.

Roztržitá Gerda

Cestování

Roztržitá Gerda


Vypozorovala jsem na sobě, že pokud si můžu zvolit ze dvou možností, neomylně vyberu tu horší. Kupovala jsem si čtvrtletní jízdenku na MHD. A protože jsem  pořádná, okamžitě jsem si z legitimace odstranila předchozí neplatný kupon a zařadila tam koupený nový.

Tak jsem aspoň myslila.

Ale jen do chvíle, kdy přišla revize jízdenek. Neúčastně jsem koukala z okna a nedbale podávala muži v uniformě legitimaci. Když na to koukal déle, než je obvyklé, poprvé jsem znejistěla. "Kolikátého máme?!" slyším otázku.

Poctivě jsem odpověděla.

"A co máte v legitimaci?!".

"Kupon na tohle čtvrtletí," odpovídám, teď už trošku rozechvěle...

Já to tušila!!! Samozřejmě, v koši skončil právě zaplacený platný kupon a já si v legitimaci nechala ten starý, k ničemu. Vysvětlování, jak to bylo, mi ovšem peníze nezachránilo. Zaplatit jsem musela, na místě. 

Pokoušela jsem se ještě v prodejně jízdenek zjistit, jestli nemají v databázi nějaký důkaz o tom, že jsem opravdu zaplatila... marně. Ještě se mi vysmáli, jestli si myslím, že to tam je, i se jménem a adresou. Že kdyby to bylo, jak si představuju, frontu by měly až na náměstí.

Když jsem přišla zkroušená a s prázdnou peněženkou do práce, vylila jsem si srdce kolegům. A zas se potvrdilo, že nejvíc potěší cizí neštěstí. Nebyli k utišení, jak se smáli. Legraci ze mě měli hezky dlouho :)

zdraví roztržitá Gerda

Milá Gerdo... já se nesměju, fakt ne... já z cizího neštěstí srandu opravdu nemám. Já s tebou hluboce soucítím... ale stejně... moc díky za příspěvek :o)))) a posílám ti dáreček. Jako cenu útěchy za ten vyhozenej kupón. :o))))

   
05.08.2005 - Zahraničí - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [8] gerda [*]

  zet169: když já jsem z toho byla tak zkoprnělá, že mi mozek úplně zmrtvěl. Nebyla jsem schopná ty peníze zachránit. Je fakt, že od té doby se mi nic takového nestalo, už se víc kontroluju. Za blbost se platí - tady mi to vyšlo beze zbytku

  superkarma: 0 05.08.2005, 13:03:40
 2. [6] louže [*]

  A v tom koši si to nehledala? To by mohlo vyvolat další vlnu směšných situací a třeba by se i poštěstilo.

  superkarma: 0 05.08.2005, 12:48:38
 3. avatar
  [3] gerda [*]

  Bridgetj: no, když si spočítáš tu škodu: kupón na čtvrtletí + pokuta + další kupón na čtvrtletí... , teď už se tomu směju i já

  superkarma: 0 05.08.2005, 12:23:38
 4. avatar
  [2] Lenice [*]

  tak ať se Ti to už nestane

  superkarma: 0 05.08.2005, 12:22:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme