Bulvár

Rozhovor: Roman Skamene a jeho paní: „Ivanu Jonákovi jsme za mnohé vděční“

Nejen o vztahu herce Romana Skamene a jeho ženy Renaty k Ivanu Jonákovi jsem si s nimi jela povídat do advokátní kanceláře kousek od Václavského náměstí v Praze. Manželé Skamenovi jsou velice milí lidé a rozhovor byl nadmíru příjemný.

Opět jsem vzala s sebou Moniku s fotoaparátem.

Rozhovor se uskutečnil v kanceláři pana Mgr. Prokeše, kterého znáte z vyjádření k případu pana Jonáka a jehož osobní asistentkou je právě manželka dlouholetého českého herce Romana Skamene paní Renata.

d

Bylo by skvělé, kdyby všechny rozhovory probíhaly tak jako tento. Věřte, bylo by vám s těmito dvěma lidmi také prima.

Jako pohádka zní i jejich manželství. Jsou spolu třicet let! Renata s Romanem ustála i velmi těžké doby, kdy mu šlo dokonce o holý život.

u

Romane, co se tehdy stalo?
Ále, to víte, bylo po revoluci a člověk je natěšený, doslova rozjařený tou dobou a svobodou. A tak jsem si vysnil vlastní restauraci v lidovém stylu. Moc jsem se těšil a moc v tu myšlenku věřil. Netušil jsem tehdy... dalo by se říci, že jsme byli oba velice naivní, když jsme si mysleli, že personál bude jako rodina a že celý podnik bude jedna velká kratochvíle. Že mohu lidem kolem sebe důvěřovat a že když jim dám velmi slušní peníze, budou k nám poctiví. Obrali nás jako lípu a skončilo to tak, že jsme si museli půjčit. Věřitele jsem si vskutku nevybral dobře. Byli to lumpové. Prakticky cucáci, kterým bylo kolem dvaceti let a mysleli, že si mohou všechno dovolit.

Mluvili česky?
Ano, česky. Ale kdo ví, kdo je školil. Z dvě stě padesáti tisíc byl najednou milion, a tím nekončili. Neustále nás vydírali.

Renata: Například přijeli a ptali se, kde máme účet. Řekla jsem, u kterého bankovního domu, a oni mě naložili do luxusního vozu a jeli se mnou pro všechny peníze. Byla jsem zoufalá, neslyšeli ani na to, že nemáme už z čeho dávat, že musíme také jíst, že máme malé děti. Bylo to hrozný.

Roman: Pak prostě jednou přijeli a drželi mě z okna ze třetího patra za nohy hlavou dolů, abych platil. Byli jsme skutečně zoufalí a neviděli žádné východisko.

p

Tehdy vám pomohl Ivan Jonák?
Ano a výrazně. Znali jsme se už před tím, a on občas zašel, mnohdy s dcerkami i s paní, jen tak posedět a popovídat. Tehdy jsme mu zoufalí volali. Přijel hned a na druhý den nás nechal zavolat ty vyděrače. Počkal si tam na ně s nějakými chlapíky, hodně drsnými. Nepárali se s nimi a oni si s odpuštěním nadělali do kalhot. Ještě se omlouvali a Ivan pravil: „Takže dluh byl tolik a tolik, tolik pan Skamene již zaplatil, a tolik zbývá. To máte tady a už vás tady nikdy nikdo neuvidí.“ Ještě poděkovali. Ten zbytek Ivan zaplatil za nás a už to neřešil. Jsme mu za to vděční. Nevím, co by jinak bylo dál.

Věříte, že je nevinný?
Ano. Myslíme si, že by nebyl schopen udělat to, z čeho ho viní. Měl svou ženu rád, neměli problémy a on neměl důvod a myslíme ani povahu k takovému jednání. Měl hodně nepřátel i přátel. I mezi hodně známými lidmi, politiky, herci, zpěváky... po té, co se to stalo, se k němu všichni otočili zády. To je smutné.

Jste stále ve styku písemně?
Ano, píšeme si, ale Ivan hodně sešel. Není na tom dobře ani fyzicky, ani psychicky. Neudělali bychom to, abychom teď od něho odvraceli tvář. Ale pomoci mu proti justiční přesile nedokážeme. Jen co jde v rámci právní praxe pana magistra Prokeše.
Renata:
Nejhorší je, že on si prostě myslí, že se pak vrátí z vězení, rozrazí dveře Discolandu a jen bude pokračovat, kde skončil. To bude moc drsné pro něho.

Dívám se na vás, jste krásný pár dvou dobrých lidí. Jak dlouho se znáte?
Jéžiši, já nevim ani už. Vždyť to je nelidské, taková doba (smích).
Renata:
No jo, takové věci prostě archivujeme my ženy. Poznali jsme se, když nám bylo osmnáct let. Pak jsme spolu chodili. Roman byl nespoutaný, byl pořád v luftě, ale rádi jsme se měli, to ano. Pak jsme si ale stejně dali pauzu. No, pauzu vlastně jsme se rozešli. Na dva roky.

p

A jak to přišlo, že jste se nakonec vzali?
Představte si, že jsme se náhodou potkali v autobuse. Náhodou jsme jeli jednou linkou. Povídali jsme si a pak jsme se najednou začali zase scházet.
Renata:
Pak jsem otěhotněla a bylo vymalováno. Roman se k té situaci postavil čelem, jako chlap. „Tak to se asi budu muset ženit,“ pravil. A vzali jsme se.

Máte dvě děti, že?
Máme dospělou dceru, která dělá provozní v restauraci našeho synovce a která se nedávno vdávala. A syna, který studuje zemědělku. Máme fajn děti a máme se rádi.

Romane, co teď děláte? Jste někde v divadle?
Ne, ne já jsem ani nikdy natrvalo v divadle nebyl, a přesto, že mě nevzali na herectví, přesto jsem měl celou dobu pořád co dělat. Teď právě se připravuji na natáčení nového filmu. Snad to bude dobré.

Chtěl byste ještě někdy hospodu?
Nikdy!!

Renato, jaký je Roman člověk a co je za znamení?
Roman je Váha. Je to hodný, rovný chlap a já, už když jsem ho poznala před těmi dlouhými roky, už tehdy jsem si říkala, to by byl báječný táta. A taky jsem se nemýlila. Je a vždycky byl báječný táta i muž.

Romane, a jaká je Renata a v jakém je znamení?
Renata je Střelec. Je to báječná máma mých dětí a bezva ženská. Vážím si jí.

o


Klidně bychom seděli s těmito dvěma lidmi až do večera. Za celou redakci přejeme manželům Skamenovým hodně štěstí, přesně tu pohodu, lásku a stálý úsměv, které jsme u nich viděli.

   
02.03.2011 - Rozhovory - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [24] peetrax [*]

  Kaylie — #22 sice chápu, že život obnáší i tohle, ale servírovat nám tady jakýsi jednostranný pohled, navíc opravdu většina z nás nezná souvislosti, zákulisí, důkazy, svědecké výpovědi... nějak nechápu, co se tady tím sleduje. Sml80

  Navíc nám fakt nepřísluší soudit lidi, které neznáme...

  superkarma: 0 02.03.2011, 20:36:07
 2. avatar
  [23] Kaylie [*]

  Kaylie — #22 |Promiň, "dovolím si souhlasit".

  superkarma: 0 02.03.2011, 15:55:59
 3. avatar
  [22] Kaylie [*]

  peetrax — #19Dovolím mi souhlasit. Nejsme kriminálníci, ani kriminalisté, ani soudci, ani podezřelí, kteří opijí rohlíkem.

  Jsme ženy -in  a tohle se k nám nehodí.

  Každý dojde jednou svého, co zaslouží a nám nepřísluší soudit lidi, které neznáme.

  1. na komentář reaguje Kaylie — #23
  2. na komentář reaguje peetrax — #24
  superkarma: 0 02.03.2011, 15:54:37
 4. avatar
  [21] Kaylie [*]

  kareta — #20  Nemáš zcela pravdu,  jsou to je výjimky, Kajínek je velmi inteligentní, kdyby to vzal jiným směrem, něco dokázal. Jenže to je o povaze, ambicích, geny  co já vím, už takto se cítí národní hrdina. K němu se nevyjádřím, je zcela možné, že to, za co sedí nespáchal, ale díky bohaté minulosti byl využit a za to si taky může sám.

  Jonák, promiňte mi všichni jeho fandové, je král blbů. Jeho IQ bych se děsila měřit, ale moc a peníze to zas nahradí, přikáže ukáže  a jsi bez hlavy.

  Tam jsem si naprosto jistá. Nebudu říkat proč, bohužel nesmím vše říci,,ale kdybyste věděli, jak mne brní ruce a svědí jazyk, ale jsem taky cvičená.

  Je to jen názor obyčejné venkovské ženské, která vychovala děti - sice v Praze, celý život i jako dítě pracovala, doma bylo práce v hospodářství dost.

  Chybou bylo, že se zvrhla po dědečcích, knihomolové, kronikáři a průvodci hrady, ach jo, člověka to asi nějak poznamená.

  Jsem živoucí důkaz.

  superkarma: 0 02.03.2011, 15:44:46
 5. avatar
  [20] kareta [*]

  Mne hlavně fascinuje, jak jsou ti proslují vrahové dle psychologů vlastně INTELIGENTNÍ...boha jeho- kdyby byli inteligentní, tak je přece NECHYTNOU!!!Sml57

  1. na komentář reaguje Kaylie — #21
  superkarma: 0 02.03.2011, 14:43:33
 6. avatar
  [19] peetrax [*]

  CityCat — #14 ano ano, taky bych radši četla o jiných... zvlášť tady na ženě-in... Doufám, že nějaké další články týkající se lidí sedících za mřížemí, už tu nebudou. Nerada bych se tu dočetla třeba to, že pan Roubal je vlastně takový miloučký člověk, který v ničem nemá prsty apod. Sml3

  1. na komentář reaguje Kaylie — #22
  superkarma: 0 02.03.2011, 14:32:12
 7. avatar
  [18] Myskdalen [*]

  Jonák je nezajímavý, v jeho nevinu nevěřím a Skamenovi?

  R. Skamene znám jenom z jednoho filmu - Princ a chuďas, jinak o něm člověk spíš četl v souvislosti co kde vypil

  superkarma: 0 02.03.2011, 14:16:56
 8. [17] Anai [*]

  Kaylie — #10 Přesně tak! Nemá smysl se rozčilovat nad konáním druhých, člověk škodí jen sám sobě. Píšeš o budhismu, já k němu nikdy netíhla, protože jsem zastávala názor, že ač nekřtěna, v křesťanské zemi narozena a každá jiná víra je trošku nepřirozená. Nicméně teď, po návratu ze Srí Lanky jsem změnila názor. Pocit, který jsem měla ve všech budhisticých chrámech jsem ještě nikdy nikde neměla, jak mám nemocné nervy, tak to byl neskutečný balzám...  šlo samozřejmě o charisma staletí až možná tisíciletí starých míst, tak proto asi. V Thajských jsem nic takového nevnímala, možná proto, že S.L. je kolébkou budhismu, kdo ví....

  superkarma: 0 02.03.2011, 12:55:21
 9. avatar
  [16] kareta [*]

  Altamora — #9 tak to mne taky napadlo...zavázat si lidi ala KMOTR. Sml57

  superkarma: 0 02.03.2011, 12:34:54
 10. avatar
  [15] OlgaMarie [*]

  Co k celé akci půjčka, lichvářský úrok, vyhrožování, vydírání, řekla policie? Svědčil v prospěch pana Skamene pan Jonák? Byl věřitel trestán? Tohle je ukázka, kde žijeme. Stavět na odiv ochranu kamarádem je sice hezké, ale ...

  superkarma: 2 02.03.2011, 11:29:13
 11. [14] CityCat [*]

  Těžko říct, zda je pan R. S. obětí vlastních ambicí nebo cizí manipulace. Není mi jasné, proč je třeba vzbuzovat zájem nebo snad soucit s lidmi (Jonák), kteří si vybrali cestu na hraně - za hranou zákona a podle toho se svou pokřivenou sociální inteligencí dopadli. 

  Určitě existují pozitivní, tvůrčí lidé a nejsou mediálně známí. Raději bych četla o nich... negativních zpráv a špíny je denně víc než dost.

  1. na komentář reaguje peetrax — #19
  superkarma: 0 02.03.2011, 11:27:52
 12. avatar
  [13] Clerenc [*]

  HmmSml80

  superkarma: 0 02.03.2011, 11:01:29
 13. avatar
  [12] Odemětobě [*]

  Svět hospodských,taxikářů,šlapek, byl svět sám pro sebe už za komoušů. Takže p.Jonák nebyl čistý jak lilie v žádném případě. Je možné,že nevraždil,ale třeba udělal něco,co vyvolalo pomstu a někdo tu vraždu na něj dobře narafičil. R.Skamene musel být velmi naivní,když si půjčil od divných existencí. P.Jonák mu pomohl jen díky tomu,že měl vazbu na stejně podivné existence.

  A že se politici znají s kdekým? Vždyť vylezli ze stejného hnízda. Taky kdysi byli soustružníky,sportovci /oslavující výhru v bordelu/,šéfovali hospodám nebo seděli za důležitou přepážkou a brali všimné. Tím,že po revoluci nějak nadělali peníze,jim umožnilo jít do politiky k výnosným korytům a likvidovat ty,kteří by je mohli vydírat za hříšky z mládí. Možná za 2-3 generace,až se ze zbohatlíků stanou morálně hodnotní lidí /asi utopie/, bude politika službou lidem a ne dojná kráva pro sebe a rodinu.

  superkarma: 3 02.03.2011, 10:43:06
 14. avatar
  [11] Kaylie [*]

  Altamora — #9 Sml52Sml52Sml52Sml52 TREFÁÁÁÁÁÁ !!!!!

  superkarma: 0 02.03.2011, 10:10:00
 15. avatar
  [10] Kaylie [*]

  Aspiková — #8 Dole pod příspěvkem máš můj pomyslný podpis.

  Byla jsem taky to samé, jsem utajený cholerik a  nespravedlnost, lež, podvody, mne doženou k zuřivosti, i když se netýkají mne,  (taky mám přeražený nos, krom jiného)Sml30

  Ale časem a budhismem, jógou jsem došla k tomu, že on si to každý odskáče za sebe, žádný strach. Ne že mne to nechá klidnou, ale honem si vzpomenu na to, pomáhá to. Zaháněj vztek a negativa, zjistíš, že škodíš sama sobě, z toho jsou pak nemoci  a stojí i takoví "lidé " za to? Je to Tvé zdraví!

  Vztek musí ven, jdi na vzduch, nadávej, buš do polštáře, ale nenechávej to v sobě. Mne tohle taky dokáže nas*at, ale už se dokážu povznést na věc, jen se nesmím začít rozčilovat, to pak už neubrzdím...

  Ještě žádný (sebebohatší) strom nenarost do nebe, či si nevykoupil nevinu.

  1. na komentář reaguje Anai — #17
  superkarma: 0 02.03.2011, 10:08:47
 16. avatar
  [9] Altamora [*]

  Pan Jonák byl takový milý s dobrou pověstí v podsvětí, že když lumpům, kteří byli schopní pro peníze zabít člověka, udělal tytyty, tak se zastyděli a dali jeho kamarádovi pokoj. Sml57To je dojemné. Jenže já si myslím, že měl v podsvětí pověst člověka schopného všeho, tak se ho polekali. Nebo ještě hůř - byli to jeho lidé, které si najal a když už to začalo být neúnosné, tak sehráli pěknou scénku, jak zachránil kamaráda.Sml3

  1. na komentář reaguje Kaylie — #11
  2. na komentář reaguje kareta — #16
  superkarma: 1 02.03.2011, 10:05:25
 17. avatar
  [8] Aspiková [*]

  Kaylie — #7 :-) Já se rozčílila tak, že mi srdce asi vyletí z těla. Já se nechci smířit s tím, že to tady tak funguje. Já toho snad nechci tolik. Chci žít slušný život. Nepotřebuji být bohatá. Nemám ostrý lokty a chybí mi i zdravá drzost, takže já budu vždy pro někoho pracovat a pracuju dost, ale pokud se budou politici přátelíčkovat se zloději a sami budou krást, tak se obyčejný člověk bude mít hůř a hůř. Ufff .. Sml80

  1. na komentář reaguje Kaylie — #10
  superkarma: 0 02.03.2011, 09:52:30
 18. avatar
  [7] Kaylie [*]

  Aspiková — #5 Ale  no tááák, jsi přece v Čecách, prober se, tady platí jiná pravidla a zákony.Sml79

  1. na komentář reaguje Aspiková — #8
  superkarma: 0 02.03.2011, 09:44:50
 19. avatar
  [6] Kaylie [*]

  Jo, to ví bůh a všichni svatí, vinen- nevinen, já se jen divím, že byl pan Skamene střízlivý, opravdu bych mu přála, aby mu to vydrželo. Přišel o tolik životních šancí...

  Pracovala jsem va Vyšehradské ulici, bydlí kousek, chodil tamtudy a mohu říci, že když šel kolem, všichni letěli oknu, to byly věci...pro v něj nemám moc důvěru, ač mi jinak nevadí.

  I to podnikání, takové plány a na čempak ztroskotaly... nevím, nevím, moji důvěru moc nemá, je kecka.

  Jako všichni alkoholici.

  Tedy osobně ho neznám, takže Míša má jiný přehled.

  superkarma: 0 02.03.2011, 09:43:30
 20. avatar
  [5] Aspiková [*]

  Měl hodně přátel mezi známými lidmi ??? Politiky, herci, zpěváky ??? Tomu nerozumím. Jak se vůbec může politik zpřáhnout s někým jako je Jonák nebo Kočka ??? Tak kde to jsme ??? Jak může někdo tak primitivní vydělávat miliony jen proto, že to je prevít bez svědomí a neštítí se podvádět nebo krást ?  Vážený by snad měl být lékař nebo učitel. Proboha co tak může dát Jonák a jemu podobní společnosti ?

  1. na komentář reaguje Kaylie — #7
  superkarma: 0 02.03.2011, 09:41:20
 21. avatar
  [4] catcat [*]

  jakejšel, takovou potkal - se říká. A to nemyslím na paní, ale na toho kámoše Jonáka a vlasní podnikáníSml80

  superkarma: 0 02.03.2011, 08:59:21
 22. avatar
  [3] átéčko [*]

  Oba jsou mi velice sympatičtí!♥

  superkarma: 0 02.03.2011, 08:37:42
 23. avatar
  [2] nehodicka [*]

  Věrulinka — #1 to se netýká Kájínka, ale pana Ivo Janáka

  superkarma: 0 02.03.2011, 08:12:29
 24. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  V podstatě nic nového neřekli, toto už vše proběhlo v televizi, ale jsou to nesmírně milí lidé Sml67

  No pan Skamene byl asi pěkný výlupek Sml30, manželka musela mít s ním velikánskou trpělivost, obdivuji jí Sml30

  Ale jako herec byl vynikající, už se těším na další film s ním Sml59Sml67

  A že měl v podnikání kus smůly, to tedy ano Sml15Sml79

  A to, co říká o Kájínkovi, ano taky tvrdím, že nevraždilSml23

  Jeho pomoc jim oběma byla opravdu kamarádská Sml67, ovšem vrátit mu jí nemůžou, proti justičnímu rozhodnutí, nikdo nic nezmůžeSml15Sml23

  Přeji manželům Skamenovým krásný život, hlavně už v klidu Sml67Sml67Sml67Sml67

  1. na komentář reaguje nehodicka — #2
  superkarma: 0 02.03.2011, 07:53:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme