Zdraví

Rozbolely vás klouby? Přispěchejte jim na pomoc

Koho někdy bolely klouby, dobře ví, že to není nic příjemného. Řada lidí proto sáhne po řešení, které je zdánlivě nejjednodušší - po lécích utišujících bolest. To je ale velká chyba! Přinejmenším tím neřeší příčinu svých bolestí. Přitom existuje celá řada možností, jak můžete své potíže zmírnit, či dokonce úplně odstranit.

Pro své klouby toho moc neděláme. Sedavé zaměstnání, životní styl nebo pouhá pohodlnost nám přináší minimum pohybu, který klouby pro správné fungování nutně potřebují. Zároveň jim často nedopřáváme ani správnou výživu. Málokdo se může pochlubit tím, že je jeho strava bohatá na kolagen, vápník, esenciální mastné kyseliny či nejrůznější vitaminy. Je tedy na čase začít pro sebe dělat něco navíc.

Obavy z osteoartrózy jsou na místě

klouby

„Rok po porodu jsem se chtěla dostat zpět do formy, a tak jsem začala sportovat. Jenže mě z posilovny i z běhání začaly bolet klouby. Lékař byl s odpovědí hned hotov, poradil mi, ať s aktivitou přestanu, když mi nedělá dobře. Nedalo mi to, a já začala pátrat na internetu, co s tím,“ svěřuje se sedmatřicetiletá Pavla z Plzně, která přiznává, že přišly obavy z možné počínající osteoartrózy, jež se v její rodině kdysi vyskytla.

Osteoartróza, zkráceně také artróza, je kloubní onemocnění, při kterém dochází k poruše obnovy kloubní chrupavky a následně ke změnám kosti a přilehlých měkkých tkání. Trpí jí přibližně 12 procent populace a četnost výskytu stoupá s věkem. Onemocnět jí mohou aktivní sportovci, lidé s namáhavou fyzickou prací, ale také ti, kteří mají pohybu naopak málo a k tomu přibrali ještě nějaké to kilo navíc.

První pomoc při bolesti kloubů

kloubyJestliže vás začínají bolet klouby, nemusíte hned k lékaři. Zkuste jim dopřát kromě přiměřeného systematického pohybu také dostatek tekutin a vhodnou stravu. Zánětlivé procesy v nich pomáhá zklidnit každodenní konzumace syrového ovoce a zeleniny. Naopak zhoršit by je mohla přemíra sladkostí, která má na svědomí vysokou hladinu glukózy v krvi. „Od návštěvy lékaře uplynul měsíc a já cítím úlevu. Ne, sportovat jsem nepřestala, ale zato teď dopřávám svému tělu více vitaminů a kloubům lepší výživu. A to jsem ani nemusela radikálně změnit stravu. Jen každé ráno užívám jednu tabletu kloubní výživy FLEXI Klouby. A je to vážně změna, při pohybu už netrpím,“ raduje se Pavla.

Zázrak jménem chondroitin sulfát

kloubyČeský preparát FLEXI Klouby obsahuje 800 mg chondroitin sulfátu. Ten je jednou z hlavních součástí mezibuněčné hmoty chrupavky a vyznačuje se charakteristickou schopností vázat ve tkáni vodu. Zajišťuje tím mechanické a elastické vlastnosti chrupavky. Užívání chondroitin sulfátu je vhodné při léčbě degenerativních onemocnění kloubů, ale také při léčbě mírné až střední artrózy kloubů. Jeho efekt byl prokázán celou řadou klinických studií a léčba je zcela bezpečná.

Využijte skvělé AKCE Lékárny AVE! Novinka na trhu FLEXI Klouby je právě za skvělou cenu a dopravu máte ZDARMA. Více informací najdete ZDE.

Když chybí hořčík

Jedním z nejdůležitějších prvků v našem těle je také hořčík. Že se vám jej nedostává, poznáte okamžitě. Svalové napětí, nervozita, chybějící energie, to je jen zlomek příznaků. Jenže z přirozené stravy získáváme hořčíku čím dál méně. Ať už je to kvůli kyselým dešťům, či intenzivní zemědělství, které vyčerpává jeho zásoby z půdy. Při stresu přitom spotřebujeme hořčíku až dvacetinásobně více. Efektivně jej můžete doplnit s českým přípravkem Hořčík s piperinem, což je extrakt z černého pepře, který zesiluje vstřebatelnost hořčíku. Má příznivý vliv na činnost srdce, svalový a nervový systém, kvalitu kostí a zubů a imunitu. Přípravek je vhodný při vysokém krevním tlaku a při depresivních pocitech a náladách.

Příznivou AKČNÍ cenu od Lékárny AVE využijte také na Hořčík.

   
26.10.2015 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [3] sharush [*]

  tak na bolesti kloubů bych doporučila vyzkoušet tohle mazání od známé a prověřené značky :) http://www.lekarna.cz/chladive-mazani-emulgel-200ml/

  superkarma: 0 12.11.2015, 19:25:24
 2. [2] a1l2k3a4 [*]

  Pěkný den, tak já mám artrózu už dosti pokročilou. Vyzkoušela jsem OPRAVDU hodně potr.doplňku a vůbec nic!!!! Možná má smysl tyto doplňky užívat už od časného mládí a pak by snad artróza ke mně na návštěvu nepřišla!! Já, ale v mládí docela dost holdovala sportu a artróza se připlížila tak nějak bez mého pozvání!! Až už začaly bolesti, nepomohla ani "svěcená voda!" Takže na reklamy na doplňky, mám jen vztek, že vzbuzuji naději u těch, kteří ještě nic nevyzkoušeli a s vírou, že pomohou, vyhazují nejen penízky oknem, ale mnohem horší je to zklamání, že to nepomohlo!!!!!!

  Zdravím Vás všechny a přeji krásné dny. AlenaSml16

  superkarma: 0 27.10.2015, 16:17:34
 3. [1] bobani [*]

  na tyto reklamy mám už těžkou alergii Sml68Sml68Sml68

  superkarma: 0 26.10.2015, 09:05:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme