Čtenářka TTT nám poslala krásnou historku z minulého týdne. Vy asi také víte, kam se dávají brýle, aby se nekazily, že? Děkuji TTT za krásně napsaný příběh. Hned po ránu mi zvedl náladu…

Provolání: „Kam já jsem to dala,“ mi připomíná mé ataky zapomnětlivosti, kterou by mi mohlo osazenstvo lecjakého důchoďáku závidět. I když k mým základním povahovým rysům patří především roztržitost. Považuji tyto dvě za rodné sestry a jejich mejdany mají na svědomí kolikrát plačící dítko ponechané ve školce, plné tašky nákupu bez toho jediného, pro co jsem šla a nekonečné hledání mobilu, klíčů, náušnic. . .
Nebudu vzpomínat na velké kauzy, ještě by mne zavřeli do pokojíčku bez kliky. Demonstračně stačí úplně minulý týden.
Přinesla jsem domů velký nákup a že byl hic, ládovala jsem ho hned do lednice. Z vlasů mi pomalu sklouzávaly sluneční brýle a když jsem je asi počtvrté upravila, naštvaly mne a sundala jsem je. Nenechala jsem se vyrušit z nabíjení lednice jogurtovými patronami a zcela v souladu s rytmem paží je odložila do lednice.
Druhý den byl v lednici provoz jako obvykle. Ačkoliv se nedaly velké temně červené brýle s černými skly přehlédnout, pokaždé jsem akceptovala jejich přítomnost, vzala si, co bylo třeba a ledničku zabouchla.
Sluníčko venku řádilo celý týden. V naší lednici je provoz jak V Praze u koně. Přesto mi přišlo, že je jim asi dobře v tom chladu a nebudou se kazit. Dáváme přeci chladit to, co by se mohlo zkazit, ne?
Já na ně nezapomněla. Celou dobu jsem o nich věděla a připadalo mi to celkem normální. Z vrozené roztržitosti jsem si nenašla ani vteřinku na rychlou osvěžující myšlenku.
Předevčírem odcházím z domu. Už jsem měla štekle na nohou a nechtělo se mi rýt lino, tak jsem houkla na muže:“Prosím tě, podej mi sluneční brýle.“
„A kde jako jsou?“
„No v lednici, kde jinde. To jsou otázky.“
„V lednici? Jsi normální?“
„Mezi jogurty a máslem. Pochybuješ?.“
Otevřel lednici, podal mi mé masařky a už nic nekomentoval. Stejně by mu to nebylo nic platné. Dneska našel své léky, co jsem včera vyzvedla ve spíži u čokolád.
TTT
Text nebyl redakčně upraven


Téma dne na zítra je ROZTRŽITOST

  • Jste někdy roztržitá?
  • Nebo nějaký člen rodiny, nebo známý?
  • Máte s roztržitým člověkem nějakou veselou, či dramatickou historku?
  • Taky vám pořád někdo něco bere z ruky a schovává to na ta nejprapodivnější místa?
  • Taky vám ostatní tvrdí, že byste něco měla vědět, znát a přitom si vymýšlejí?
  • Taky se divíte, proč se vás ptají na takové nesmysly?
  • A taky jste si jistá, že to, za co vám nadávají, vám nikdy předtím nezakázali?

Tak vítejte do klubu a napište nám o tom na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním krásnou kyticí. Už se těším na vaše příspěvky! Tak krásný den!

Reklama