Zdraví

Rozlučte se s křečovými žílami

Máte sedavé zaměstnání nebo dlouhou dobu stojíte?

Tak to určitě budete znát ten pocit mravenčení, křečí, těžkých nebo dokonce oteklých nohou. Tyto projevy jsou prvními příznaky chronické žilní nedostatečnosti. Křečové žíly (varixy) dolních končetin patří mezi nejčastější chronická onemocnění v populaci. Dokonce už ve věku 30 let postihují 20 % žen a 3 % mužů, přičemž s věkem výskyt tohoto cévního onemocnění stoupá. Křečové žíly jsou vakovitě rozšířené povrchové žíly s typickým klikatým průběhem. Obvykle se vyskytují na dolních končetinách, ale mohou se vyvinout i jinde, například v konečníku (hemeroidy) nebo v jícnu.

 

Ke vzniku křečových žil vede dlouhé stání

Křečové žíly neboli varixy jsou vakovitě rozšířené, tzv. vinuté žíly. K tvorbě výdutí dochází nejčastěji na podkladě vrozené méněcennosti (oslabení) žilní stěny, ke zhoršení onemocnění může vést i dlouhé stání, těhotenství a nadváha. Varixy mohou také vznikat jako následek prodělaného zánětu hlubokých žil.

 

Varixinal tablety posilují žilní stěny a zlepšují prokysličení

Varixinal je unikátní kombinací čtyř léčivých rostlin – koňský kaštan, gotu kola, borůvky a listnatec bodlinatý. Extrakty z těchto léčivých rostlin posilují žilní stěny, snižují tvorbu otoků a modřin, zlepšují prokysličení a prokrvení tkání. Příznivé působení bylinných výtažků je doplněno vitaminem C a bioflavonoidem hesperidinem, které významně přispívají k posílení cévní stěny.

 

Koňský kaštan – extrakty ze semen tohoto stromu obsahují účinnou látku aescin, která patří mezi saponiny, podporuje žilní cirkulaci, ovlivňuje tonus žilních stěn, snižuje jejich křehkost a lomivost.

 

Borůvky obsahují anthokyanosidy, které působí jako antioxidanty. Podporují normální tvorbu pojivové tkáně a odolnost kapilár v organizmu, můžou zlepšit proudění krve v žilách a kapilárách.

 

Listnatec bodlinatý obsahuje látky, které se vyznačují léčivým účinkem, především ovlivňují vaskulární propustnost. Klinické studie prokázaly prospěšnost kombinace listnatce s vitaminem C a bioflavonoidy.

 

Gotu kola posiluje cévní stěny a zlepšuje průtok krve, takže je cenným prostředkem při léčbě křečových žil.

 

Účinky

• pomáhá zmenšovat otoky a bolestivost dolních končetin

• příznivě ovlivňuje průchodnost a funkčnost žilních systémů

• pomáhá snižovat pocit únavy a tlaku dolních končetin – projevy „těžkých nohou“

• napomáhá v případech hemoroidů

 

 

Varixinal gel k masírování

Léčbu pomocí Varixinal tablet je nanejvýš vhodné podpořit vtíráním Varixinal gelu na postižená místa. Účinně pomáhá při bolestech dolních končetin a jeho působením se daří napomáhat zmenšení otoků. Zvláště příznivě působí při pocitech „těžkých a unavených nohou“.

Varixinal gel obsahuje extrakty ze čtyř léčivých rostlin (koňský kaštan, listnatec bodlinatý, gotu kola a borůvky), které pomáhají posilovat a stabilizovat cévní stěny, snižují tvorbu otoků a modřin a zlepšují prokysličení a prokrvení kůže. Jeho předností je jemná vůně a dobré vstřebávání.

Použití: 1-2krát denně vetřete na postižené místo, na dolních končetinách masírujte směrem od chodidel k srdci.

 

www.varixinal.cz

 

   
12.04.2005 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [14] Gabka [*]

  Lecba je draha, ale pokud mi otejkaj nohy a mam je "tezky" nepujdu prece na operaci!

  superkarma: 0 14.04.2005, 02:02:09
 2. [13] Gabka [*]

  Lecba je draha, ale pokud mi otejkaj nohy a mam je "tezky" nepujdu prece na operaci!

  superkarma: 0 14.04.2005, 02:01:38
 3. [11] Rikina [*]

  No já tedy do sebe cpu Varixinal téměř lopatama, a kaštanovej gel mažu poctivě, to vše něco málo přes rok. Ne snad že by křečáky zmizely, ale přinejmenším se to nezhoršuje. Na kole jezdím taky, a podkolenky protikřečákové nosím už taky nějakou dobu, ale prevence neprevence, křečové žíly se mi začaly dělat i tak, potvory. Možná by to bez Varixinalu bylo ještě horší, nevím. Ale zmizet po něm, to teda nezmizí

  superkarma: 0 12.04.2005, 15:04:52
 4. avatar
  [10] Kelly [*]

  Je to jen tahání peněz z kapsy.
  Křečáky můžete mít vlivem špatné žilní pumpy a to žádné mastičky ani tabletky nespraví. Pokud je v noze slabý tlak, noha se více namáhá a hrozí vznik otoků a tím i křečáků. Nejlepší je prevence: sportovat, jezdit na kole a nosit punčochy s co nejvyšším DEN (ty ten tlak zvedají). Jak jsou už na světě, je to špatný. Můžete je dát pryč, ale do 3 let, nejpozději do 5 je máte na noze znovu, ale na jiném místě.
  Kdyby existoval nějaký prostředek, který by byl zaručen, já první bych jej do sebe cpala lopatama, peníze nepeníze.

  superkarma: 0 12.04.2005, 14:09:11
 5. avatar
  [9] sara.l [*]

  tak jsem si říkala,že se s křečákama hezky rozloučím,ale vidím,že neee ....nevím jak ostatní holky,ale já tomu mazáníčku moc nevěřím

  superkarma: 0 12.04.2005, 13:21:36
 6. avatar
  [8] Aka [*]

  Já slyšela, že tam vstupní prohlídka bez zákroku stojí cca 2000,- a celková léčba může vyjít až na 10.000,- Kč. To mi přijde fuckt hodně

  superkarma: 0 12.04.2005, 12:41:12
 7. avatar
  [7] Aka [*]

  Já slyšela, že tam vstupní prohlídka bez zákroku stojí cca 2000,- a celková léčba může vyjít až na 10.000,- Kč. To mi přijde fuckt hodně

  superkarma: 0 12.04.2005, 12:23:24
 8. avatar
  [5] Jesterka [*]

  do jake specialni kliniky?

  superkarma: 0 12.04.2005, 11:09:39
 9. avatar
  [4] Aka [*]

  Mili: myslíš PROCTOCLINIC nebo něco jiného

  superkarma: 0 12.04.2005, 10:37:57
 10. avatar
  [3] Aja [*]

  Tak to by mě teda taky zajímalo...

  superkarma: 0 12.04.2005, 10:27:25
 11. avatar
  [1] Aka [*]

  Já už nevěřím žádným přípravkům hemoroidy mě trápí už asi 3 roky a došla jsem do chronické fáze, už nepomáhá vůbec nic, takže se odhodlávám k návštěvě lékaře, ať mi to odstraní

  superkarma: 0 12.04.2005, 08:53:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme