vyhled1

Rozhledna Travičná, tyčící se nedaleko Tvarožné Lhoty a Radějova na Hodonínsku, je jedinou rozhlednou v Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Pod rozhlednou se nachází Salaš Travičná, na které se v září každoročně koná Oskerušobraní. Nejinak tomu bude i letos.

Rozhledna

rozhledna oteviracka

Ochoz rozhledny je ve výšce necelých 34 metrů. Za dobré viditelnosti  můžete vidět západním směrem řeku Moravu, krásné lesy mezi Bzencem a Hodonínem, jižněji pak komíny hodonínské elektrárny a za nimi skalnatý hřeben Pálavy.

Na severozápadě je vidět Ždánický les a hrad Buchlov, na severu uvidíte jezera u Ostrožské Nové vsi.

vyhled2

Než se vydáte nahoru na rozhlednu, prohlédněte si důkladně připravenou expozici, kde najdete mnoho informací o kraji, především o Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervaci Bílé Karpaty. Fotografie fauny, flóry a místních lidových staveb jsou opravdu hezké, stejně příjemně působí celá pečlivě připravená expozice.

expozice

Pokud pojedete autem, asi 200 m pod rozhlednou je možné zaparkovat, dále už je zákaz vjezdu, ale zpevněná cesta pokračuje až k rozhledně. Na kole se dá dojet až nahoru.

Salaš Travičná

Pod rozhlednou nedaleko parkoviště je areál Salaše Travičná s malým muzeem kopaničářských roubených staveb, je tu také ekologická naučná stezka a sportovní atrakce pro děti. V okolí Salaše se pasou ovce, kozy a ovcekoně, na kterých je možné si udělat malou vyjížďku.

Otevřeno je od května do října kromě pondělí od 10 hodin do 17 hodin. Mimo tuto dobu je možné se objednat.

Každoročně se zde na Salaši koná Oskorušobraní na počest oskeruší - vzácných a typických stromů Slovácka. V letošním roce budou tyto slavnosti o víkendu 18. - 19. září.

Fotografie a informace o loňském ročníku najdete ZDE.

 

Kudy tam

mapa rozhledna

Pro otevření mapy na ni klikněte...

 

 

Reklama