jedináček

Vždycky jsem chtěla velkou rodinu, ale v mládí jsem prodělala komplikovaný zánět vaječníků. To mělo za následek, že jsem dlouho nemohla mít děti a musela jsem se léčit.

Když jsem konečně po osmi letech čekání otěhotněla, byl to malý zázrak. Dítě přišlo na svět předčasně v sedmém měsíci s nedostatečně vyvinutými plícemi a dlouho nebylo jasné, zda Tomášek vůbec přežije. Nedokážete si představit tu úlevu, když mi pan primář řekl: „Je mimo ohrožení života.“

Až do pěti let se pak kolem dítěte všechno točilo. Babičky a dědečkové se předháněli v projevech přízně a Tomášek měl všechno, nač si ukázal. Nosili mu hračky, čokoláda se dala vážit na kila. Směl si všechno dovolit.

Když jsem pak jednou na vlastní kůži zažila neskutečný hysterický záchvat v obchodě, kde jsem mu odmítla koupit nehorázně drahý vláček, řekla jsem si DOST!

S manželem jsme se pak dohodli na dalším postupu. Žádné hromady sladkostí, žádné dárky, když k tomu není důvod, žádné rozmazlování. Televize jen o víkendu, pokud Tomáš zlobil, žádná. Po večeři maximálně pribináček, když nechtěl jíst – ani to.

Bylo to hodně těžké období a trvalo, než začal Tomáš chodit do školy. Tehdy šel po škole do družiny a nebo do plaveckého oddílu. Byl mezi dětmi a hodně se změnil. K lepšímu. Když mu teď připomenu, jak nás doma všechny terorizoval, jen se tomu smějeme. Ale dalo to hodně práce a nervů!

Anna

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Napište nám na redakční  e-mailovou adresu: redakce@zena-in.cz svoje zajímavé postřehy a zábavné příběhy a historky, které jste s dětmi nebo se sourozenci prožili. Svoje texty můžete doplnit i jejich obrázkem.

Těšíme se na vaše příspěvky, které budeme v průběhu celého dne zveřejňovat, a ty nejzajímavější samozřejmě odměníme. Dnes je ve hře šampon Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky od Belle de Jour, a sérum Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou od Roberta L. Wolkeho Co Einstein vyprávěl svému holiči.

Reklama