Bulvár

Rozhodnutí o ní bez ní

Sluníčko svítí, je krásně, moc Vás všechny zdravím a přeji krásný den.

Ano, v dětství jsem chtěla být vším možným i nemožným. Představivost najednou zmizí a přijde realita. Samozřejmě moje přání se lišilo od rodičů, jak bylo, je a bude.

Vzhledem tomu, že jsem se dobře učila, hlavně jazyky mi šly do hlavy samy, si rodiče představovali, že půjdu na jazykovou školu. Třídní učitelka je v představě podporovala a při třídních schůzkách se na všem vlastně dohodli. Jak se říká - za Vás bez Vás.

Ovšem jaké bylo zklamání, když jsem kategoricky byla proti a chtěla jsem se vyučit prodavačkou potravin. Od mala jsem si ráda hrála s kamarádkami na prodavačku. Když jsem šla nakoupit, vydržela jsem hodiny sledovat prodavačku a diskutovat s ní o její práci.

Doma jsem vždy dostala vyhubováno, kde jsem tak dlouho. Přes veliký tlak, hlavně otce, jsem si vydobyla svoje a vyučila jsem se prodavačkou.

Již v prvním ročníku jsem dostávala otázky, zda mám někoho z rodiny ze kšeftu. Neměla, ale přímo jsem milovala styk se zákazníkem: poradit, povídat.

Jak se lidově říká, ryba ve vodě. Poté otec došel k názoru, když slyšel na učilišti samé chvály na mě - ano udělala jsi dobře.

Ovšem dnes si říkám, měla jsi poslechnout, mít jazykovou školu, byla bys někde jinde, ale...

Když moje děti si vybíraly, nechala jsem je rozhodovat, jenom s malou poradou, kterou každý získá životem.

Věrulinka


Věrulinko,
moje mamka se před lety vyučila prodavačkou drogerie, protože milovala vůni mýdel a parfémů. Také dnes změnila názor. Ale myslím, že nikdy nezapomene na to, že když byla mladá, šla studovat to, co opravdu chtěla, a ne to, k čemu ji někdo nutil... 

   
26.04.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [14] edith1975 [*]

  Myslím, že pokladní může dělat kdokoli, je to jedna z nejhůře placených míst a převážně za kasou sedí studenti. Dobrou prodavačku či prodavače musíte hledat a natrefit. Ale je fakt, že to je dar, tomu se nedá naučit.

  superkarma: 0 26.04.2006, 15:19:08
 2. avatar
  [13] Věrulinka [*]

  Ťapina:dříve jsme prodávali a rovnou inkasovali na pokladnu peníze.Nerozlišovala bych pokladní od prodavačky až tak dalece.hlavně v tom směru,že ta pokladní má jeden veliký problém.Ulítne a vše zaplatí.Ono je to spíše o nervy,protože cokoliv se stane na prodejně,tedy já tomu říkám na hale,to odnese pokladní.Manažer dá špatné kódy do počítače,vyjde jiná cena.No koho lidi řvou?jedině na pokladní,která za nic nemůže,co jí pokladna najede to účtuje.ATD.je toho více.A záchod????Příkladně se nesmí chodit,musí se to držet.

  superkarma: 0 26.04.2006, 14:24:47
 3. avatar
  [12] gerda [*]

  gerda: a ještě jsem zapomněla: služba ve vratných lahvích a od toho se odskakoval krájet chleba na půlky. Já, na rozdíl od ostatních, jsem si od těch flašek vždycky před tím, než jsem sáhla na chleba, umyla ruce. Jiným to bylo fuk Proto jsem po měsíci skončila, neb jsem nebyla dosti loyální

  superkarma: 0 26.04.2006, 14:12:02
 4. avatar
  [11] gerda [*]

  Ťapina: já jsem udělala tu zkušenost, že jako pokladní jsem měla na starost i objednávání zboží, doplňování regálů, úklid...byla to dost hrůza. S očima na hodinách se kontrolovalo, jak dlouho která sedí na WC. Takže mimo povinnou přestávku na jídlo se neustále kmitalo, kdepak nějaké psaní na počítači...

  superkarma: 0 26.04.2006, 14:07:15
 5. avatar
  [10] Věrulinka [*]

  Bohužel dnes to není prodavačka nebo pokladní pro zákazníka,ale levná služka pro záp.giganty,jejich manážery za pár korun.
  Jedině na venkově se dá ještě nakoupit u malých soukromníků,kde mám pocit,že jsem opravdu v obchodě a mluvím s prodavačkou jak má být.jenom že ty giganty toto v Praze zcela zlikvidovali svými cenami velice často podřadným zbožím,kde přelepují zár.lhůty atd.
  Mě je z toho zle.nenávidím toto obchodování,ale co naděláme nic.

  superkarma: 0 26.04.2006, 13:54:41
 6. avatar
  [9] Ťapina [*]

  gerda: Pokladní není prodavačka. To je práce, kterou opravdu může dělat cvičený šimpanz a navíc se z toho časem blbne, takže je fakt lepší, když to dělají krátkodobě studeti na brigádách. To není práce na celý život. Ale opravdická prodavačka, to je něco jiného.

  superkarma: 0 26.04.2006, 13:49:19
 7. avatar
  [7] gerda [*]

  Věrulinka: je to tak málo placené, že to dnes fakt asi ty holky dělají z nouze. Myslím prodávání ve velkých nákupních centrech jako je Delvita atd. Když vidím ty umořené pokladní, co všecko musí zvládnout, tak je mi jich moc líto. Ta práce není dobře zaplacená, tohle by každý nedokázal.

  superkarma: 0 26.04.2006, 13:15:40
 8. avatar
  [6] Věrulinka [*]

  No nevím jak je to dnes,ale dobrý průměr byl tenkrát předpoklad k přijetí na prodavačku.Hlavně matematika.
  Dbešní prodavačky????????????Hrůza,oni nevědí ani co prodávají.

  superkarma: 0 26.04.2006, 13:12:44
 9. [5] Kytara [*]

  Moje mamka je prodavačkou v drogerii, takže když jsem byla malá, chtěla jsem jí být taky. Naštěstí jsme se dobře učila, udělala jsem obchodku a teď mám skvělou práci. A jsem ráda, že jsem se nevyučila prodavačkou. Sedět o víkendech, svátcích za málo peněz v prodejně, to bych nevydržela.

  superkarma: 0 26.04.2006, 12:49:51
 10. avatar
  [4] gerda [*]

  Věrulinko, traduje se, že na prodavačku chodí ne moc chytrá děvčata a kdo se neučí, bude prodávat. Dobrých prodavaček ale nějak moc není, a když se nějaká najde, tak se to brzo rozkecá a lidi se za ní táhnou. Sama jsem zkusila brigádně práci v potravinách o od té doby prodavačky bráním. Nadřou se a ještě k tomu za málo peněz. Hodně pokazily supermarkety, tam jsou z prodavačů roboti bez možnosti lidštějšího kontaktu se zákazníkem.

  superkarma: 0 26.04.2006, 12:47:13
 11. avatar
  [3] Eliana [*]

  superkarma: 0 26.04.2006, 12:42:50
 12. avatar
  [2] erKa [*]

  Na prodavačku sem šla i já už NIKDY víc...po dvou letech sem odešla.A vyučila tím co baví mě a né moji mamku.

  superkarma: 0 26.04.2006, 12:41:36
 13. avatar
  [1] arjev [*]

  Věrulinko,nikdy není pozdě,buňky na jazyky neodumírají,pouze spí sladký sen a je je potřeba probudit

  superkarma: 0 26.04.2006, 12:41:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme