Bulvár

Rozhovor s "Kalamity" Helenou Houdovou

Máme ji v podvědomí jako miss, která nejí maso a nenosí kožichy. No jo, to jí ale bylo devatenáct. A všechny malé holky nakonec vyrostou. V případě Heleny Houdové do vnitřní krásy.

 

 

Změnila jste se nějak vnitřně za těch posledních pět let, kdy jste se dostala do podvědomí veřejnosti nejprve jako miss a následně jako modelka? 

Určitě. Lhala bych, kdybych tvrdila, že ne. Je mi teď čtyřiadvacet, učím se objevovat v sobě víc a víc ženu a umět si s ní poradit. A zároveň neopustit dítě ve mně, ten základ, to odkud jsem a s čím jsem sem přišla. Konečně dospívám. A pak je tu faktor zvláštního života díky práci, kterou dělám. Hodně cestuju, a to vás taky určitým způsobem mění.

 

 

V čem konkrétně?

Denně se potkávám s lidmi, kteří mě učí, kteří mi předávají své zkušenosti, myšlenky. A protože  jsou to lidé odevšad a s různými příběhy, mají také odlišné pohledy na svět. To mě naučilo moc, jen jsem musela vidět a poslouchat.

 

Jako modelka pracujete hlavně v zahraničí, u nás se angažujete především v nadaci Slunečnice…

Když jsem mimo republiku, pracuji naplno, snažím se být profesionál, prostě dělat svou práci dobře. Modeling mi přináší uspokojení ega a exhibicionistických sklonů. Když jsem ale doma, věnuju se čistě Slunečnici. Ta má smysl, je teď náplní mého života.

 

Jak vás napadlo ji založit?

Od šestnácti se pohybuju v sociální oblasti. Učila jsem se znakovou řeč, navštěvovala dětské domovy, studovala antropologii. Slunečnice se pak stala logicky dalším krokem.

 

S čím se třeba nejvíce potýkáte?

Nejvíce potkáváme děti, které mají komplexy a pocity viny.

 

Pocity viny? Za co mohou cítit děti provinění?

Třeba za to, v jaké situaci se ocitly, ať už s těleseným handicapem nebo se sociálním, jako je dětský domov. Nemají proto vůči sobě žádný respekt, nemají rády sebe ani své okolí. Proto jsem Slunečnici postavila na pomoci najít jim tento ztracený respekt.

 

Jak ho mohou najít?

Když budou něco umět, v něčem vynikat. Budou moci světu ukázat, že i ony jsou potřebné.

 

Nediví se třeba děti, že  nejíte maso? Jak jim své vegetariánství zdůvodňujete?

Úplně stejně jako dospělým. Jsem člověk a mám právo si vybrat. A já si vybrala nebýt součástí něčeho, s čím nesouhlasím, což je chování člověka ke zvířeti.

 

Ještě stále jezdíte jako oddílová vedoucí na dětské tábory? Pokolikáté už?

Letos to bude počtvrté. Pokaždé se moc těším.

 

Máte nějaké stálé místo?

Dva roky nás hostila Železná u Rozvadova, od minulého roku však hledáme místo nové. V rámci poslání Slunečnice - vzdělávání, bych ráda získala pro děti prostor, který by fungoval celoročně.

 

Co jim takový tábor vyjma zábavy dá?

Mohli jsme dětem (kromě projektu, které již podporujeme) nabídnout víkendové pobyty třeba s angličtinou nebo kytarou, workshopy, rekvalifikace, ale i delší pobyty zaměřené na rozvoj osobnosti.

 

Říká se o Vás, že jste magnet na problémy.

Opravdu? Aha, asi myslíte mou přítomnost v okolí tragédií. Není to tak hrozné.

 

Pár strašidelných historek jsem slyšela…

Jen jsem měla objednanou letenku do New Yorku den po tragickém 11. září. Nakonec jsem samozřejmě neletěla. Taky jsem byla ve Španělsku, když byly útoky na madridské metro a ochromilo to celou zemi. No a třeba když jsem fotila v pražském salonu Richter, tak se přímo před mými zraky rozjela na frekventovanou cestu zaparkovaná dodávka. Naštěstí ji zabrzdil svým autem přijíždějící fotograf. O přepadení v Plzni, po kterém jsem si chvíli poležela v nemocnici, nemluvě. Taky jsem…

 

…dost, dost, zadržte! Jste prostě taková Kalamity Jane.

Ale prožívám i příjemnější chvilky.

 

Ta poslední asi tak příjemná nebyla. Nelze totiž nezmínit, že jste se s partnerem rozešli. Vím, že o tom nechcete mluvit. Jen by mě zajímalo, nakolik zafungovala ona pověstná sedmiletá krize?

O sedmileté krizi jsem slyšela, ale ve svém vztahu jsem ji nijak nevnímala. Začala jsem v posledních měsících hodně cestovat, téměř vůbec jsem nebyla doma. Myslím, že by tohle nevydržel skoro žádný vztah ani po roce, ani po sedmi.

         
   
15.07.2004 - Společnost - autor: Herta

Komentáře:

 1. avatar
  [40] Luciš [*]

  Ale koho uznávám i jako ženskou je Anife Vyskočilová. I když je malinká, tak ta baba v sobě "něco" má. Může mluvit sprostě, miluju ty její hefty. To je podle mě osobnost.

  superkarma: 0 19.07.2004, 08:22:19
 2. avatar
  [39] Dudlajlama [*]

  Kubelkova je kocka kocek, ta ma svetove parametry . Houdova se mi libila a libi (trochu ji vylepsili zuby, proto vypada jinak, uz neni tak kralickovata), pripomina mi krizence mezi C. Schiffer a B.B. Terezie Dobrovolna se mi libila a jsem prekvapena co tu pise jesterka . Moje favoritka ale byla Baburkova, beru-li to ciste vizuelne, pripadala mi takova jina nez ostatni, exoticka a postavu mela super, porad ji vidim v tech bilych vecernich satech, ve kterych miss vyhrala. Kobzanka, potes koste, sice kilometrove nohy, oblicej ale jako kobylka, Prusova, Vachova... normalni holky, to byly ve finale hezci.

  superkarma: 0 18.07.2004, 19:40:39
 3. avatar
  [38] Luciš [*]

  Pokud pominu rozruch kolem Kubelkové a Šeredové, tak se mi líbil jejich "look" Ale pozor, nepíšu o tom, kdo s kým chodil, jak se choval, to je mi celkem fuk. Tyhle mohly prostě uspět mimo ČR a byly zajímavé.

  superkarma: 0 16.07.2004, 14:30:01
 4. avatar
  [36] ještěrka.ehp [*]

  Já hlasuju pro Ivanu Christovou, ta byla a je fakt zajímavá a krásná
  No a co se týče slečny Dobrovolné, tak ta se mi líbila do té doby, než si coby slečna vydržovaná umanula, že nechá zrušit naše místní sportovní letiště (má za nim barák), protože jí ty větroně hrozně ruší při jejím relaxování . Tak se teď sepisují petice a je kvůli tomu hrozný haló, protože slečna miss kývla malíčkem a má holt bohatýho a vlivnýho zastánce A to odsud pochází nejlepší akrobatická sestava v ČR SkyBox

  superkarma: 0 16.07.2004, 08:25:50
 5. avatar
  [35] danca79 [*]

  Helena se mi tehdy jako Miss vylozene nelibila, ale jednak bych rekla ze ted vypada podstatne lip nez tehdy, jen uz nekolik let dava najevo, ze je hodne chytra a umi to pouzit pro dobre veci. Coz je rozhodne super
  Jinak z Miss se mi hodne libila Monika Zidkova. Byla takova hodne "normalni", zadna nafrnena "modelka od pohledu"

  superkarma: 0 16.07.2004, 01:07:28
 6. avatar
  [34] sunnynka [*]

  Já Helenu taky můžu

  superkarma: 0 15.07.2004, 22:16:00
 7. avatar
  [33] Vivian [*]

  Nyotaimori: já jsem ten hlod od milo_s pochopila jako ironii, tak vygumovaná ženská snad nemůže existovat

  superkarma: 0 15.07.2004, 21:49:47
 8. avatar
  [28] Vivian [*]

  v_erunka: no pokud s ním nebyla šťastná, tak je jedině dobře, že se rozešli, ne?
  Kdo se kým nechá "vydržovat", to je jeho osobní věc, co nám je po tom (navíc když prd víme o tom, jak to ti dva mezi sebou mají).

  Mě se H. Houdová docela líbí. Vzhledem není nic zvláštního, ale je to jedna z mála Miss, které umějí používat mozek.

  superkarma: 0 15.07.2004, 16:41:05
 9. avatar
  [25] Clerenc [*]

  Moje favoritka je P. Baburkova JInak Houdova se mi libi cim dal vic. Opravdu asi plati to, ze clovek roste do krasy
  KObzanku bych neodsuzovala za to ze nekomu prebrala manzela a tatu. Kdyby nechtel tak nesel i kdyby to byla Miss World

  superkarma: 0 15.07.2004, 13:45:03
 10. avatar
  [21] Kacule [*]

  Myslím, že Helena je jedna z Miss, na kterou můžeme být pyšní - a to, že se rozešla s partnerem, bych neřešila. Kdo se nikdy s nikým nerozešel? Některé Miss jsou totálně vypatlané - aspoň mě to tak připadá - o čem ta soutěž vůbec je? Viděli jste někdo film Slečna drsňák? "Co byste si přála udělat jako Miss World? - Světový mír!!" . Úplně se vidím na pódiu

  superkarma: 0 15.07.2004, 12:30:56
 11. avatar
  [17] Žížala [*]

