Vztahy

Rozchody jako na běžícím pásu

Rozchodů ze strany partnera mám na svém kontě bezpočet, zatímco já neopustila ani jednoho. A psychicky se to na mně podepisuje asi dodnes! Návrh na rozvod před jedenácti lety jsem po patnáctiletém manželství s manipulátorem non plus ultra podala já - a bylo to opravdové vysvobození. V té době už měl ale oficiálně jinou partnerku a měli jsme rozdělený byt...

Včera jsem doma pořádala babinec pro čtyři své kamarádky věku středního (40 -50), bylo nás pět, čtyři z nás rozvedené, jedna se chystá dokonce ke druhému rozvodu. A moje sestra je právě taky v rozvodovém řízení... Rozvod je asi dnes už opravdu běžnou součástí života, ty holky jsou každá v podstatě jiná. 
 
"Krásný" rozvod měli moji rodiče před více než čtyřiceti lety: společný právník, po "aktu" společná večeře a "pařba"... Dodnes jsou nejlepší přátelé. Ale to je asi opravdu výjimka! Oni spolu vyrůstali jako děti, poutá je silné přátelství a manželství včetně zplození mé maličkosti byla jen taková "epizodka" v jejich životě...

Anai


Milá Anai,

taky začínám mít pocit, že rozvody jsou už dneska jenom takové "rozchody s papírem". Připadá mi, že lidi neberou vážně manželství a neberou vážně ani rozvod... To se mi nelíbí. Já bych do manželství vstupovala opravu opatrně, hodně si to rozvážila, jestli s tím člověkem chci mít děti a společnou budoucnost. A taky, jestli, když se objeví potíže, se budu o naši budoucnost snažit, nebo jestli si zabalíme kufry a rozejdeme se jako kamarádi. Protože na něco takového se brát nemusíme.

Je mi jasné, že někdy se vyskytnou okolnosti, které nešlo předvídat. Je-li manžel násilník nebo třeba žárlivec, není asi možné s ním vydržet a láska nebeská postupně odumře. Ale rozvody po dvou, čtyřech letech - to je útěk z boje při první krizi!

Co si o manželství myslíte vy, milé ženy-in? Je dnes přežitkem, nebo je naopak nedoceněné? Nebo po jeho tradici šlapeme? Chcete se vdávat, nebo vám stačí žít "na hromádce"? 

   
19.07.2006 - Láska a vztahy - autor: Anna Plasová

Komentáře:

 1. [7] Anai [*]

  Omlouvám se za chyby, teď jsem to četla a zhrozila se... Snad si to opravíte samy při čtení, jen oprava: " bral si ji kvůli postavení jejích rodičů".

  superkarma: 0 21.07.2006, 08:41:51
 2. [6] Anai [*]

  Děkuji redakce za vytvoření článku z mých reakcí na jiné články! To jste moc hodní , já totiž neměla čas sednout v práci a napsat na tohle téma, které se mi sakra dotýká něco, co by mělo "hlavu a patu". A teď uvedu na pravou míru rozvod oděch pěti dam středního věku (onen "babinec") Ony se všechny nerozvedly pro nic za nic. Sestra - 20 let vztahu stejně jako já s manipulátorem (díky společnému otci, umělci - narcisovi, těžce oslabené sebevědomí). Bože, to byl gauner! Kam se hrabe můj "ex"! Nejen že ji mlátil, protože chorobně žárlil, ale nikdy s ní a jejich dcerou netrávil volný čas, doma pobýval minimálně, spíše vůbec a tvrdit, že pracuje! Nejen před manželstvím, ale i během něho měl spoustu jiných žen, dokonce "alternativních" rodin a těsně před svatbou (brali se po 12 leté známosti) stačil zplodit i dítě! Finančně je držela a drží rodiče (náš otec a nevl. matka), bydleli a bydlí u nich zadarmo. Ségra prohlédla až po čtyřicítce, do té doby byla její manželství tabu. Kupodivu ze dne na den zmoudřela - zázrak - zaplaťpánbůh!!!! Další dáma: opět manžel manipulátor, tentokrát můj nevl. strýc. Navenek bavič a inteligent (lékař), doma tyran non plus ultra, kterému mu nebylo nic "dost". Byla jsem kdysi na jejich svatbě, tahle dáma s velkým "D" se vdávala velmi mladá, strýci bylo o 10 let víc a na té svatbě jsem vyslechla jeho hovor s mým otcem, bral si ji pro postení jejích rodičů a proto, že byla mladá, tvárná, že mu "naletěla", vůbec ji nemiloval! Přitom to je superžena: právnička, vždy profesně nesmírně úspěšná, ale k tomu vzorná matka dvou dcer a hospodyně! K tomu krásná, milá.... Ubližoval jí, jak mohl, snižoval sebevědomí.... Naštěstí po 25 to také zvládla. Další: totéž co předešlá a manžel pro změnu chorobný děvkař, který to na rozdíl od sestřina manžela netajil. Rozvod opět po 20 letech a vzpomínky na hezké manželství. No a ta poslední? Tak jo, ta si za rozvodové řízení, které navrhl její muž může sama! On - skvělý člověk - bral si ji s dvěma dětma a ona má dodnes představu, že když mu porodila ještě syna, má právo být na něj protivná, nestarat se o domácnost a přibrat 20 kg! Tu náš babinec "sprdnul", přestože se jí snažíme pomoci. Příčina? Citová deprivace díky osudu....studená matka, která ji odložila k babičce, absence otce.... tak holka se asi nikdy v životě nezamilovala..... Takže spíše k politování, že? Mám spoustu přátel a příbuzných, ale o "zbytečném" rozvodu jsem ještě neslyšela. A moji rodiče ze článku? Jsem přesvědčena, že se nikdy neměli vzít, ne rozvést! Ale to bych se nenarodila! Takže je to vlastně všechno OK!

  superkarma: 0 21.07.2006, 08:38:12
 3. avatar
  [4] paviocko [*]

  Moji rodiče se taky rozvedli a zústali přáteli. Mají docela pohodovej "vztah".

  superkarma: 0 19.07.2006, 11:00:36
 4. avatar
  [3] fructia [*]

  Nějak moc rozvodů

  superkarma: 0 19.07.2006, 10:37:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme