Vztahy

Rosnerovým odebrali dvě děti


Dva svěření chlapci byli dnes podle verdiktu Okresního soudu ve Vyškově odebráni z péče manželů Rosnerových.

Michal a Patrik, s nimiž měla rodina největší výchovné problémy, jsou od nynějška v ústavní péči. Z rozhodnutí soudu zůstávají zbylé tři děti u pěstounů. Soud nad nimi však nařídil dohled.

Oběma manželům bylo dnešním verdiktem vyhověno. Mentálně postižené dívky Terezu a Růženu i svého vnuka Dominika si Blažena a Lubomír Rosnerovi přáli mít doma. Zejména mentálně postižené dívky jsou prý na pěstouny fixovány a odloučením od rodiny by trpěly, řekla Rosnerová.

Soudce naopak zamítl návrh státní zástupkyně a sociální pracovnice ze slavkovského úřadu, aby znalci posoudili výchovné schopnosti Rosnerových.

Dnešní líčení vneslo jen málo do kauzy, v níž policie vyšetřuje údajné týrání v pěstounské rodině. Z posudků některých znalců vyplývá, že část svěřenců v rodině trpí syndromem týraného dítěte.

Rosnerovi posudky odmítli. Popřeli také, že by děti nadměrně trestali. Připustili, že Michala možná někdy uhodili, avšak v situaci, která si toto řešení adekvátně zasloužila.

   
16.10.2008 - Láska a vztahy - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] aninas [*]

  átéčko: iřka: naprosto s vami souhlasim. Tak, jak se to deje kolikrat ve vezeni, kdyz tam prijde nejaka bestie, ze si to s nim vezni vyridi, tak doufam, ze s tema frackama si to vyridi ostatni, kteri by dali nevim co za to, aby mohli zit v milujici rodine. A taky doufam, ze v decaku jim dojde, co provedli!

  superkarma: 0 16.10.2008, 18:37:00
 2. avatar
  [4] átéčko [*]

  Těm šmejdům ústavní výchovu přeju. A i když jsem proti jakémukoliv bití, v jejich případě bych řezala hlava nehlava Takové hodné lidi takhle zdeptat!

  superkarma: 0 16.10.2008, 18:11:06
 3. avatar
  [3] Babetka [*]

  Manx: V tomhle případě musím souhlasit

  superkarma: 0 16.10.2008, 16:37:43
 4. [2] iřka [*]

  Co na to říct? Manželé Rosnerových dělají určitě záslužnou věc, já jim věřím. Bohužel i v slušných rodinách se děti vždy nevyvedou, kolik z nás by o tom mohlo vyprávět? Kolik z nás neuhodilo děcko? Pokud je v těch dětech něco dobrého, věřím, že si na ně ještě rádi vzpomenou.

  superkarma: 0 16.10.2008, 16:36:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme