Zahlasujte v anketě a přiznejte barvu vína, kterou máte nejraději. Je to bílé, růžové, anebo červené?

Ještě než přiznám svou barvu, osvětlím lehce svůj přístup k vínu. Jako dospívající jinoch jsem víno nemohl. Sklepmistr a Dačického pohár byly patoky, které bych dnes dobrovolně nepozřel. Tehdy jsem si ale myslel, že takhle chutnají všechna vína. Posléze jsem objevil kouzlo červeného a poslední léta jsem propadl bílému.

I když je to také dané tím, že (a vinaři snad prominou) jsem ještě nepil dobré české, nebo moravské víno barvy červené. I ta nejdražší, co jsem pil, byla slabým odvarem stejně drahých vín z Chille, Jižní Ameriky nebo Jižní Afriky. O nesmyslnosti cen červených vín francouzských mluvit ani nechci.

A tak miluju česká bílá vína. Tedy spíše moravská, i když některá vinařství z Čech mohu směle doporučit jako zajímavosti, které stojí za to ochutnat.

A co se týká vín růžových? Tak ta jsou ideální takhle v parném létě pěkně vychlazená někde pod slunečníkem… A když jde o výjimečná vína, tak se barvou a chutí směle zařadí mezi top vůně a chutě labužníkovy duše.

To jsem se zas rozepsal.

A teď zase vy.

Dnešní téma dne je víno a vy:

  • Historky ze sklípků
  • Úvahy na téma víno a já
  • Příběhy z vinic a vinařství
  • Analýzy vinařského trhu
  • Pozvánky na zajímavá místa spojená s vínem
  • Propagační pamflety na vaše vinařství (bez příslibu okoštování vzorků nezveřejním)

Prostě vše co vás ve spojitosti s vínem napadne.

Na tohle vše čekám na známém redakčním e-mailu

redakce@zena-in.cz

Zítra nakoupím pár lahví od svých oblíbených vinařů a na sobotu upeču husu a s kamarády to všechno dohromady na naší chatě na břehu Berounky ochutnáme. A já slibuji, že šest nejlepších vín, která ochutnáme, pošlu jedné z vás za příspěvek k dnešnímu tématu. Proto že jak znám kamarády ani oni na husu nepřijdou s prázdnou.

A já mám mlsný jazýček, to mi věřte.

Reklama