U mě byly rozchody iniciovány vždy ze strany partnera. Moje první velká láska si mě našla v den maturity a trvala tři týdny. Jen tak krátká doba, to ani není chození, namítne možná někdo. Jenže já si na něj ráda vzpomenu i dneska. Byla jsem pro něj jen výplň krátké pauzy, kterou si dal se svou dlouholetou přítelkyní. Vrátil se k ní, a když se se mnou rozcházel, ani se mi nebyl schopný dívat do očí. Tak jsem mu práskla alespoň pořádně dveřmi od auta. Pak jsme se ale ještě pár měsíců tajně scházeli. Nikdy v tom nebyl sex, jen líbání, objímání a tak. Svou přítelkyni si za pár let vzal a já jsem nakonec ráda, že mě tehdy nechal.

Druhý přítel byl o rok mladší a připravil mě o panenství. Ona to tedy byla spíš samoobsluha, ale to nebudu rozvádět. Ten mě nechal po dvou měsících, přitom mi to říkal dopředu, že s žádnou holkou nevydrží déle. Já tehdy začala chodit na vysokou a v den rozchodu jsem měla za sebou poslední zkoušku prvního semestru. Lhal mi při rozcházení a já mu pak na jedné diskotéce za týden po rozchodu ukázala, že mi až tak moc nechybí. Když jsem pak odcházela s místním proutníkem, přišel můj bývalý za mnou a snažil se mi můj doprovod rozmluvit, že mu to přece nemůžu udělat a tak. Dnes je z něj voják a lítá na různé mise do Afghánistánu i jinam a já jsem ráda, že jsme spolu nezůstali, protože byl opravdu (zejména v sexu) nepoužitelný.

Další muž mého života se mi po týdenním chození nechození omlouval, že na vážný vztah ještě není připravený. To bylo léto. Ještě na silvestrovské oslavě se mi omlouval, že mě nechal. Tohle je jediný kluk, u nějž mě mrzí, že jsme spolu nebyli déle, protože byl skvělý po všech stránkách. Až na ty zástupy ženských, pravda.

Pak už přišel manžel a ve spojení s ním snad o rozchodu či rozvodu nikdy nebudu muset mluvit. Je to ve hvězdách, ale snad k tomu nedojde. Přeji si to. Není dokonalý, má své chyby, ale s těmi se dá žít.

Rozchody k životu patří, někdy jsou veselé, jindy smutné. Někdy končí i tragicky. Ale život není peříčko. Já ho žiji ráda i s těmi rozchody.

Slonbidlo


Milá Slonbidlo,

nebo bych měla napsat "milé"? :-) Každopádně, hezky jste to na závěr shrnula. Líbí se mi Váš stízlivý přístup - manžel sice není dokonalý, ale s tím se dá žít, hlavně, že se máte rádi a rozumíte si :-).

Hezký den!

 

P.S. Naše adresa je stále redakce@zena-in.cz :-). 

Reklama