  Soutěž Miss se mi líbila prvních pár let dokud to bylo něco novýho a zdá se mi že i zajímavýho, i ty holky mě přišly každá jiná... teď na to nekoukám protože je to nudný a ty holky od sebe většinou pak ani nerozeznám

  superkarma: 0 15.07.2004, 10:46:45
 12. avatar
  [16] Luciš [*]

  Soutěž miss nemusím vůbec. Připadá mi to jako dobytek na trhu. Nikdy by ste nepoznaly tu nej..., na to nemáte dost času a nikdo není 100% objektivní.
  I kdybych byla sebekrásnější, tak bych tam nešla. Normální pěkny a chytry holky to nemají zapotřebí, na ulici uvidíte mnohem hezčí, přirozenější a s vyřídilkou, ne takovy ukňourany cosi. Co chtějí dělat potom? Věšák na šaty a furt se na povel usmívat za peníze? To svědčí o těch, co se tam hlásí.

  superkarma: 0 15.07.2004, 10:39:17
 13. avatar
  [14] isis [*]

  Kobzanová je pěkně vychytralá, upřímně řečeno na ní nic není a tehdy misku vyhrála jen proto, že zazpívala cikánskou písničku........

  superkarma: 0 15.07.2004, 09:45:31
 14. avatar
  [13] mirrea [*]

  Houdová je milá holka a chytrá (na rozdíl od zde už zmiňované Kobzanky)
  Ale v podvědomí ji teda nemám, spíš v povědomí

  superkarma: 0 15.07.2004, 09:42:44
 15. avatar
  [12] ValinaK [*]

  Moje favoritka je a zůstane Ivana Christová, to je pro mně krásná ženská

  superkarma: 0 15.07.2004, 09:37:10
 16. avatar
  [11] Pajinka [*]

  Žížala: Terezie byla favoritkou mého a je fakt, že zapadla. A na některé "vítězky" si už ani nevzpomenu, ovšem Kobzanka vede - tu si asi pamatuje každý, tehdy myslím málokdo sdílel názor poroty.

  superkarma: 0 15.07.2004, 09:24:42
 17. avatar
  [10] Žížala [*]

  btw: navzdory tomu ze Kobzanova je mi nesympaticka si myslim, ze krade jen tatinky ktery stojej o to bejt ukradeny, tam v tom jedou vsichni tri minimalne stejnym dilem, neni to jen vina Kobzanovy.

  superkarma: 0 15.07.2004, 09:21:22
 18. avatar
  [9] Žížala [*]

  Me se Kobzanova hlavne vubec nelibi, ja kdyz vidim ty fotky tak pokazdy zasnu co na ni kdo vidi . A s tim pornem to bylo to samy, nekdo proste ma ukazkovyho bobra a nekdo ne , a Kobzanova teda nema ani na obliceji ani na bobrovi podle me fotogenickyho vubec nic .
  Zidkova je mi taky moc sympaticka, cetla jsem s ni ted par rozhovoru, Houdova byla takovy "zubaty mlady telatko" ale ted uz je starsi a taky se zda fajn. Nikdy nezapomenu na Terezii Dobrovolnou ktera me okouzlila, ale neni o ni ani vidu ani slechu...

  superkarma: 0 15.07.2004, 09:19:06
 19. avatar
  [8] ValinaK [*]

  evusche: já myslím, že Kobzanová je chytrá jak opička, jenom to prostě není hodná holka.....

  superkarma: 0 15.07.2004, 09:11:51
 20. avatar
  [7] evusche [*]

  Taky bych řekla, že Kobzanová a jí podobné mají v palici hooodně velkou hroudu....
  Houdová, ač se mi nelíbí, mi přijde aspoň trošku inteligentní

  superkarma: 0 15.07.2004, 09:00:31
 21. avatar
  [6] Henri [*]

  Chameleonka: kerou fuchtli myslíš? Abych si dala pozor .
  Helena jsem na miss taky netipovala, ale aktivity, které dělá pro děti jsou úžasné, proto je to a moc jí držím palce .

  superkarma: 0 15.07.2004, 08:54:06
 22. avatar
  [5] Chameleonka [*]

  Když tehdy vyhrála, tak se mi nelíbila, ale změnila jsem názor. Myslím, že to, co dělá, má opravdu smysl a je hezký, že dokáže myslet i na druhé. Ze všech missek mi přijde taková nějaká nejskromnější - ona a Monika Žídková.
  Naopak úplně těžce jsem vysazená na tu fuchtli s tím americkým pasem, jak fotí porno a libuje si v přebírání prachatejch tatínků od těhotnejch manželek..
  Ale celkově mi připadá ta missí soutěž o ničem...

  superkarma: 0 15.07.2004, 08:03:28
 23. avatar
  [4] Mandle [*]

  Je to prima holka Nedělá aspoň titulu miss ostudu

  superkarma: 0 15.07.2004, 07:19:13
 24. avatar
  [1] Veras [*]

  Helenu Houdovou mám moc ráda

  superkarma: 0 15.07.2004, 06:32:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme