O tom, že rozdílný přístup ke spaní nemusí být mezi partnery vždy na škodu, píše ve svém příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Kobližka...

Čím vším budí čtenářku Kobližku její muž? To si přečtěte v jejím příspěvku k tématu...

ROZDÍL NEMUSÍ BÝT NA ŠKODU

Můj muž je šťastný člověk. Usíná a ještě neleží. Spaní mu nikdy nedělalo potíže. Usne na povel, ještě nemá obě nohy na posteli. Což mu teda závidím! Já - nespavec, sova, člověk, který, když už lehne do postele, honí se mu v hlavě miliarda myšlenek. Vesměs úplně zbytečných, ale poručte si! Usínám těžko a dlouho. Žádné okamžité spaní. Jelikož jsem svobodomyslná osoba, netrvám na tom, abychom s mužem uléhali společně „bok po boku“, popřáli si dobrou noc a ámen. Ať si jde každý spát, kdy se mu zachce. Ještě abych tak koordinovala naše spaní, to by mě tak chybělo :-)
Chodím spát před půlnocí a teď si ten „luxus“ skvěle vychutnávám, ale chodila jsem tak, i když jsem musela vstávat před pátou ranní do práce. Tady už by se o luxusu nedalo mluvit.
Můj muž rozhodně napatří k tichošlápkům a tak slyším, když po ránu zalehne kliku a rozrazí dveře, ale to by poznal i člověk s 50% ztrátou sluchu. Slyším, když přemýšlí u otevřené lednice, co si dá k snídani, protože přemýšlí nahlas. Když zatápí v krbu, abych já vstala do tepla, upadne mu pohrabáč s rachotem na dlažbu a to už vím, že jsem skončila se svým sladkým spaním. On totiž vstává brzy... no, brzy... na moje poměry ano. To víte, my sovy vstáváme kolem půl deváté. Což mi ale není dopřáno, protože mi pořídil fenečku a ta na nějaké moje výmluvy se sovou není zvědavá. Ale ten rozdíl mezi vstáváním manžela a tím mým. Nebe a dudy! Já vstanu jako myška, nikdo neslyší, že nakrmím dva kocoury, svého pejska, běžím ven nasypat sýkorkám, provedu kompletní očistu v koupelně a popřípadě postavím na čaj. Pokud si teda zrovna manžel přispal. MĚ neupadne víčko od konvice a netancuje zběsilý break dance na dlažbě, MĚ nevypadne z ledničky paštika a šiška salámu. MĚ ani nenapadne nadávat, že ta vajíčka na hniličku budou zase na „bejka“. MĚ NE ! Já totiž ctím spánek toho druhého. To je asi nevýhoda kuchyně hned vedle ložnice. Tak ono to nakonec nebude tím hřmotným vstáváním mého muže, ale špatnou dispozicí domu ... aha... Ale co, tak mě vzbudil, no... ale zase je v obýváku teplo, na stole se potí dva hrnky horkého čaje a občas i čerstvé rohlíky, pro které dojede. Uznávám jeho přednosti a už nehudruju...

Tak šupky-hupky pěkně do peřin a sladké spaní přeje,
Kobližka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. listopadu 2011: Kdy chodíte na kutě?

  • kazetaV kolik chodíte spát?
  • V kolik vstáváte?
  • A co váš partner?
  • Měla jste někdy problém s koordinací spánku?
  • A ruší vás, když jde spát později?

Odpovězte mi na tyto otázky a přidejte k odpovědím i krátký příběh. Zajímá mě, jak jste vyřešily odlišné spánkové návyky (ať už zapříčiněné prací, či čímkoli jiným). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání dárku - luxusní relaxační kazety Radox Vitaminová péče s náušničkami. Abyste si před spánkem krásně relaxovaly!

Příspěvky zasílejte do úterý 22. 11. 2011 15.00 hodin na redakční e-mail...

Hrajte Malou šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun. Více informací najdete zde...

Reklama