Zamilovali jste se někdy z rozumu? Já ne. První impuls, když mluvíme o opravdové lásce k člověku, je přece cit. Vím, že jsou možná ženy i muži, kteří se dokážou „zamilovat“ z rozumu - třeba do bankovního konta svého partnera, nebo potřebují zabezpečit děti a uvažují co pro ně v budoucnu bude nejlepší, aby měli co nejjednodušší život. Žijí vedle svého vyvoleného partnera a říkají si, že se ho třeba naučí milovat. Ale srdci neporučíš! )

 

Sňatky z rozumu byly typické v minulosti, to známe i z mnoha historických filmech o nešťastné a nenaplněné lásce, zrovna mě napadá Sága rodu Forsytnů a příběh nešťastné Irin. Dříve nebylo ničím vyjímečným, když byla dívka provdána za boháče,dobře situovaného, aby tím zabezpečila svoji budoucnost. Třeba i navzdory jejímu přání.

 

Dnes je tomu trošku jinak. Když vzpomenu například na celebrity, tak mě vždycky pobaví, když čtu v novinách: ON slavný herec 60 let se oženil s NÍ /modelkou: 90-60-90/  27 let, jak jinak než z lásky. On možná z lásky k ní, ona s ještě větší pravděpodobností z lásky k jeho penězům. Tady nejde asi o lásku, ale o peníze. Nepopírám, že existují i vyjímky.

 

A jak to vidím já: Když bych měla rozumově zdůvodnit volbu svého partnera, tak zvítězí cit tedy láska. Jedině ve vztahu z čisté a nezištné lásky já dokážu žít. Proto bych se asi nedokázala vdát z rozumu a žít v manželství, kde bych třeba byla nešťastná.

 

JanaMilá Janka,

súhlasím s Vami :-)  Je doležité počúvať hlas svojho srdca! Tak bude človek šťastný.

Krásny zbytok dňa :-)

 

Reklama