GRANKO letos slaví 35 let a jmenovalo říjen měsícem GRANKA! Na fanoušky všude čekají samé puntíky, soutěže, retro zábava a hlavně spousta lahodného kakaa. Puntíkatý měsíc říjen vyvrcholí 23. října Mezinárodním dnem GRANKA, kdy se všichni fanoušci obléknou do puntíků. Na Čechy i Slováky navíc čeká příležitost vyřádit se na puntíkaté diskotéce anebo si v puntíkatém outfitu zabruslit na roller skate disco!

Jak můžete oslavit měsíc GRANKA?

Celý měsíc bude na webu www.GRANKO.eu dostupná aplikace Puntíkátor – opuntíkujte si fotku a hoďte ji do GRANKO stylu! Nahrajte pak svou fotku s motivem „Miluju GRANKO“ a můžete vyhrát puntíkatou odměnu.

Na 23. října byl stanoven Mezinárodní den GRANKA. Hlavním cílem je rozzářit ulice pod návalem puntíků a přispět může každý fanoušek nebo kdokoliv, kdo se nechce smířit s šedivou vládou podzimu. Tzv. GRANKO suit up day vyzývá – oblečte se do puntíků a vyrazte v nich do školy, do práce nebo jen tak ven. Kdo navíc ve stanovenou dobu nahraje svou fotku v puntíkatém outfitu na facebookové stránky https://www.facebook.com/grankoczsk, může vyhrát zásobu Granka na půl roku! 

Toužíte-li vlastnit jeden z retro puntíkatých hrnečků nebo plechovou retro dózu GRANKO? I o tyto poklady se bude po celý měsíc říjen soutěžit.

Ve vybraných obchodech s módou pak k nákupu čehokoliv puntíkatého dostanete GRANKO jako malou pozornost. Seznam prodejen bude včas zveřejněn na Facebooku. V obchodních řetězcích pak na fanoušky čekají speciální akce s oblíbeným nápojem.

grankoc

Celý puntíkatý měsíc v Čechách vyvrcholí v sobotu 25. října 2014 na roller skate disco v pražském klubu Podnik. Netradiční retro diskotéka láká na bruslení na dvouřadých bruslích, GRANKO koktejly i spoustu puntíkatých soutěží. Oblečte se do puntíkatého a vyrazte na retro diskotéku, kde voní kakao! Zároveň v rámci veselého večera proběhne dražba vítězných šatů z letní soutěže O nejlepší GRANKO outfit, které ušili v módním salónu Lazy Eye a jež oblékla a nafotila Andrea Kerestešová. A kdo ví, možná si přijde zabruslit i Andrea!

Přispějte na dobrou věc! Výtěžek z dražby šatů na roller skate discu poputuje na charitativní účely – podporu mladých módních návrhářů ze Zlína v rámci charitativního projektu Fashion show Dotek. Tento projekt každoročně pořádá módní přehlídku, jejíž výtěžek směřuje na pomoc seniorům a lidem s Alzheimerovou chorobou.

Puntíky aneb nadčasová módní stálice

Puntík jako motiv na oblečení přišel do módy už v polovině 19. století. Ženy a děvčata se v nich předváděly při společenských událostech, kterými v té době byly nejčastěji plesy. Nejoblíbenější tancem tohoto období byla polka a široké sukně, pokryté nespočtem puntíků, se při tomto tanci vlnily, což dalo vzniknout anglickému výrazu „polka dot“, který tento vzor látky pojmenoval.

Puntíky jsou poseté i šaty španělských tanečníků flamenga, často se objevovaly také na koupacích úborech na začátku 19. století.

Velké popularitě se puntíky těšily také v devadesátých letech 20. století. Hvězdy filmového plátna je s oblibou nosily na nejrůznějších svršcích a o jejich propagaci se zasloužil také slavný malíř Walt Disney, který do puntíků oblékl například Minnie Mouse.

V 50. letech se již puntíky považovaly za zastaralé, a tak se na chvilku ze šatníků zejména mladých žen vytratily, avšak v 60. letech se díky módním návrhářům opět vrátily na výsluní.  Od té doby jsou s malými přestávkami v módě prakticky stále. A to nejen na oblečení a módních doplňcích, ale také v domácnosti.

Bližší informace ke všem aktivitám naleznete na webových stránkách www.granko.eu nebo na facebookových stránkách https://www.facebook.com/grankoczsk.

Zdroj: tisková zpráva

Reklama