Marta Jandová byla svého času známá více v sousedním Německu než tady u nás, v České republice. Už tomu tak ale dávno není. Co o ní víme? Že je dcerou rockera Petra Jandy? Vězte, že těch zajímavých věcí je na této sympatické tmavovlásce daleko víc.

V prvé řadě se mluví o jejím mateřství. Letos v srpnu porodila Marta Jandová dceru Marii, kterou má se svým partnerem, gynekologem Miroslavem Vernerem. Bylo by více než netaktní se o této šťastné životní události nezmínit.

maruskam

s roztomilou dceruškou Maruškou

Říká se, že všechna miminka jsou krásná, ovšem vaše holčička, to je opravdu neskutečně krásné miminko! Věříte staré dávné pověře, že vytoužená miminka jsou ta nejkrásnější? Poněvadž co vím, tak Maruška vytoužená byla, nebo se pletu?
Maruška byla vytoužená a přišla víceméně hned. Myslím, že už byla nahoře připravena, jen čekala na ten správný okamžik. :)

Váš partner pracuje jako gynekolog, ocenila jste jeho povolání během těhotenství a u porodu? Udílel Vám nějaké rady?
Určitě jsem to ocenila. Asi každá žena má v těhotenství občas strach, někde jí píchne, někde zabolí… já nemusela volat nějakému doktorovi nebo se ptát po kamarádkách. Odpověď na každou otázku jsem měla před nosem. Občas to bylo ale také nevýhodou, to když jsme například ležela v rizikovém těhotenství a partner věděl o mém stavu až moc.

Přečtěte si také:

Marto, co pro Vás znamená rodina? Jak vytvořit to správné zázemí? Vy sama jste bohužel už v sedmnácti přišla o maminku, poté i o bratra, měla jste to v utváření oproti ostatním o hodně těžší…
Rodina je pro mne všechno. Je to v nejlepším případě rodina plná lidí, na které se můžeme vždy spolehnout, kteří jednoho nikdy nezatratí a všichni si v každé situaci pomáhají. Rodina jsou víc než dva, a to už jsme doma taky.
Takže jsme si s Mirkem založili novou rodinu, která patří do dalších dvou rodin, které patří do dalších x rodin… Krásně se rozrůstáme… koloběh života může pokračovat. :) Já už se jen modlím, aby Maruška byla zdravá a neztratila své rodiče tak brzo, jako já i Mirek.

Věřte, že se tak nestane…
Pojďme nyní od rodiny k vaší práci, k vaší kariéře. Přiznám se, že prvně jsem Vás u nás výrazněji zaznamenala až v roli porotkyně v historicky první Československé Superstar. 
Předtím jste žila dlouhá léta v Německu, kde jste zpívala v rockové kapele svého přítele, Die Happy. Prozraďte mi, jsou rockoví fanoušci v Německu v něčem odlišní od těch českých?

Řekla bych, že ani ne. Já ale neumím dobře porovnávat. V případě mojí kapely Die Happy snad jenom v tom, že v Německu máme o hodně větší fanouškovské zázemí. Když máme koncerty v Německu, tak všichni, kteří přijdou na koncert, umí texty, ví přesně, na co jdou. Tady v Čechách je spousta zvědavců, kteří nás ještě nikdy neviděli. :) Ale obojí je fajn, nechci si stěžovat.

martarockerka

Marta / rockerka

Rockerství máte v krvi, Vaším otcem je frontman kapely Olympic Petr Janda. Co mě však zaujalo, je čerstvá zpráva, že kromě toho, že oba zpíváte, tak jste se dali také na společné podnikání a na český trh dovážíte přírodní australskou kosmetiku Only PapaYa. Můžete nám ji trochu přiblížit? V čem je jiná, než ostatní?
Já jsem se s touto kosmetikou setkala poprvé až letos v březnu. Přiletěli jsme s Mirkem za tátou a jeho rodinou, kteří v Austrálii kromě účinkování na koncertu trávili i dovolenou. Hned jak jsme přiletěli, nařízl táta papayu a nechával nás ochutnat, jen tak s citronem. Pak vytáhl krém a začal nás všude mazat. Ukazoval nám, jak se Anežka odřela a jak už to není vidět. Dívali jsme se tedy na zdravou kůži, kde měl být ještě předevčírem škrábanec. Táta byl z toho úplně nadšený, a tam asi vznikl ten jeho nápad přivézt tento malý „zázrak“ do Evropy. A v čem je jiná? To si musíte vyzkoušet. :)

statou

papaya

zázrak jménem papaya

Vy jste zároveň i tváří té kosmetiky, ale já myslím, že Vy ani žádnou kosmetiku nepotřebujete, přijdete mi přirozeně krásná. To jsou dědičné dispozice, nebo právě díky kosmetice?
Děkuji moc za poklonu, ale měla byste mě vidět třeba nevyspalou. Nějak extra se o sebe nestarám, nebo spíš – nechodím na nějaké zákroky apod. U kosmetičky jsem nebyla už rok. Ale opravdu pilně a pravidelně používám produkty z papayi, které mají velmi příjemnou konzistenci a moc mi vyhovují. Taky jsem šťastná a i těch pár kil navíc pěkně vyplní všechny vrásky. :) A k tomu mi naše dceruška Maruška vždy vykouzlí úsměv na tváři a lidé, kteří se usmívají, jsou nejkrásnější…

tvarkosmetiky

Marta je tváří nové kosmetiky Only PapaYa

Teď v podzimních a zimních měsících by měly ženy dbát o svou pleť důkladněji, jenže čas nezastavíš. Kdy se podle vás objeví ve tváři první známky stárnutí?
To je individuální. Viděla jsem dvacetileté holky, které už měly tvář plnou vrásek, a naopak. Jde samozřejmě o dědičné dispozice, ale opravdu i o stav naší duse. Podíl má samozřejmě i špatná životospráva ad. Čas nezastavíš, na druhou stranu je to umění - umět stárnout. Snad se mi to podaří. Já osobně mám pocit, že s Maruškou jsem zase omládla.

krasna

je krásná...

Nepřijde vám nespravedlivé pořekadlo, že ženy stárnou a muži zrají? Pro důkaz nemusíme chodit daleko, viz váš otec s mladou ženou, obráceně už by to bylo horší…
Hmmm, to je spíš zakořeněné v nás, protože člověk je na ten pohled mladé ženy se starším mužem zvyklý. Možná je to dáno i tím, že my ženy můžeme plodit potomky jen do určitého věku a muži vlastně pořád.

Jak vůbec vycházíte s manželkou svého otce, Alicí, která je vlastně ještě mladší než vy?
Velice dobře. Hlavně teď, když jsem se taky stala maminkou. Moc mi pomohla, jak v těhotenství, tak i teď. Chodím si k ní pro rady, je to moc fajn mít kamarádku, se kterou se dá nekonečně mluvit o dětech.

Kvete podle vás láska v každém věku?
Samozřejmě, člověk si to jen musí umět připustit.

Blíží se Vánoce, svátky pohody a klidu. A také dobrého cukroví. Pečete cukroví, nebo kupujete hotové?
Peču, a moc ráda. Letos to mám v pánu samozřejmě zase. Rádi děláme pečící dny. Pozveme kamarády a moji sestřičku Elišku, která umí úžasně péct. Uvaříme čaj a každý si peče nebo vykrajuje něco jiného. Pak se rozdělíme… je to moc fajn a zase nová rodinná tradice.

Marto, krátce po porodu jste se vrátila i do Tv seriálu Gympl, tedy do herecké činnosti, a co činnost pěvecká? Plánujete třeba nějaký vánoční koncert?
Vánoční koncerty budeme mít s mojí kapelou hned čtyři, ale jenom v Německu. To už tak děláme snad deset let. Tradičně končíme rok 30. prosince v Hamburku a bude to tak i letos. Sice jsem se nechtěla tak rychle vracet, ale náš kytarista to pro nás, pro rodinku, tak krásně naplánoval, že to bude spíš jako dovolená. Akorát mě večer odveze řidič z hotelu na koncert a pak hned zpět. Mirek bude zase strážit Maruščiny sny.

certice

čertice...

A poslední otázka, opět v souvislosti s blížícími se Vánocemi. Kdybyste chytila zlatou rybičku, která by Vám splnila tři přání, jaká by to byla?
Asi abych chytila dalších pár zlatých rybiček, které by taky uměly plnit přání. Kdybych si ale měla přát egoisticky a jenom pro sebe, tak by to bylo, aby byla Maruška zdravá, aby byla moje rodina zdravá a aby nám všem nic nechybělo. Kdybych si mela přát globálně, tak bych si tradičně a kýčovitě přála světový mír a aby lidi nehladověli… atd.

Děkuji za rozhovor, a ať se Vám daří v práci i soukromí.
Moc děkuji, Vám také. A všem čtenářkám Žena-in přeji krásné Vánoce.

tygrice

Vizitka:

 • Marta Jandová se narodila 13. dubna 1974 v Praze
 • Jejím otcem je rocker Petr Janda, zpěvák kapely Olympic.
 • Vystudovala střední školu ekonomickou se zaměřením na jazyky. Během střední školy absolvovala roční studijní pobyt v USA, kam odjela krátce poté, co ji v sedmnácti letech zemřela maminka na nádorové onemocnění. (O několik let později této nemoci podlehl i její starší bratr Petr).
 • V 19 letech se v Praze seznámila s Thorstenem (kytaristou Die Happy) a odjela s ním původně na rok do Německa. Po několika týdnech vzala v této kapele volné místo zpěvačky.
  První a průlomová deska kapely s názvem Supersonic Speed zaznamenala v Německu velký úspěch. Marta se vydala na dráhu rockové zpěvačky.
 • V Německu bydlela šestnáct let, do Čech se vrátila na jaře roku 2009 na základě nabídky do muzikálu v divadle Broadway. Kromě toho přijala nabídku do poroty v historicky první Československé Superstar. Diváci ji zvolili nejsympatičtějším porotcem daného ročníku.
 • V roce 2010 se objevila v dalším českém muzikálu Baron Prášil, a zároveň se upsala německé televizní stanici ZDF Neo, na které jednou do týdne moderovala vlastní hudební pořad.
 • V roce 2013 se věnovala muzikálům a připravovala svou první sólovou desku. Stále také koncertuje se svou kapelou, ať už po klubových scénách nebo festivalech.
 • Manželem Marty Jandové byl Thorsten Mewes, frontman kapely Die Happy. Po rozvodu s ním navázala vztah s jiným členem kapely, basistou Ralphem Riekerem, později byl jejím partnerem popový zpěvák Sasha.
 • V současnosti žije s partnerem Miroslavem Vernerem, se kterým má čtyřměsíční dcerku Marušku.

poskytnuté fotografie: Jan Hájek, www.orca-agency.cz a Marta Jandová

Reklama