Vztahy

Rozvod kvůli jednomu nákupu?

 

Vydržet desítky let v manželství je občas na metál pro oba zúčastněné. Mé patnáctileté manželství je jako jízda na horské dráze. Chvíli nahoře, chvíli dole a vše se řítí neuvěřitelnou rychlostí krkolomnými zatáčkami a nejlépe ještě hlavou dolů. Člověk se s tím tak nějak popere, ale občas nastanou chvilky, kdy Měsíc je příliš blízko pro případné odloučení manželů.

S manželem jsme se rozhodli, že se nám pomalu, ale jistě přestává líbit náš domov, že by po těch letech přeci jen potřeboval modernizaci, a koneckonců i my jsme s přibývajícím věkem měnili vkus. Nápadů na zvelebení by byla spousta, nicméně když jsme si udělali jen tak předběžně cenovou kalkulaci, zůstali jsme zírat na tu hroznou cifru s otevřenou pusou.

Připadala jsem si jak v blbém filmu, když mi Pepa řekl: “Mámo, to není možný, však to je, jako bychom chtěli postavit komplet novej dům a ne jen předělat pár věcí.” Ono objektivně řečeno, malá přestavba to zrovna nebyla. Nápad se změnou nás však tak nadchnul, že jsme se pustili do sestavování nejrůznějších variant tak, aby to bylo hezké, účelné a cenově přijatelné. Ano, já vím, to je utopie. I k tomu jsme po několika hodinách dospěli a rozhodli se, že tedy vyzkoušíme nákup na splátky.

Reklam je na to všude dost, takže to asi bude výhodné. A hned další sobotu jsme se vydali do specializovaného obchodu. U milé slečny za pultem informací jsme se doptali na potřebné věci a ona na nás vychrlila spoustu údajů, vytáhla z nás občanku, ptala se na příjem, výdej i práci. Sypali jsme na ni odpovědi z rukávu a zajímali se, kdy už si budeme moci nakoupit.

Dostali jsme do ruky papír, se kterým jsme museli obejít jednotlivá oddělení, odkud jsme něco chtěli a tam museli vybrat zboží, následně poprosit příslušného prodavače, aby nám zvolené zboží napsal na papír včetně inventárního čísla.

A asi si umíte představit, jak z nás byli prodavači nadšení, když museli poctivě vypisovat inventární číslo každého madla a žárovky, které jsme si přáli. Když jsme tuto trapnou proceduru podstoupili ve třetím oddělení, manžel mi hodil vztekle papír na hlavu, mezi zuby procedil: “Kašlu na to, jsem tu jak největší ubožák a lítám tu jako trotl už dvě hodiny a pořád ani nevím, jestli nám ten úvěr dají. Byrokrati!” a odešel na půl krabičky cigaret ke zklidnění.

Po další hodině jsme měli konečně seznam hotov a vydali se vítězoslavně k paní v informacích. Ta se na nás profesionálně usmála, zadala celkovou sumu do počítače a odeslala nás na půl hodiny kamsi, než se leasingová společnost vyjádří. Prošli jsme tedy vedlejší obchod a po půl hodině hladově číhali na slečnu, která měla vyřknout ortel.

Ano, úvěr nám schválili. Nadšením jsme se rozzářili a těšili se, jak si věci naložíme a zítra se pustíme do přestavby. Slečna se na nás usmála, tentokrát shovívavě a ledabyle prohodila: “Teď si obejděte zase ta oddělení, vezměte si zboží a od prodavačů si nechejte vyplnit dodací list….”

Jestli jsme si mysleli, že dostaneme “canc” papíru, kde napíšou třeba elektro a tu a tu sumu, tak jsme se hluboce mýlili. Když začali právě v elektru znovu vypisovat položku po položce, včetně inventárních čísel, manžel jen zařval: “Cože?!!!” Hodil mi papíry na hlavu podruhé, prohlásil, že nejen, že nebude dělat žádnou přestavbu, ale navíc se hodlá dát rozvést, protože jsem vymyslela do nebe volající pitomost, díky níž vypadá jako naprostej imbecil.

A tak jsem další kolečko sepisování absolvovala sama, zatímco on si dokouřil druhou půlku cigaret. S plným košíkem jsem se vydala zase na informace, kde jednotlivé položky dalších třicet minut přepisovala slečna do počítače. Když jsem se konečně vymotala z obchodu, venku padla tma.

Rozvod se naštěstí nekonal, přestavba je naprosto úchvatná a nákupy na splátky? Nikdy!

 

 
   
26.10.2005 - Láska a vztahy - autor: Eliška

Komentáře:

 1. [28] tanecnice [*]

  Jo, tak ja nemam zkusenost s nakupovanim na splatky, ale s druhem na nakupech.Uz nekolikrat jsem si vyslechla, ze jsem uplne hrozna, protoze jsem ho vytahla nakupovat zrovna sem, a ted, a dnes a.....vse byla moje chyba.Od te doby s nim nakupuji mene, ale presto casto ho sebou potrebuji,tak jsem si koupila knihu O Joze, a pred kazdym spolecnym nakupem relaxuji a premyslim o zajimavych tematech, kterymi zkratit cas pred pokladnou ,taky se mi osvedcilo, napsat 2 listky, nevim proc se muzi tolik stydi pred nami v obchode, kdyz nemaji co by .Jo, muzi

  superkarma: 0 26.10.2005, 18:17:34
 2. avatar
  [27] Aktij [*]

  Reakce mě utvrzují v tom, že Asko, Sconto a jiné hrůzy nebrat

  superkarma: 0 26.10.2005, 14:46:50
 3. avatar
  [25] Meander [*]

  snazší

  superkarma: 0 26.10.2005, 13:59:20
 4. avatar
  [24] Meander [*]

  A nebylo by znazší si vzít úvěr od banky? Je tam mimochodem mnohem nižší úroková sazba.

  superkarma: 0 26.10.2005, 13:58:41
 5. avatar
  [22] Vivian [*]

  žárovky na úvěr?

  superkarma: 0 26.10.2005, 13:25:02
 6. [19] Radka JS [*]

  Ješte doplnění: Koupili jsme kovové židle. Takže jsou zatím v pohodě. Nevrzají, nepraskají atd..
  Jenže já husa důvěřivá si to všechno neprohlídla. Říklala jsem si, že jim nebudu dělat buzeraci!
  Já chápu, že mají na reklamaci 30 dní, jenže třeba v Ikei to vymění hned a tady jsem se vytočila jako blázen a stejně nic! V Praze by mi to vyměnili, ale v HK prostě 30 dní
  Já to nechápu, co je za problém to klientovi vyměnit a vyreklamovat si to sám?????
  Prostě a jednoduše, dělají si antireklamu! Teď když slyším upoutávku v TV jen se směju.

  superkarma: 0 26.10.2005, 11:54:08
 7. avatar
  [18] Meander [*]

  Asko NEBRAT!

  superkarma: 0 26.10.2005, 11:46:24
 8. avatar
  [16] olafka [*]

  Já pořizuji nábytek jedině z IKEA. Sice není tak levný, ale i když něco nebylo v pořádku, tak to okamžitě vyměnili, doplnili nebo vzali zpět.

  superkarma: 0 26.10.2005, 11:21:54
 9. avatar
  [13] Žábina [*]

  Radka S: taky máme jídelní stůl a židle z Aska, vše necelé dva roky staré, židle už jsou rozvrzané a manžel je musel lepit..tuhle přišel kamarád, sedl si na jednu a málem z ní slítl /nebyla ještě slepená/...pak mi říkal - jo to jsou židle z Aska, tos měla říct hned a já bych si sedal véééélmi opatrně
  když jsem sháněla rohovou sedačku, do Aska už ani náhodou ...nechala jsem si jí udělat na zakázku v jednom malém truhlářství a

  superkarma: 0 26.10.2005, 10:11:12
 10. avatar
  [12] Kelly [*]

  Jipa: ... za měsíc jako na koni ... to je fakt hrozný.
  My jsme s manželem koupili ve Scontu malou skříňku - naložili do auta a tradá domů. Jelikož to byl dárek, nechtělo se mi to rozbalovat, ale manžel měl pravdu - přesvědčit se, jestli je vše O.K.
  Po rozbalení jsme se nestačili divit - bylo to rozlepené, spoje nedržely, navíc odřené a někde i odštípnuté. Tak jsme skříňku naložili a zase tradá zpět. Naštěstí u nich nedělají žádné cavyky, jen si vše - a rychle - sepsali a skříňku vyměnili ... kontrolovali jsme to už raději na místě, i když se jim to moc nelíbilo - nám se zase nelíbilo projíždět naftu. Nakonec jsme trefili až na 3. kousek, který byl O.K. Ten kousek jsme měli předem objednaný a čekali jsme pouze na telefon, kdy se nám ozvou, že si pro to můžeme do skladu přijet!
  Nedovedu si představit manžela, kterému by řekli, že výměna bude až do 30 dnů a né hned ... ... sama to beru jako nehoráznou drzost. Reklamace se přece vztahuje na věci, které se běžným používáním "rozjedou" a ne na výměnu zboží, které jsem ani nechtěla !!! Já bych vzteky asi neviděla ...

  superkarma: 0 26.10.2005, 09:39:21
 11. avatar
  [11] mutina [*]

  ad.astra: Jistě, nejlepší je pracovitý, šikovný a levný český řemeslník. Tento druh však téměř vyhynul v 16. století.

  superkarma: 0 26.10.2005, 09:23:28
 12. avatar
  [10] ad.astra [*]

  Radka S: ono těch 30 dní je zákonem daná lhůta pro obchodníka na vyřízení reklamace, s tím jaksi nejde nic dělat, zejména u takto obrovských gigantických společností. Možná, kdyby sis koupila židli u českého truhláře, odpadlo by ti tím plno nepříjemností a rozhodně bys nemusela být již do konce života naštvaná kvůli židli, na což si pokaždé vzpomeněš, když na ni budeš usedat

  superkarma: 0 26.10.2005, 08:27:29
 13. [9] Jipa [*]

  Radka S: jojo, znám...takhle si z Aska kamarádka nechala doručit jídelní stůl se židlemi...jala se vybalovat a zjistila, že jí zabalili jiné židle...tak jsme úprkem honili venku stěhováky...dohonili...pak hodinu telefonovali...pak odvezli...a za měsíc jako na koni měla nové Mě by kleplo

  superkarma: 0 26.10.2005, 08:15:42
 14. avatar
  [8] Beruška1 [*]

  Já bych taky koupila na splátky jenom dražší věci. Přeci maličkosti můžu určitě zaplatit v hotovosti.

  superkarma: 0 26.10.2005, 08:05:38
 15. [7] Radka JS [*]

  Týbrďo! To zírám! To nemohli v tom obchodě dát k dispozici nějakého věci znalého člověka, aby jim s tím pomohl??
  Já bych vybouchla taky, to by bylo tóčo!
  Jednou jsme s přítelem koupili dvě židle a stůl v Asku. Stůl je OK, jedna židle taky ale druhá měla prořízlé polstrování na spodní straně.Zjistila jsem to hned druhý den po nákupu. Volala jsem tam, jestli je možné ten jeden sedák vyměnit. Něco tak hrozného jsem ještě nezažila. Naprosto neochotní, jedině 30 dní atd. Nechápala jsem, proč to nejde vyměnit, když jsme si to koupili včera! Pak jsme to raději nechali opravit čalouníka. Ale do Aska už nikdy. Případně je to opravdu nechat celé rozbalit a prověřit funkčnost!

  superkarma: 0 26.10.2005, 07:45:43
 16. avatar
  [6] Jupíí [*]

  nojo kupovat na splátky madla a žárovky je asi zbytečné.

  superkarma: 0 26.10.2005, 07:41:18
 17. avatar
  [5] Majdinka [*]

  Já mít takového manžela, tak bydlím ve stanu. Tohle by na mě nebylo, odešla bych též . Tímto stylem nakupovat? NIKDY!

  superkarma: 0 26.10.2005, 07:27:32
 18. avatar
  [4] medunka2001 [*]

  Nechápu Na splátky bych koupila pouze velké dražší věci a ten zbytek normálně zaplatím u pokladny.Uniklo mi něco

  superkarma: 0 26.10.2005, 07:24:39
 19. avatar
  [3] RenataP [*]

  tohle se fakt někde děje ?!?!?

  Na to bych neměla nervy, to radši budu dál ve starým bytě něž tuhle potupnou procedúru

  superkarma: 0 26.10.2005, 06:14:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme