V zimě trpí nejen naše pleť, ale i rty. Vítr a chladné počasí je vysušuje, takže možná patříte mezi ženy, které v tomto období rády sáhnou po rtěnce nebo lesku. Dodají našim rtům barvičku, ale zároveň je ochrání.

Patříte mezi ženy, které by bez rtěnky nešly ani vyvenčit psa? To možná přeháním, ale přiznám se, že jsem po dlouhé době opět přišla rtěnce na chuť. Ne že bych ji jedla, pochopitelně, ale mám pocit, že mi rtěnka dodá trochu toho ruměnce a odvede pozornost od bledé pleti. Připadám si svěžejší, hezčí a upravenější.

AVON

Používám dva odstíny. Jeden je přirozenější, jen osvěží barvu rtů a dodá jim vlhkost, druhý je jasně červený.

Čtěte také:

Jak si správně nalíčit rty?

Začněte konturovací tužkou, která by měla být spíš v odstínu vašich rtů než rtěnky. Úkolem konturky je nejen zamezit rozpívání růže do jemných vráseček kolem úst, ale díky konturce se vám snáze podaří vykreslit dokonalý tvar.

AVON

  • AVONPokud používáte podkladovou bázi, nebojte se přetřít lehce i rty, vytvoříte si dobrý fixační základ. Pak přijde na řadu konturovací tužka
  • Tužkou obkreslete pečlivě obrys rtů. Nepřetahujte!
  • Rtěnku naneste buď přímo, nebo, jak to dělají vizážisté, štětečkem.
  • Zbytek rtěnky obtiskněte do ubrousku, zabráníte tak kosmetickému trapasu, a to zabarvení zubů.
  • Chcete-li intenzivní sytou barvu, lehce rty přepudrujte a naneste druhou vrstvu rtěnky.

Chcete, aby vaše rty působily plnějším dojmem? Mám pro vás jeden fígl.

Zkuste na jejich střed nanést trochu světlé barvy. Mně se nejlépe osvědčily světle růžové nebo perleťové oční stíny. Stejnou službu udělá i hodně světlá měkká tužka, ale to už vyžaduje trochu cviku, protože jde vlastně o stínování.

Nebo dáváte přednost lesku? Proč ne? Šťavnaté lesklé rty působí mladistvě a svěže. Lesk se snáze nanáší a působí mnohem přirozeněji než sytě barevná rtěnka.AVON

Jste spíš pro rtěnku, nebo lesk?

Foto: Avon

Reklama