tento dvojitý trapas se prý stal dívce, která se rozjela do Anglie za prací au-pair. Poslala nám ho čtenářka s nickem Maryene. Jako bych viděla scénu z nějakého filmu. Nebo to byla opravdu shoda čistě náhodná? Co myslíte

Přeji všem hezký podzimní den:-)Perných chvilek jsem za svůj život zažila spoustu, snad jako každý. Ať už to byly chvíle před nebo za školní tabulí jako žákyně, studentka nebo později jako učitelka, také jako matka při porodu nebo později při vážných úrazech svých dětí. Chvilky, při kterých se mi orosilo čelo jsem zažila i při různých trapasech. Hodně těžké perné chilky, které ani nebyly chvilkami, ale spíše nekonečnými chvílemi, když mi onemocněli rodiče a nevyléčitelná nemoc mi je navždy vzala.

Nechci však dnes vzpomínat na nic co by mi připomnělo bolest nebo trápení. Dnešní téma je jako stvořené na vzpomínání na chvíle, při kterých by se člověk nejraději propadl hanbou pod zem, ale později už na ně vzpomíná s úsměvem. Takový příběh mi nedávno vyprávěl syn o dívce, která se rozjela do Anglie pracovat jako au-pair, tedy vychovatelka v rodině.

Už před vystupováním z letadla se jí chtělo na záchod. Cestovala sama poprvé letadlem a bála se, aby něco neudělala špatně a třeba nezmeškala vystupování z letadla, rozhodla se odskočit si na WC až po přistání. Přestože už to měla, jak se říká „na krajíčku“, po přistání se však opět nechala strhnout davem, nechtěla na velkém londýnském letišti zabloudit a opět svoji potřebu odložila. V příletové hale už však na ni čekala rodina s cedulkou a tak naposled své rozhodnutí odložila s tím, že to třeba ještě vydrží do příjezdu do jejich domu.

V domě nastalo velké vítání a představování, ale to už by vážně déle nevydržela, a tak přestože se jí to nezdálo zrovna vhodné, svěřila se s omluvou, že si nejdříve potřebuje odskočit. Poslali ji do prvního patra a vysvětlování, kde ona místnůstka je už spíše vnímala cestou po schodech. Vběhla do místnosti, rychle stáhnula kalhoty, ale ejhle!

Byla to spíše jen nějaká umývárna, prostorná velká místnost, ale záchod v ní nebyl, jen umyvadlo. Už ale nemohla déle nic odkládat. Vyskočila na umyvadlo a konečně úleva. Vtom se však umyvadlo utrhlo a ona skončila na zemi v louži mezi hromadou střepů a ještě si při pádu rozrazila čelo o roh topení. Obrovský hluk přivolal všechny nahoru. V oteřených dveřích se objevili všichni členové rodiny. Přestože nic nechápali, dívku odvedli dolů do haly, ošetřili a zmizeli ve vedlejší místnosti. Snad se šli poradit, co dále. Dívka si úlevou vydechla, že je na chvíli sama a tu hanbu nemusí sdílet s ostatními a padla do křesla. Ozvalo se křupnutí. V křesle právě odpočíval miláček rodiny, malá čivava.

Po zasednutí pejska rodina už neměla dále co řešit. Děvče posadili na první letadlo do Prahy.

Přeji všem hezký den bez trapasů a perných chvil.

Maryene

Milá Maryene, to je neuvěřitelné, co se může přihodit v jeden den. Rozsednutá čivava mi připomněla nějaký film. Že by „Lekce neslušného chování“. Tím nechci říci, že se to nemohlo stát. Život píše nejlepší scénáře

Text nebyl redakčně upraven

Co vy na to, milé ženy-in? Nevybavuje se vám v souvislosti s těmito trapasy nějaký film? Vzpomenete si na jeho název? Stalo se vám někdy něco podobného? Zažila jste někdy takovou pernou chvilku jako dívka v příspěvku čtenářky s nickem Maryene?

Napište nám, ať se pobavíme, na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama