Vztahy

Rozchod hodný dámy

Právě v těchto dnech se rozcházela moje kamarádka Mirka s Petrem. A protože se Petr choval ďábelsky, připravila mu odchod v elegantním stylu. Pevně doufám, že po tomhle už Mirka nebude na muže tak "strašně" hodná!

Dávala se totiž celá, beze zbytku, navíc měla výjimečnou schopnost najít si blba. A když už našla sílu blba opustit, obvykle skončila bez koruny, bez základního vybavení, cti, práce, zdraví a sebevědomí. Navíc trpěla naivitou - průběžně blby brala zpět, protože "on se teď už určitě změní". Jak říká moje maminka, Mirka sbírala kretény jak jahody v trávě. Pevně věřím, že můžu použít minulý čas (nechte mě alespoň věřit), protože v jejích pětatřiceti letech tohle byl první rozchod, který provedla včas, a neskončila v zoufalém minusu na kapse ani na duši.

Mirka se seznámila s Petrem ve chvíli, kdy se už dva roky rozváděl. Petr  kolem ní tančil, byl úžasný milenec, s vlhkým zrakem básnil o společném bytečku a miminku. Když se ale zjistilo, že Petrova manželka o rozvodu tak trochu neví, prohlásila Mirka, že ženatého pána prostě nechce. Prosil, ať je jeho milenkou, ba i slzu uronil. Ne, nechtěla. Uražen odešel.

Za čtrnáct dní se mu to rozleželo, chtěl Mirku za každou cenu. Proto přišel znova. Tentokrát s návrhem rozvodové dohody a s prospekty nových bytů v ruce. Snažil se, kytky nosil, vlhce koukal, sliboval hory doly, i na kolena klekl. A najednou u ní bydlel. Když zjistil, že nemá televizi, koupil velkoryse velkou, plazmovou, aby se u ní mohl dívat na fotbal. Mirka o něj pečovala, prala, vařila, nakupovala. Sice jí majitelka bytu zvýšila nájem z tisícovky na pět, když už není osamělá matka, ale to je samozřejmé, hned po rozvodu si přece měli pořídit byt na hypotéku.

Bylo jen třeba, aby Petr požádal o rozvod. Dohodli se na termínu "do příštího pátku" (a ona už se nebude ptát, protože ho tím trápí). Dohodli se taky na tom, že Petr bude platit půlku nájmu a taky něco přispěje na domácnost. Bohužel, z práce nechodil kolem bankomatu. A když kolem nějakého šel, tak to byl spořitelní, a tam zrovna vůbec, ale vůbec nemá žádné peníze. Na výletě taky zrovna neměl kartu, tak Mirka pro jednou zaplatila hotel. Petr měl strašně málo času, vydělával na byt. Přes den už ani nezavolal, jak měl moc práce. Dvakrát týdně musel na tenis, aby se odreagoval, občas skočil s kamarády na víno, aby si odpočinul. Tu a tam zalil v "bývalém" bytě kytky, nakrmil rybičky, párkrát tam přespal, když už bylo pozdě. K Mirce chodil sedřený v deset večer. Upracovaný. Unavený. A zase nepotkal žádný bankomat.

Když uběhlo pár týdnů, zeptala se Mirka na rozvod. Petr se strašně rozčílil a tónem rozzlobeného tatínka pronesl: ,,Hele, jestli to nechceš posrat, tak okamžitě ztichni!" Pak se strašně rozčílila Mirka. Vykřičela na něj všechno, co se za poslední dva měsíce bála vyslovit, totiž že sliboval, ale neplnil, třískla o zem hrnkem, vylila čaj a odešla z bytu. Ještě předtím jí stačil opovržlivým tónem říct, že je hysterka. A že on teď letí na čtyři dny do Alp, ale v neděli se vrátí a sbalí si věci.

Čekala celé čtyři dny, jestli se ozve. Já osobně bych mu sbalila do černých pytlů, ale Mirka tvrdila, že to není její styl. Pak hledala nůžky a našla jeho výpisy z účtu. Zjistila, že nejen ve spořitelně má peníze. A že platí "doma" inkaso, veškeré poplatky, ba dokonce i telefon. A pak jí to došlo: on je doma jinde. Koupila velikou igelitovou smradlavou tašku na tržnici. Do ní a čtyř menších mu sbalila jeho půlroční existenci. Vypila jeho dvanáctiletou whisky, kterou si tolik střežil, v láhvi nechala malého panáka, aby mohl ochutnat. Petr se za celé čtyři dny neozval, dokonce ani v neděli nepřišel. V pondělí jsem dostala sms: vezu tašky, pomoc na nádraží uvítám. Jeho zavazadla jsme dovezly do nádražní úschovny poblíž jeho domu. Lístek na vyzvednutí mu poslala doporučeně do jeho bydliště. Poprvé v životě učinila sobecké rozhodnutí - televizi si nechala jako součást válečných reparací. A poslední zbytky žalu proměnila tvůrčím způsobem: sama vyměnila zámek.

Zdraví Suzanne :-)


Milá Suzanne,

máte parádní vypravěčský talent! A ještě popisujete takovou zajímavou příhodu... Mirka dobře udělala. Takhle nehorázné chování bych vyprovodila asi ještě rázněji - ale to už bych opustila škatulku "dámy" a stala se "partyzánem" :-).

Hezký den a mnoho úspěchů!

A co vy? "Režírovaly" jste rozchod podobně? Napište mi na redakce@zena-in.cz, jak to proběhlo.

   
19.07.2006 - Láska a vztahy - autor: Anna Plasová

Komentáře:

 1. avatar
  [14] šája [*]

  Suzanne: báječně napsané a vůbec báječná pointa

  superkarma: 0 19.07.2006, 21:18:56
 2. avatar
  [13] Jaštěrička [*]

  Kamrádce tleskám Udělal jsem něco podobného,ale manželovi po třech letech,kdy se nemohl rouzhodnout,kde bude vlastně doma-a dnes se dost dobře bavím,když mi v době mojí dovolené chodí s kočkou k veterináři, v deset veče rnakluše pro bábovky klukům na tábor a v koupelně mi spravuje světla. V kůži jeho můzy bych být nechtěla

  superkarma: 0 19.07.2006, 20:41:34
 3. avatar
  [12] Suzanne [*]

  superkarma: 0 19.07.2006, 18:16:47
 4. avatar
  [11] wich [*]

  Výborně, neprovedla bych to lépe

  superkarma: 0 19.07.2006, 11:25:35
 5. avatar
  [10] Asdareel [*]

  Bankomatů je opravdu málo. Těch zapomnětlivých, které po výběru zapomenou zaúčtovat příslušnou tr ansakci

  superkarma: 0 19.07.2006, 11:14:31
 6. avatar
  [9] paviocko [*]

  takhle na ně! Teda na některé jemu podobné!!! A co by se s tím tahala k manželce? Tohle je opravdu elegantní řešení!!!! Džím vaší kamarádce palce!

  superkarma: 0 19.07.2006, 11:07:54
 7. avatar
  [7] Lenika [*]

  superkarma: 0 19.07.2006, 10:48:50
 8. avatar
  [6] fructia [*]

  Hajzl jeden

  superkarma: 0 19.07.2006, 10:43:37
 9. [5] Jasmína [*]

  AnoliV: Taky bych to donesla manželce.

  superkarma: 0 19.07.2006, 10:31:58
 10. avatar
  [4] Aka [*]

  šikovná Mirka, chválím a moc hezky napsáno Suzanne

  superkarma: 0 19.07.2006, 10:19:25
 11. avatar
  [3] AnoliV [*]

  jo jo přesně tak na vyčůrané partnery .... jenom s tim rozdílem, že bych to donesla manželce ...

  superkarma: 0 19.07.2006, 10:18:48
 12. avatar
  [2] Sepy [*]

  Supr napsané A kamarádce gratuluju, musel to pro ní být výkon. Tak hlavně ať jí to vydrží

  superkarma: 0 19.07.2006, 10:17:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme