Prací návyky si čtenářka PBD odnesla z rodného hnízda. V jejím případě hodně záleží na počasí. Když se nepotí, nosí svršky klidně 2 až 3 dny...

Četnost praní - toť téma, o které dnes kráčí. Nebo spíš: Které dnes v bubnu roztáčíme? Další příspěvek dorazil od čtenářky s nickem PBD...


Co se týče prádla, tak to je velmi jednoduché - spodní prádlo, ponožky- to jde do špíny po jednom nošení. Kalhoty peru dle potřeby, maximálně po 3-4 nošeních (v „hicnu“ častěji). Stejně tak horní část oděvu - když je teplo a člověk se potí, tak jednou a pak směr pračka. Pokud je počasí „nepotící“, tak 2-3 nošení a dost. Bundy, kabátky a pod. peru (dávám čistit) dle potřeby a na konci sezony nošení. Prádlo ložní měním v letních měsících jednou týdně, v zimních jednou za dva týdny a když je třeba, tak častěji. Co se týče polštářů a dek jako takových, tak ty si zajedou na výlet do čistírny minimálně dvakrát do roka. Většinou je to ale minimálně jednou za čtvrt roku. Utěrky a hadříky co pomáhají v kuchyni peru dle potřeby - prostě když je to „zaprasený“ a nebo když mi to nevoní . A textil uklidový po každém použití.

Tyto návyky jsem si „odnesla“ z rodného hnízda:)

A kdo pere? No jak kdy a jak co:) Něco, teda naštěstí většinu pere pračka. Ale jsou kousky oblečení, které se můžou prát jen v ruce(a nebo je to tak prostě lepší:) , pak jsou kousky textilu co nechám na starost čistírně a občas peru v ruce i to, co bych nemusela-ale prostě to chci mít vyprané hned a pračka nemá ješte dostatečný objem prádla, abych ji mohla pustit .

PBD

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. 9. 2012: Praní

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední dnešní novince se dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem odměnil slíbeným dárkem: denním krémem a sérem GARNIER Ultra Lift - kompletní péčí proti vráskám.

garnier

Reklama