Novinky

Rozhodnutí nechám na nich

Své děti nekřtila, protože neví, zda budou věřící či ne. Křest je spojen s vírou, kterou nelze nikomu diktovat. Takový postoj zastává čtenářka s nickem mařinka

Křest má většina lidí spojen s katolictvím. Jenže co církev, to jiný postoj. Vím, že i evangelíci křtí miminka, ale ne bezpodmínečně. Ostatní protestantské církve, kde mám známé, dětem „jen“ žehnají, protože věří, že křest má být vyznáním víry v Boha, což miminko udělat nemůže.

Křest vnímám tak, že patří k víře, že nejprve je víra v Boha a pak křest. Své děti tudíž jsem nekřtila, protože nevím, budou-li věřící či ne, nechávám to na nich. Víra k životu patří, stejně jako znalost Bible. S dětmi si čtu tu dětskou, vyprávíme si příběhy, ale ono zásadní rozhodnutí bude na nich.
Na několika křtech jsem byla, a vždy to byla krása. Rodiče totiž byli věřící a vše mysleli upřímně, dávali své dítě Bohu pod ochranu, upřímně slibovali, že dítě budou ve víře vychovávat, ... Byla tam neskutečně příjemná a milá atmosféra, takový zvláštní a těžko popsatelný zážitek. Kéž by takové byly všechny křty, ne jen pro formu, pro splnění povinnosti, ale dobrovolné a upřímné.

mařinka

Milá mařinko, díky za tento názor, myslím, že je rozumný

Text nebyl redakčně upraven

   
11.12.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] luneta [*]

  já děkuji,že mě rodiče dali pokřtít.Mám sociální fobii,takže si nedokážu představit,že bych se dala pokřtít teď v dospělosti

  superkarma: 0 11.12.2013, 19:43:21
 2. avatar
  [1] samecka [*]

  Právě, že křest není vyznáním víry v Boha. Je to symbolická očista prvotního hříchu, se kterým člověk podle křesťanství přichází na svět.

  superkarma: 1 11.12.2013, 15:27:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme