Diskuze

Rozvod-tahanice o dítě

Po dvou letech mrtvého manželství jsem se rozhodla z tohoto vztahu odejít.Máme 12ti letého syna,kterého otec žádá do péče,manipuluje s ním,žádá jeho výslech u soudu,nevím jak se mám zachovat,nemůžu přece syna citově vydírat jako otec,mám pocit,že by to nemusel psychicky vydržet.Syn mám strach,že když neřekne co od něj otec žádá ÚPLNĚ se na něj vykašle./Má již takovou zkušenost/

20.10.2004 - Partnerské vztahy - autor: rezbroucek

Nutná registrace

Pro přispívání do diskuzí je nutná registrace.

Příspěvky:

 1. [15] Osmnactka18 [*]

  Dobrý den, pokud to někomu ještě pomůže - před časem jsem se ocitla v podobné situaci - tahanici o dítě při rozvodu. Bylo s tím spojeno opravdu mnoho komplikací, a tak jsem byla nucena vyhledat odbornou pomoc. Advokáti však byli drazí, a tak jsem využila služeb online právní poradny, kde mi skvěle poradili, jak se v situaci zorientovat a na co mám vlastně právo. Operátoři byli velice milí a jejich lidský přístup mě naprosto uchvátil. Výhodou je, že se Vám dostane takřka okamžité pomoci. Moc doporučuji a přikládám odkaz - Otázka na právníka

  superkarma: 0 15.06.2017, 21:48:27
 2. avatar
  [14] kvetinka6 [*]

  Ahojky, mě teprve rozvod čeká, mám 2 děti, které mi ale manžel odmítá dát, teď je vychovává sám (jednou si totiž pro ně přijel a už mi je nevrátil). Bojím se co bude u soudu, dohoda mezi náma nepřipadá v úvahu, děti mi moc chybí, já jim taky, moc se s nima nevídám, manžel mi je odmítá půjčit i na víkend, jsem z toho zoufalá, za těch půl roku co jsem odešla jsem je viděla třikrát

  superkarma: 0 16.07.2008, 12:15:22
 3. avatar
  [13] lightblue [*]

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda myslíte, že rozvod manželství, ve kterém nejsou děti ani společný majetek může proběhnout rychle a zda musí přímo nějaký dokument sepisovat právník, či stačí podat žádost?

  superkarma: 0 07.08.2006, 14:54:09
 4. avatar
  [12] lightblue [*]

  superkarma: 0 07.08.2006, 14:42:56
 5. avatar
  [11] Nikusa [*]

  To je hnusný!Ti chlapi si lížou akorát svoje pochroumaný ego a na svoje děti nemyslí.Já bych se obrátila na soc.pracovnici,vylíčila bych situaci a žádala,aby syna vyslechla sama v soukromí a pak tlumočila u soudu.Takhle to jde,ale musíš proti tomu,co se chystá tvrdě vystoupit v zájmu syna.Když jsem se rozváděla,bylo synovi 11let a dnes(je mu skoro 20)můžu říct,že tohle je to nejcitlivější období dětí.A paradoxně hlavně chlapci jsou zranitelnější - je to dokázané.Na manžela tvrdě:nebudeš se chovat k synovi s citem a budeš takto vyvádět,syna ztratíš!!!Ted to myslím jako synovu lásku a důvěru.

  superkarma: 0 19.07.2005, 19:11:46
 6. avatar
  [10] Radu [*]

  rezbroucek:

  superkarma: 0 03.11.2004, 10:45:38
 7. avatar
  [9] rezbroucek [*]

  Máme to za sebou,stání bylo velmi ošklivé.Syn byl v soudní síni asi minutu a ubrečeného propustily.Muž po přečtení zprávy sociální pracovnice zesinal jak stěna a nyní touží alespoň po střídavé péči po 14ti dnech.Jsme kvůli tomu objednaní na čtvrtek k psycholožce,aby posoudila zda jsme pár vhodný pro střídavou péči.Syn o střídavou péči nestojí.Musím říct,že emoce co se mnou cloumaly jsem už zklidnila a soustředím se na ten čtvrtek,abych byla věcná a ne hysterická.

  superkarma: 0 02.11.2004, 12:31:37
 8. avatar
  [8] ad.astra [*]

  Držím palce, ať to dopadne dobře. Myslím si, že u soudu nebudou na kluka činit nějaký psychický nátlak, prostě se ho zeptají, kde by byl rád,u koho, možná se ho zeptají, co říká máma a co říká táta...Rozhodně si myslím, že kluka nedají tomu, ke komu dítě evidentně nechce. Moje dcera mi řekla, že kdyby měla zůstat tátovi, protože to soud nařídí, tak prý uteče. A proč se obávám toho, že by i přes zájem dítěte mělo být jinde, než chce? Protože u soudu se zkoumají i finanční poměry, a pokud jste nezaměstnaná, nemáte příjem, budou se ptát, z čeho to dítě chcete živit....no a toho se vážně bojím. Mám přítele, který nás finančně podporuje, manžel nedal ani korunu, a manželův názor? Prý, jestli tě přítel TAK MILUJE, tak na tvé dítě platit bude. Hlavně, že se o ty děti tak bije u soudu, pokud by měl všech pět pohromadě, musel by vědět, že násilím nikoho k ničemu nedonutí, akorát si dál zadělává na problémy a děti ho časem začnou úplně nenávidět.

  superkarma: 0 26.10.2004, 09:51:48
 9. avatar
  [7] rezbroucek [*]

  ad.astra: výslech sociální pracovnice máme za sebou,hodně mě uklidnila,syn řekl co jsem po něm žádala-pravdu jak vše opravdu je a bylo.Když mi líčila jeho odpovědi byla jsem dojatá až se mi chtělo plakat,každý pochybuje,i já pochybovala jestli jsem dobrá matka :-))))a dověděla jsem se ,že jsem.Syn řekl,že chce zůstat se mnou a tátu mu stačí navštěvovat jednou za 3 týdny!Strašně bych si přála,aby se muž choval normálně,aby byl synovi otcem,aby byl schopen i se mnou komunikovat,jsem naivka...Taky soc.řekla,že je syn předčasně vyspělý,že ty 2roky,kdy to u nás neklapalo se na něm podepsaly a dobře,že jsem odešla.Vím jak synovi asi v tu středu u soudu bude,ale nevyhneme se tomu,tak to musíme vydržet,Řekla jsem mu,že to kde bude nerozhoduje on,ale soud,myslím,že po týhle mý větě se hodně uklidnil.Přece po něm nikdo nemůže chtít,aby jednomu rodiči dával přednost,ani soud,je to nelidské.Manžela ani nemůžu nenávidět,protože je to chudák,citový vyděrač.

  superkarma: 0 25.10.2004, 09:10:58
 10. avatar
  [6] ad.astra [*]

  a co takhle dojít na MÚ - obdor Péče o dítě, tam řekněte, jak se věci mají, z čeho máte obavu, že manžel syna manipuluje a že se ho syn vlastně bojí, takže řekne to, co chce slyšet on. Já měla soudní jednání ohledně dětí 13.10. soudkyně pěkně manžela seřvala, že traumatizuje děti, protože se snaží jim vykládat takové a makové věci. Jak přesně řekla, když dva dospělí lidé spolu už nechtějí být, je to jejich věc, ale zatahovat do sporu děti považuje za nehoráznost. Doporučila dohodu, manžel trvá na výslechu dětí, přesto, že ze sociálního odboru byl vůči němu negativní výsledek. A co se týče mého syna, tak jsem v přesně stejné situaci, jak "rezbroucek", protože syn se otce bojí, takže říká přesně to, co chce, aby řekl, nechce ho rozčílit, protože si na něm vylije svůj vztek. Jinak jsem i před dětmi častována stejnými hrubými narážkami, ale nebojte, děti si to přeberou, navíc nejsou už tak malé, aby jim prostě nesvitlo, jak se věci mají. Držím palce, ať vám to dopadne dobře a hlavně nebojte, pokud budete mít na své straně lidi ze sociálky, máte ze 75% vyhráno. Mě čeká další jednání vpůli prosince, moje děti už dostali předvolání k soudu, a můžu vám říct, že se bojí, ptají se, co mají říkat, tak jim říkám, ať mluví pravdu a na vše, co se bude p.soudkyně ptát, ať odpoví podle svého uvážení. A rozhodně se nesnažte dětem namluvit, že je táta parchant, přesto, že asi je, mohlo by se to obrátit i proti vám. Já proti manželovi neříkám křivého slova, občas musím své děti brzit ve vyjadřování, jak říkám, mají rozum, nejsou hloupé.

  superkarma: 0 22.10.2004, 14:18:18
 11. avatar
  [5] *modrá [*]

  Bába Bára:

  superkarma: 0 22.10.2004, 13:22:57
 12. avatar
  [4] Bába Bára [*]

  rezbroucek: Tak vám budu držet všechny palce. Ale nečekejte, že to soudem skončí - já si pak "užívala" ještě skoro rok, než to toho magora přešlo. Ale abych nebyla jen pesimistická - všechny ty trable stály za to, že jsem se ho konečně zbavila. A teď mám to nejskvělejší manželství na světě.

  superkarma: 0 22.10.2004, 12:46:22
 13. avatar
  [3] rezbroucek [*]

  Bába Bára: děkuju za příspěvek a musím říct,že je to přesně vyjádření mého názoru.Nenasazuju na tátu v žádném případě,ikdyž se mi kolikrát STRAŠNĚ chce a mám velkej vztek a lítost,že můj syn musí tímhle procházet,nenechala jsem se zviklat ani rodiči a snažím se být upřímná do té míry do jaké to jde.Máme týden před soudem,nervy vrcholí,dám vědět jak jsme dopadli

  superkarma: 0 22.10.2004, 07:16:01
 14. avatar
  [2] Bába Bára [*]

  Určitě se synem nemanipulujte jako jeho otec. Možná si prožijete pár ošklivých měsíců, ale konečný výsledek bude ve váš a hlavně v synům prospěch. Mluví ze mě zkušenost. Můj bývalý taky s dětmi manipuloval, pořád je do něčeho nutil (včetně lhaní) - a já vydržela, o "tatínkovi" jsem mluvila jen hezky (přestože on pro mě i před dětmi neměl jiné jméno než děvky, apod.) - a ono se to vyplatilo. I když taky bylo období (právě koelm těch 12 - 14 let), kdy chtěli bydlet u táty. Dnes jsou děti dospělé, se mnou - na rozdíl od otce - mají skvělý vztah a oceňují, že jsem je nezatahovala do našich problémů. A taky se nebojte psychologa. Za prvé - jeho vyjádření nejspíš vyzní kladně spíš pro vás. Za druhé - dítě si to po pár letech nebude vůbec pamatovat (jako můj syn) nebo spíš jako nějakou hru (tak to má v paměti dcera). A za třetí - poradí i vám nejvhodnější způsob řešení celé situace.

  superkarma: 0 21.10.2004, 17:19:12
 15. avatar
  [1] marta-b [*]

  Já sice nemám s podobnou situací zkušenosti, ale myslim si, že by váš syn měl prostě říct a popsat přesně to, co cítí a pokud to bude jeho otci stačit k tomu, aby ho v případě neshody s jeho vlastním pohledem na věc opustil, pak je to špatný táta a netahá se o svěření syna do vlastní péče proto, že by mu na něm záleželo. Chce vám tim jenom ublížit a klukovi taky Držim palce

  superkarma: 0 21.10.2004, 14:02:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Rubrika: Vztahy a sex

Novinky

Dnešní vydání

Doporučujeme

Nově založené

Nejprohlíženější

Nejdiskutovanější

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme