Domácnost

Rozkvetlá okna a balkony

 

Každý, kdo občas projížděl vesničkami na jih od našich hranic, mi dá za pravdu, že jejich rozkvetlé balkony jsou zkrátka úžasné.  Záplava květů všech barev přiláká zraky mnoha kolemjdoucích i kolemjedoucích. Vždycky si říkám, že letos se mi to určitě musí podařit a že i ten náš balkon bude nádherný a plný květin. No jo, ale jak na to? To bývá zpravidla hned následující otázka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Základem úspěchu jsou samozřejmě vhodné rostliny, správný substrát, ale také správná nádoba. V posledních několika letech jsme mohli zaznamenat vzrůstající trend samozavlažovacích truhlíků a květináčů. Princip samozavlažování nám přináší několik výhod, díky kterým můžou i ty naše balkony připomínat onu překrásnou alpskou nádheru.

 

Samozavlažovací truhlíky i květináče jsou vybaveny speciální vložkou, která umožňuje vytvoření odpovídajícího rezervoáru vody, ale zároveň nabízí i dostatečný prostor pro substrát. Mezi hladinou vody a vložkou je záměrně ponechána vzduchová mezera, díky které nedochází k zahnívání kořenů. Rostlinky tak mají zajištěny optimální podmínky pro dobrý růst. Některé typy samozavlažovacích truhlíků jsou také vybaveny hladinoměrem, díky kterému můžete mít stálý přehled o hladině vody v rezervoáru. Nemělo by tak docházet k vysychání, nebo naopak přemokření substrátu.

 

Pokud i Vy toužíte letos po nádherně rozkvetlém balkonu nebo terase, sáhněte při svých nákupech po samozavlažovacích truhlících Siesta z Plastie s. r. o. Vyrábí se ve třech velikostech 40, 60 a 80 cm v několika barevných provedeních. V tomto typu truhlíků je zaručen vyvážený obsah vody a substrátu, díky kterému budou mít Vaše květiny velké nárůsty a bohaté květy. Truhlíky můžete doplnit i ostatními samozavlažovacími nádobami z řady Siesta, které najdou uplatnění nejen na terasách a balkonech, ale také ve Vašem interiéru.

Pokud zakoupíte v období od 30. 3.-25. 4. 2007 samozavlažovací truhlíky Siesta standart v marketech GLOBUS, obdržíte při nákupu navíc ještě malý dárek. Více hledejte ZDE 

 

Také jste ten typ, co má rád, když věci fungují samy, zvlášť když se to týká právě zalévání zahrady? Když prostě sprchne v pravý čas a konev nebo hadice může zůstat pěkně uklizená? Pak právě pro vás je nabídka společnosti Plastia s. r. o.! Celý sortiment této značky najdete na těchto stránkách.

   
03.04.2007 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [11] sweety77 [*]

  Taky mám každý rok na balkóně krásný muškáty ale jak je nechat přezimovat, to nevím, každý rok si pěstuju nové

  superkarma: 0 09.04.2007, 15:39:55
 2. avatar
  [4] tomáš [*]

  Já bych radši na terasu místo truhlíků "koryta" - ale nevím, kde sehnat lacino. Terakotové jsou příšerně drahé, plastové nechci...kde je berou - vždyť stojí porůznu před obchody,úřady,na veřejných plochách...

  superkarma: 0 03.04.2007, 15:16:58
 3. avatar
  [3] MEK [*]

  no mně to sázení a přesazování teprve čeká,tak na ty truhlíky v obchodě mrknu

  superkarma: 0 03.04.2007, 14:19:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme