Zdraví

Ruka na háku

Dobrý den milé ženy in.

Na téma úrazy bych mohla psát donkekonečna. Byla jsem v dětství jako kluk, věčně odřená kolena a modřiny, naštění nic až tak vážného. Většina takovýchto úrazů se mi stávala v létě a hlavně v období mých narozenin, které slavím v červenci, bylo to snad nějaké prokleté nebo co, ale každé léto v tomto období se mi něco stalo.

Jednou jsem doprovázela svou kamarádku z naší oslavy domů a vedle sebe vedla kolo a to mi spadlo na nohu přímo takovým tím ozubeným kolečkem, co je na něm řetěz a zarylo se mi hluboko do nohy. No hrůza, hodně krve a ošklivá rána, naštěstí jsem stačila doběhnout domů a ránu mi vyčistila maminka. Dodnes tam mám nepěknou jizvu. Jindy to byly spáleniny nebo "alespoň " poštípání od včely.

Ale asi nejvážnější úraz se mi stal v den mých 13. narozenin. Čekala jsem, až přijedou naši, kteří jeli pro známé, měli jsem nachystané víno a chlebíčky. Ještě jsem chtěla povečeřet šunkofleky a k nim jsem si chtěla otevřít zavařené okurky. Jenže byly ve spíži hodně vysoko, tak jsem si vlezla na bednu, co tam byla a chytila se poličky a ta najednou povolila a já byla na zemi. Ze sklenice okurek zbyla hromada střepů, a když jsem je chtěla jít uklidit, tak jsem jen cítila, že mě něco jakoby drží za ruku. No, to určitě neuhádnete, co to bylo. Naši měli ve spíži pověšený špek, na takových těch hácích a na jeden jsem se rukou napíchla!!! Jenže jsem to vůbec necítila, asi to bylo tak rychlé, tak jsem si hák vytáhla, a když přijeli naši, jeli jsme na pohotovost. Teda, ruka byla propíchlá fakt naskrz :-(

Jezdila jsem jí pak ještě pročišťovat, ale vážně mě to ani moc nebolelo, ani moc krve neteklo, jen jsem o tom pak každému vyprávěla, byla to taková rarita, ruka na háku...

Dneska tam mám jen takovou málo viditelnou jizvu, ani to nejde moc poznat :-) Ale hojila se celkem dost dlouho.

Od té doby naštěstí snad už nic nebylo, ale každého léta jsem se stejně bála... Tak nevím, jestli to byly náhody nebo má nešikovnost. Naštěstí teď jsem už rozumnější a opatrnější. Teda doufám... blíží se moje narozeniny, tak raději to zaklepu a držte mi pěstičky, abych to nezakřikla a nic se mi nestalo... :-)

Mějte se moc krásně. Přeji krásný slunečný den.

Lucka


Uf, až mě z toho zabrněla jizva. Pěkný příběh :).

A rozhodně budu držet palce, ať další narozeniny proběhnou bez úrazu.

Máte také své smolné dny? Stávají se Vám úrazy pravidelně? Vyprávějte!

redakce@zena-in.cz

   
10.07.2006 - Zdraví - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

  1. avatar
    [2] fialinka [*]

    já si přišila ruku na stroji.. jehla v prstě taky nic moc, ale hák je lepší

    superkarma: 0 10.07.2006, 18:46:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme