Bulvár

Rošťák Bodie

Jsem blázen do psů. Rodiče mi vždycky říkali, že jsem trhlá, že se takhle nikdy nevdám. Ale mě tohle nezajímalo, a tak jsem si pořídila jednoho psa a pak druhého psa. Hodné malé voříšky, kteří nám doma nikdy nic nezničili, hrozně rychle se naučili venčit mimo byt a jejich výchova šla jak „po másle“.

Rodiče se spletli… přítel se objevil a jak jinak, než že je stejně trhlej do psů jako já. Všechno se nakonec seběhlo tak, že jsme se k sobě nastěhovali a rozhodli se, že si pořídíme společného psa. Vzhledem k tomu, že to bylo v době, kdy přítelovi zemřel jeho německý ovčák, byla volba plemene jasná. Ne, že bych byla německým ovčákem nadšená, ale nakonec jsem souhlasila.

A Bodie přišel. Naštěstí nebyl problém se soužitím s mýma „voříškama“ a hlavně mám naprosto úžasné rodiče, kteří si moje „zrzky“ berou hodně často na chaloupku u lesa.

Nejdříve jsme si vzali střídavě dovolenou a štěňátko vychovávali. Jenže pak už to nešlo a Bodík musel zůstávat sám doma (díky bohu nás napadlo ho zavřít do jedné místnosti) a teď jsem teprve pochopila, co znamená: Kocour není doma, myši mají pré.

Nejprve to začalo nevinně okusováním mého starého psacího stolu – no, asi nemá rád ostré hrany. Poté se pustil do starého gauče po babičce, který si maminka chtěla odvézt časem na chalupu – ale ten měl hrany oblé :). Pak rozkousal kočce očkovací průkaz, pročetl si několik knih, z nichž ho nejvíce zaujala kniha Olympijské hry v obrazech, pustil se do kohoutu u topení… Ale šlo to pomalu. Každý den něco, a tak jsme si říkali, je to štěňátko, přejde ho to.

Den D nastal v době, kdy už jsme se občas vraceli z práce a Bodie si klidně „hajal“ na rozkousaném gauči a my jsme marně hledali, co zase zničil. Domů jsme přišli výjimečně s přítelem společně. Nejprve nás zarazilo, že nejdou otevřít dveře do pokoje. Mysleli jsme, že se tam něco zapřelo… ale kdepak! Bodík se rozhodl okousat klíč u dveří a podařilo se mu ho otočit. Takže zamčený pes v pokoji… nářadí… kde je… no, v tom pokoji… co s tím… sousedi… mají šroubovák… Nakonec se nám podařilo dveře otevřít, ale tím to neskončilo.

Rozkousané matrace, mezi nimi knihy z police, na kterou naprosto nechápeme, jak se dostal, rozkousaná skříň a z ní vytahané všechny věci, rozdrbaný koberec… všude spousta roztrhaných papírů, kusy molitanu, knoflíky… rozlitá miska s vodou… a na vrcholu této hromady věcí si trůnil šťastný Bodie.

Teď jsem s ním již 14 dní s chřipkou doma. V pondělí jdu do práce, tak už se teď bojím, co nám pejsek zase ukáže, že dokáže.

Zdravím všechny a přeji krásný den.

spikule


Děkujeme za příspěvek :).

Hm, já vím, že mě možná milovníci zvířat zastřelí, ale co ho zkusit nechat ho doma s náhubkem? Horko ještě není, takže by šel použít i látkový těsný nebo plastový... V kováku se sice pes dokáže v pohodě i napít, ale zas tím leccos omlátí...

U psa mé známé, který taky devastoval, na co přišel, stačilo nasadit náhubek, na chvíli odejít (nejdřív pár minut, pak půl hodinky, nakonec hodinku až pracovní den), pak se vrátit, náhubek sundat a psa extrémně pochválit, případně dát mu jeho hračku na kousání, a tak do týdne problémy přestaly... Samozřejmě s tím, že měl pes jinak spoustu pohybu a před odchodem se řádně utahal... A navíc byl jeho zájem cíleně převáděn na povolené hračky ke kousání.

Jinak na některé psy taky zabírá speciální sprej - dá se koupit v chovatelských potřebách a nastříká se na to, co pes okusuje - psovi to pak smrdí... Ale tady by to asi chtělo postříkat celý byt :)

redakce@zena-in.cz

   
20.02.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [20] Ťapina [*]

  pajda: U vás už asi né, jenže vy jste specifická situace, psi s vámi prakticky nebydlí Naši psi se zajímali o cokoliv kromě svých hraček tak maximálně první půlrok.

  superkarma: 0 20.02.2007, 21:40:04
 2. avatar
  [19] pajda [*]

  Ťapina: hmmm...a nejlepší hryzadlo jsou - aspoń podle mých zkušeností - moje boty...myslíš, že to s věkem přejde? Třeba ve sto letech nebo tak?

  superkarma: 0 20.02.2007, 18:38:14
 3. avatar
  [18] akiasare [*]

  Jsem svědek,že Spikulky pejsci mají pohybu dost:náš jezevčík by si u nich ušoupal nožky až k bříšku :-P

  superkarma: 0 20.02.2007, 18:08:15
 4. avatar
  [15] Ťapina [*]

  trdlo: Ale jdi, takových v paneláku je a jsou spokojení. Snad s ním chodí ven, ne?

  superkarma: 0 20.02.2007, 17:43:37
 5. avatar
  [14] trdlo [*]

  Hm, vlcak v panelaku, co se divite. Takovej pes potrebuje pohyb, a ne bejt zavrenej v kotci = loznici. Velka pracovni plemena co vyzaduju pohyb, si ten chybejici pohyb vyberou jinak - zvejkanim a devastaci.

  superkarma: 0 20.02.2007, 17:41:33
 6. avatar
  [13] Ťapina [*]

  ivana.kuglerova: Látkový náhubek je určený na několikaminutovou (!) fixaci psa třeba při ošetření. Nenapije se v něm, nezívne si v něm, nedej bože, kdyby se mu chtělo zvracet, což psi tak nějak čas od času normálně. Náhubek, ve kterém bude pes několik hodin, musí umožňovat úplné otevření tlamy.
  Navíc bych se v tomhle věku fakt nebála, že z toho bude nějaký celoživotní problém. Věci koušou všechna štěňata a všechna z toho vyrostou, vždyť mu ještě pořád rostou zuby, tak kousat musí.

  superkarma: 0 20.02.2007, 17:36:00
 7. avatar
  [12] ivana.kuglerova [*]

  spikule: Jo, je možné, že reaguje na vnější hluk, to je dost pravděpodobné. Ale nebyla bych si úplně jistá tím srovnáním se s věkem - může z toho taky vzniknout ošklivý zlozvyk. I když jestli je to vyrovnaný pes, jak píšeš, tak snad ne, do zlozvyku to obvykle zklouzává u "nerváků"...

  superkarma: 0 20.02.2007, 15:02:25
 8. avatar
  [11] evadolezalova [*]

  no, ono i dětičky dokážou svoje a občas by ten látkáč potřebovaly ... a k tomu přivázat do klece

  superkarma: 0 20.02.2007, 14:55:36
 9. avatar
  [9] ivana.kuglerova [*]

  spikule: Popravdě nevím, co by se mu mohla stát s látkáčem? S kovákem si ještě dovedu nějaký ten úraz představit, někteří specialisté si do něj rvou drápy, plasťák zase občas nějaký velevýkonný hryzal dokáže sžrat, ale princip kvalitního látkáče je, že je naprosto bezpečný - akorát v něm pes nesmí být dlouho nebo když je horko, protože neumožňuje dostatečně hluboké dýchání.
  Rozhodně mi přijde bezpečnější, než představa toho, co všechno takové štěně může při okousávání nevhodných předmětů sežrat, narvat si do dásní a podobně... To je totiž riziko - ne to, že ti zničí byt. Věř mi, že těhle úrazů už jsem viděla řadu a i pár operací, protože nadšený hryzal něco spolkl (igeliťák, pružinu od gauče, kus dřeva z nábytku...). Zatímco úraz způsobený látkovým náhubkem jsem neviděla ani jeden (co se kováků týče, těch už jsem pár viděla, proto bych dala přednost látkáči).
  Ale možná máš jiné zkušenosti.

  superkarma: 0 20.02.2007, 14:43:59
 10. avatar
  [6] evadolezalova [*]

  spikule, to je ještě dobrý, náš bišonek byl tak rozmazlenej, že jak se někam šlo bez něj, okamžitě vykonal své potřeby do postele. A to byl předtím samozřejmě vyvenčen. Nezabíralo na něj nic. Jdete beze mě ? Dobře, podělám se vám do postele. Bylo fakt super denně prát povlečení, drhnout matrace, ... nakonec musel z domu, protože se to fakt nedalo

  superkarma: 0 20.02.2007, 14:30:59
 11. avatar
  [5] ducka [*]

  spikule: Je to také menší telátko, ale vypadá roztomile. Já měla kdysi afgána a ten když byl štěňátko, vypadal jako malá opička
  Dala jsem si předsevzetí, že ho budu vychovávat k poslušnosti a víš jak to dopadlo ? Každý večer jsme bojovali o polštář a když jsem mu dala nějaký povel, jako třeba sedni nebo lehni. Koukal na mě jako na zjevení... Ale je fakt, že nikdy nebyl doma sám, takže nevím co by dělal...

  superkarma: 0 20.02.2007, 14:28:11
 12. avatar
  [2] ducka [*]

  To je nadělění...

  superkarma: 0 20.02.2007, 14:14:53
 13. avatar
  [1] ducka [*]

  jesisisi. Ten je krásnej...

  superkarma: 0 20.02.2007, 14:10:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme