Vztahy

Rozum a cit

 

Zamilovali jste se někdy z rozumu? Já ne. První impuls, když mluvíme o opravdové lásce k člověku, je přece cit. Vím, že jsou možná ženy i muži, kteří se dokážou „zamilovat“ z rozumu - třeba do bankovního konta svého partnera, nebo potřebují zabezpečit děti a uvažují co pro ně v budoucnu bude nejlepší, aby měli co nejjednodušší život. Žijí vedle svého vyvoleného partnera a říkají si, že se ho třeba naučí milovat. Ale srdci neporučíš! )

 

Sňatky z rozumu byly typické v minulosti, to známe i z mnoha historických filmech o nešťastné a nenaplněné lásce, zrovna mě napadá Sága rodu Forsytnů a příběh nešťastné Irin. Dříve nebylo ničím vyjímečným, když byla dívka provdána za boháče,dobře situovaného, aby tím zabezpečila svoji budoucnost. Třeba i navzdory jejímu přání.

 

Dnes je tomu trošku jinak. Když vzpomenu například na celebrity, tak mě vždycky pobaví, když čtu v novinách: ON slavný herec 60 let se oženil s NÍ /modelkou: 90-60-90/  27 let, jak jinak než z lásky. On možná z lásky k ní, ona s ještě větší pravděpodobností z lásky k jeho penězům. Tady nejde asi o lásku, ale o peníze. Nepopírám, že existují i vyjímky.

 

A jak to vidím já: Když bych měla rozumově zdůvodnit volbu svého partnera, tak zvítězí cit tedy láska. Jedině ve vztahu z čisté a nezištné lásky já dokážu žít. Proto bych se asi nedokázala vdát z rozumu a žít v manželství, kde bych třeba byla nešťastná.

 

JanaMilá Janka,

súhlasím s Vami :-)  Je doležité počúvať hlas svojho srdca! Tak bude človek šťastný.

Krásny zbytok dňa :-)

 

   
08.06.2006 - Láska a vztahy - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] risina [*]

  tyrkys: já chtěla v podstatě kohokoli...

  superkarma: 0 08.06.2006, 23:16:23
 2. avatar
  [5] tyrkys [*]

  risina: no, hlavně, že jsi ty chtěla jeho

  superkarma: 0 08.06.2006, 22:43:57
 3. avatar
  [4] risina [*]

  Já manžela sice měla ráda, ale vdávala jsem se z rozumu - byl hodný, spolehlivý, zabezpečený, měl rád děti... a hlavně mě CHTĚL.

  superkarma: 0 08.06.2006, 22:31:16
 4. avatar
  [1] Eliana [*]

  Vsak jsem zminoval dnesni clanek v Blesku Gabina Partysova versus jeji pritel Pepa..zrovna ta fotka mu tam nelichoti...Katerina Brozova a jeji partneri...muz z lidu by asi neobstal

  superkarma: 0 08.06.2006, 14:24:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme