Rodina

Rozvod rodičů mě zasáhl jako kdybych byla malé dítě, říká třicetiletá Milada

Dětí z rozvedených rodin přibývá, a zatímco před třiceti lety se tyto děti mohly i ve třídě cítit poněkud nepatřičně, dnes už jich je v každé dětské skupině tolik, že se nad jejich situací prakticky nikdo nepozastavuje. Rozvod rodičů ovšem může zasáhnout člověka v každém věku, zvlášť když žije na vesnici, kde každý vidí druhému skoro do postele. Své o tom ví prodavačka Milada.

Sympatická Milada měla dle vlastních slov úžasné dětství. Rodiče se jí věnovali a ona cítila, že i mezi nimi to po letech stále krásně jiskří. Svou pozitivní zkušenost se snažila přenést také do své rodiny. A celkem se jí to dařilo. Aspoň donedávna.

Vdávala jsem se na dnešní dobu poměrně brzy, ale nikdy toho nelitovala. Svatba byla před mými dvacátými narozeninami a dnes máme desetiletého chlapce a pětiletou holčičku. Můj muž je ze stejné vesnice a podařilo se nám s pomocí našich rodin vystavět si na jejím kraji malý baráček. Splněný sen,“ začíná své vyprávění idylicky mladá žena, která v rodné vesnici také prodává v místním – jediném – obchůdku s potravinami.

divorce

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Nikdy jí nevadilo, že se veškerý její život odehrává na tak malém prostoru. „Nechtěla bych žít ve velkém městě. Tady se všichni známe, je tu klid, bezpečno, pro děti ideální prostředí, máme zahrádku, na které pěstuji zeleninu a pro radost sazím kytičky,“ nastiňuje svůj životní styl Milada.

 • Problémy v ráji ovšem nastaly zhruba před třemi lety. Po vesnici se začalo šuškat, že mezi Miladinými rodiči už to není jako dřív. Zlí jazykové dokonce tvrdili, že PÁN si našel nějakou mladou slečnu a že PANÍ mu to toleruje, aby od ní neodešel.

Samozřejmě se to doneslo i ke mně,“ přiznává Milada, ale jelikož se rodiče v její přítomnosti chovali stále víceméně stejně, bylo jí trapné se jich vyptávat.

O to víc ji ranilo, když po letošních Vánocích, které trávili s dětmi u babičky a dědy, Miladin otec prohlásil, že to byly poslední společné vánoční svátky a že se stěhuje z jejich malé vesnice do Ostravy.

Absolutně jsem tomu nemohla uvěřit,“ říká Milada, ale že nešlo o planá slova, se ukázalo již během ledna. Její otec si sbalil kufry a ve vesnici se již neukázal. „Mamka se úplně sesypala a skončila na antidepresivech a já k tomu neměla daleko,“ popisuje zklamaná dospělá dcera, které údajně moc nepomohlo ani prostředí.

Najednou se na mě všichni dívají úplně jinak, i můj manžel,“ kroutí nevěřícně hlavou. Sousedé se raději podívají jinam, když se máme potkat, a v obchodě je to pro mě naprosté peklo, protože až k pokladně slyším, jak si některé nahluchlé babky vyprávějí „pikantnosti“ o otcově novém vztahu.

Abych byla upřímná, připadám si jako bych tam najednou nepatřila, jako bych byla nějakým vyvrhelem, žákem poškolákem nebo dokonce místním bláznem,“ vyjmenovává své pocity nešťastná Milada, která teď musí řešit nejen svou psychicky zdeptanou mámu, ale také sebe a vlastní manželství, jež kvůli této situaci zažívá první velkou krizi.

Přečtěte si také:

   
08.06.2017 - Rodina - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. avatar
  [10] cherinka [*]

  jarka1234 — #9 Samozřejmě, že to není ten "nej" důvod. Sml57

  superkarma: 0 08.06.2017, 15:31:10
 2. avatar
  [9] jarka1234 [*]

  cherinka — #8Sml16kvůli pomlouvání? To je přece hloupost. Plno lidí bydlí v bytovkách,panelácích...všude se najde někdo,kdo se stará o druhé,nebo šíří drby. To tak bylo,je a bude. To přece není jen na vesnici. Nebydlím na vesnici,ale v malém městě,nezastávám se nikoho. Argument,že proto nebydlím na vesnici,mi přijde nesmyslný. To je jen můj názor.Sml16

  1. na komentář reaguje cherinka — #10
  superkarma: 2 08.06.2017, 14:20:55
 3. avatar
  [8] cherinka [*]

  Nevěřím tomu příběhu ani za mák, ale vím, proč nechci bydlet na vesnici.

  1. na komentář reaguje jarka1234 — #9
  superkarma: 1 08.06.2017, 13:53:54
 4. [7] Rikina [*]

  Sml80 Moc to nechápu. Jo, kdyby to bylo někde mimo civilizaci, kde se večer dere peří při svíčkách... ale dneska má i zapadlá víska televizi a internet. Takže ti vesničani patrně znají podobné zápletky z TV seriálů, a určitě i daleko šťavnatější než historka o nějaké prodavačce. Sml80

  superkarma: 1 08.06.2017, 12:24:36
 5. [6] cilani [*]

  gerda — #4já bych se právě rozvedla, na místě té manželky.. už jen kdyby pro mladou nasekal dluhy, ať nenesu následky..

  superkarma: 2 08.06.2017, 12:18:37
 6. avatar
  [5] man-mimo [*]

  Sml14 už i MM se dala na místní literaturu faktu? Ne, nehroutí se mi víra v normální svět, zatím. Sml30 Přeci jenom je to o nejeden level výš než je zdejší průměr Sml80 Na druhou stranu, bez pravopisných chyb je článek dost nudný. Sml24 Sml30 Sml30 Sml30

  superkarma: 1 08.06.2017, 12:13:00
 7. avatar
  [4] gerda [*]

  Propánajána, daleko horší by bylo, kdyby tohle provedl Miladin manžel. Proč ona by měla mít nějakou ostudu? Dává najevo, jak moc je zdrcená. Ano, mamince je potřeba poskytnout oporu, to je v pořádku. Ale stydět se před lidmi za jednání svého otce? Je svéprávný a na to, co mamince provedl, dojede. Lidem ucpat ústa s úsměvem, že se nestalo nic nového pod sluncem a chlapi jsou holt chlapi. Jinak si obecenstvo velmi rádo smlsne, když vidí, jak jedovaté šípy účinkují, stačí zlé slovíčko. Hlavu vzhůru, on čas ukáže, kdo na to doplatí. Zatím o rozvodu nečtu nic, tak nespěchat...pán ještě možná přileze, až se ho milenka nabaží. To už tady bylo stokrát, něco jiného jsou sváteční chvíle a něco jiného špinavé spoďáry v prádle.Sml57

  1. na komentář reaguje cilani — #6
  superkarma: 2 08.06.2017, 09:55:38
 8. [3] MARIE MATEJKOVA [*]

  Jo vesnice,to znám. Ale myslím si,že to stejně zveličuje. Lidé chvíli pomlouvají,ale pak si najdou někoho jiného,koho budou pomlouvat. Ale,že by odvrácení oči apod. to si snad opravdu jen namlouvá. Ať se věnuje rodině a nebabrá se v nesmyslech.

  superkarma: 1 08.06.2017, 09:15:04
 9. avatar
  [2] Ni-ka [*]

  Proboha co to zase je???chápu manželku,ale vdanou paní s dětmi a manželem???myslím,že si to spíš namlouvá,že na ni všichni koukají.určo na dědině půl roku reší jen jejího otce!!!!!

  superkarma: 1 08.06.2017, 08:33:10
 10. [1] bobani [*]

  vlastní manželství zažívá první velkou krizi ? kvůli rozvodu rodičů ? to jako vážně ?

  superkarma: 2 08.06.2017, 08:26:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme