeli pořadatelé závodů RunCzech, jež se běhu a pořádáním vytrvalostních závodů věnují téměř 20 let. „Se závodníky jsme se setkávali pouze 7x ročně při pořádání našich závodů. Nyní ale máme možnost potkávat se s nimi denně a vzájemně se inspirovat,“ řekl Carlo Capalbo, předseda organizačního výboru.

Running Mall je místo, kde milovníci běhu najdou vše, co potřebují. V PIM Běžeckém klubu mohou využít komfortních šaten s uzamykatelnými skříňkami, sprchy, odpočinout si po tréninku ve Water baru a rozšířit svou sbírku běžeckého vybavení ve specializovaném obchodě adidas Running. Zaregistrovaní členové mají možnost využít prostor klubu samostatně či vyrazit do blízké Stromovky s profesionálním trenérem. V Running Mallu se budou konat také semináře se zajímavými osobnostmi z běžeckého světa a tréninky se špičkovými atlety.

Významné osobnosti

Již na svém počátku zaujal Running Mall pozornost několika významných osobností atletického světa. Ředitelka maratonu v New Yorku, Mary Wittenberg, obdivovala tento nápad Carla Capalba již při jeho slavnostním otevření letos v květnu. Ředitel bostonského maratonu Thomas Grilk při své cestě z mistrovství světa v atletice v Moskvě zavítal do Prahy, aby si unikátní Running Mall prohlédl osobně. Svůj obdiv neskrýval ani předseda Českého atletického svazu, Libor Varhaník: „Running Mall krásně doplnil mozaiku činností, které organizátoři RunCzech pořádají,“ a popřál pořadatelům, aby se jim i nadále dařilo propagovat tento sport v České republice i ve světě.

Koho Running Mall doslova inspiroval, je člen keňského parlamentu a úspěšný vytrvalostní běžec Wesley Korir. O Running Mallu se dozvěděl před pár měsíci a ihned dostal nápad uskutečnit něco podobného v Keni. Za peníze, které získal vítězstvím v závodech, postavil v Keni běžecké centrum, které by nyní rád přeměnil v druhý Running Mall na světě.

wes

Wesley Korir

„Vytvoření běžecké komunity vidím jako velmi nepostradatelnou součást atletického světa. Většina atletů, kteří objíždějí závody, se navzájem ani neznají a nemají prostor setkat se s tamními obyvateli a ostatními běžeckými příznivci. Running Mall je místem, které pomůže vytvářet běžeckou komunitu, přispěje k rozvoji mladých atletů a umožní celým rodinám strávit tu svůj volný čas. Byl bych rád, aby takové místo vzniklo i v Keni,“ řekl Wesley Korir na dnešní tiskové konferenci.

Prvním zajímavým tréninkem v Running Mallu je zítřejší proběhnutí ve Stromovce právě s Wesleym Korirem. Příští čtvrtek se můžete těšit na proběhnutí s bratry Karanjovými, keňskými elitními etlety, kteří běhají společně, jelikož jeden z nich je nevidomý. V dalším týdnu čekají brány Running Mallu elitní atlety, kteří se zúčastní O2 Grand Prix Praha a zároveň i Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem. Jak je vidět, v Running Mallu se mají všichni opravdu na co těšit.

Reklama