Bulvár

Rowlingovou očaroval Voldemort!

Známou britskou spisovatelku musel očarovat jeden z jejích hrdinů - temný čaroděj lord Voldemort. Jak jinak si vysvětlit její chování v posledních dnech? Dokonce ani Christopher Little Literary Agency, která spravuje práva na Harryho Pottera, si není postojem paní Rowlingové jista.

Tato „duchovní matka" Harryho Pottera totiž zpočátku jednoznačně podporovala amatérské překlady svých děl do národních jazyků, pokud samozřejmě nebudou využívány ke komerčním účelům. Náhle však prý své stanovisko změnila a přikázala, aby byl Harry Potter stažen ze všech blogů nadšenců, kteří si dílo pro sebe a své přátele překládali.

Na české fanoušky se obrátilo nakladatelství Albatros, které vlastní práva na vydávání Harryho Pottera v České republice. Ani v Albatrosu však nevědí, jestli zákaz skutečně vydala Rowlingová, nebo se jedná o jakési Voldemortovo spiknutí. Zdá se, že sova s poštou se někde zdržela lovem myší, a tak se zatím čeká na přesnější vyjádření. Brumbál aby se v tom vyznal.

O Harry Potterovi dnes na Ženě-in!

Co si myslíte o chování paní Rowlingové? Je vám tato úspěšná spisovatelka sympatická? Souhlasíte s jejími názory? A co její dílo? Čtete Harryho Pottera?

   
10.08.2007 - Kultura - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Cleara [*]

    jako osobnost mi nepříjde zrovna sympatická , ale knížku vymyslela parádní

    superkarma: 0 10.08.2007, 12:41:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme