Rozchod. Pro jednoho vysvobození, pro druhého tragédie.

Téma rozchodu je velmi frekventované. Diskutujeme o něm s kamarádkami, ptáme se na něj maminek. V poradnách časopisů se o něm popíšou strany a strany, rozebírají se horem dolem, radí se, jak se s ním vyrovnat, uveřejňují se zaručené recepty, jak dostat ex-přítele z hlavy.
V poradnách dnes a denně končí ti, kteří se s rozchodem vyrovnat nedokázali, ale mají ještě tolik vůle, že vyhledají pomoc. Ti, kteří pomoc nevyhledají, často utápějí svůj žal v alkoholu. Ty nejtragičtější případy končí i sebevraždou.

Téma rozchodu je oblíbené i ve filmu. Někdy se dokonce dostane až do titulu, jako v případě filmu Jak ztratit kluka v 10 dnech, kde Andie, redaktorka ženského časopisu, píše článek o tom, jak během deseti dnů odpudit i toho nejzamilovanějšího muže. Aby byla reportáž podpořená osobní zkušeností, začne chodit s Benjaminem. Ale ouha! Ten se právě vsadil, že zlomí srdce každé, na kterou mu ukážou. Potom se ale do sebe přeci jen zamilují… a jak myslíte, že to dopadne? Kdepak, rozvodem ne :-).
Ještě důkladněji toto téma probírá nový film s Jennifer Aniston a Vincem Vaughnem, který se jmenuje jednoduše Rozchod. Začíná ve chvíli, kdy se tihle dva rozejdou. Protože ale mají společný krásný byt, ze kterého se nechtějí ani jeden stěhovat, zůstanou v něm oba. Brzy ale začnou urputně pracovat na tom, aby ten druhý odešel „dobrovolně“… A jak to dopadne? Film má premiéru až v srpnu, takže mohu pouze hádat. Ale řekla bych, že se nezmýlím, když předpovím, že se k sobě vrátí :-).

Rozchod ale nemusí být jen pláč a slzy. Pro některé může být vysvobozením z vyčpělého vztahu, kde je udržovala jen vlastní pohodlnost a neochota činit rozhodnutí. A tak (třeba i nevědomky) čeká, až to ten druhý ukončí za něj.

Speciální kategorií rozchodů jsou rozvody. Ty umí být opravdu ošklivé, protože v rozvodu jde obvykle o víc: máte děti, auto, byt, společné úspory. Kromě majetku se ale dělí i váš život a vaše sny, protože tehdy, když jste se vdávala, myslela jste, že to bude „nadosmrti“…
 
Těm, kteří hledají pomoc na internetu, je určena tato stránka.

 

A co vy, milé ženy-in?
Jaké jsou vaše zkušenosti s rozchody? Jak se s nimi vyrovnáváte?

Nesete je klidně, nebo se utápíte v čokoládě a kapesnících?
Rozcházíte se spíše vy, nebo to necháváte na tom druhém?
Znáte někoho, kdo se s rozchodem ne a ne vyrovnat?
Co byste poradily někomu, s kým se právě rozešla jeho drahá polovička?
Berete rozchody jako tragédii, nebo jako nutné zlo?
Zažily jste ve vašem okolí rozvod jako z filmu Válka Roseových?

Napište nám o tom do redakce! Naše adresa je redakce@žena-in.cz!

Reklama