Trochu žárlivá je čtenářka PBD. I když rozumově svému partnerovi důvěřuje, srdíčko a pocity s ní dovedou pěkně zamávat...

Jestli naplno milujete, potom určitě trochu žárlíte - to je názor čtenářky PBD...


Zdravím,

i když svému partnerovi plně důvěřuju, tak občas žárlím. Rozum sice ví, že je vše v pořádku a o nic nejde. Jenže srdíčko se rozumu neptá, takže ho občas nějaký ten zachvat žárlivosti přepadne:) Myslím, že to tak jak u každého,kdo naplno miluje. A pokud má žárlivost hranice a nepřechází do histerických scén nebo do jiných extrému, tak je vše v pořádku.

Jestli jsem někdy tomu svému ztropila scénu? Podle mě ne, ale težko říct, jestli by měl partner stejnou opdpověd;):)

Před pár lety jsme byly někde posedět z pár lidma. Partner se nějak zakecal na baru z kamarádkou. Rozum byl v klidu, srdíčko se čertilo. A myslím, že jsem tenkrát k té histerické scéně nebyla daleko. Nakonec jsem to rozdýchala a napadlo mě, že prostě udělám to samé.. Vytáhla jsem kamaráda na bar, samozřjmě že na druhý konec a daly jsme si pití a povídaly si. Nakonec jsme se zas všichni sešly u stolu (nebyly jsme jen 4, bylo nás víc) a večer pokračoval v klidu a pohodě. Když jsme jeli domů, tak mi řekl, že mu nebylo přijemné, jak jsem se zasekla na baru s Jurášem.. Chvilku jsem dramaticky mlčela a partner svoji poznámku zopakoval. Po dramatickém nádechu (ženy dovedou být teatrální,když chtějí:) jsem mu řekla, že byl na baru s Verčou déle, než mi bylo příjemné a že místo nejapných poznámek a trapného odtahnutí ke stolu jsem prostě udělala to samé v domění, že pochopí, jak jsem se cítila - a pochopil:)

Co se týče žarlení z partnerovi strany, tak asi nikdy nezapomenu na jedno setkání. Jeli jsme z partnerem do mého rodného města a mimo jiné šli na naplánovaný sraz s Michalem, mým dobrým kamarádem. Tou dobou ho partner ještě neznal. Na místo setkání jsme dorazily první. Zabraly jsme stul a povídaly si. Dorazil Michal. Jako vždy jsem se sním objala a daly jsme si pusu. V tu chvilku si partner ke mě přisedl blíž a obejmul mě kolem ramen, dal mi pusu - aby tím dal všem najevo, že jsem jeho. Vím, ono to zní tak nějak přiblble, ale to by jste u toho museli být.. Byl prostě k sežrání:)

Žárlení, pokud je v mezích, tak je pro mě další způsob vyznání lásky.

PBD

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 5. září 2012: Projevy vaší žárlivosti

  • Žárlíte?
  • A jak se to projevuje?
  • Kdy jste na partnera nejvíc žárlila?
  • Ztropila jste někdy žárlivou scénu?

Zavzpomínejte na své žárlení. Své příběhy a názory k tomuto tématu mi posílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže) nejpozději 5. 9. 2012 do 15.00 hodin. Délka vašich příspěvků ať je rovna nebo delší tomuto odstavci textu. Jeden z příspěvků na konci editace odměním knižním dárkem, konkrétně knihami Trapasy po francouzsku od Tanji Kuchenbeckerové (nakladatelství iKAR) a Dvorní šašek a čarodějnice od Siegfrieda Obermeiera (nakladatelství Knižní klub).

trapasysasek

Reklama