Milá Ženo-in,

k zubaři nechodí rád snad ani jeden z nás. Možná existují světlé výjimky, ale já takového člověka neznám. Když někdo vysloví slovo zubař, přeběhne mi mráz po zádech, i když je venku 32° ve stínu.

I když si zuby čistím už od malinka několikrát denně, mám stejně pusu plnou plomb. Je to nejspíš dědičné, protože moji rodiče jsou na tom stejně. Rovnátka jsem začala nosit až docela pozdě, skoro v 18 letech, a na noc je nosím doposud. Aby se mi zuby opět nezkřivily, budu je muset nosit asi už napořád. Ale už jsem si na to tak zvykla, že mi ani nepřijde, když říkám svému příteli „dobrou noc“ a přitom šišlám a ještě k tomu v noci slintám. Prostě to beru jako samozřejmost. Chodím s nimi jednou za tři měsíce na kontrolu a je docela komické, když v čekárně sedí samí malí caparti a mezi jimi já – dospělá ženská.

Chtěla bych vám povědět historku, která se nestala mně, ale mému dědovi. Když byl malý, chodil prý k jedné staré paní zubařce, která mu byla velmi nesympatická. Nechodil tam sice moc často, ale i tak to pro něj bylo až až. Paní zubařka byla velmi zlá už od pohledu a všechny děti se jí bály. Když jednou dědeček seděl v křesle a paní zubařka se mu už nějakou minutu vrtala nepříjemně v puse, nevydržel to a zubařku kousl do prstů, až ji tekla krev.
Zubařka ječela jak divá a dědeček utekl. Dědeček sice dnes už nežije, ale když si vzpomenu na tento příběh, který mi vyprávěl, vykouzlí se mi úsměv na tváři.

Věrná čtenářka An


Milá An,

to jsme na tom podobně. Taky jsem vyfasovala "stabilizační" rovnátka na spaní... mám je už asi čtyři roky a začínám mít pocit, že se jich už prostě nezbavím. Když pár dní šidím a nenosím je (třeba na dovolené), hned je to poznat, jsou špatně nasadit a bolí mě z nich pusa. Z toho je jasné, že se mi ty zuby ještě hýbou - a kam jinam, než zpátky.

Držím nám oběma palce, aby se ty zuby umoudřily a daly si říct :-).

Napište nám své zubaté zážitky na redakce@zena-in.cz.

Reklama