O vzestupy i pády, související s nočníkovým tématem, se s námi podělí maminka dvouleté Andulky, čtenářka s nickem RosaGloriaDei. A uvidíte i královnu na trůnu :)

Hezký den nám všem,

„Nočníkové“ téma je v naší rodině aktuální už celý rok, o vzestupy i pády s ním související se s vámi ráda podělím. Naše Andulka oslaví příští týden druhé narozeniny, s nočníkem jsme ji začali seznamovat cca vloni touto dobou. Párkrát si zaplakala, nechápala, oč jde, ale velmi rychle si tuto novou „zábavu“ oblíbila. Ráno, v poledne i večer byla opravdu moc šikovná, kdyby měla v bříšku jedinou kapku, pustila ji, aby si mohla zatleskat a byla pochválena. To byla ještě zlatá doba. Nočník byla událost, ne nutnost, po čase si na něm zvykla i „číst“ (viz přiložené foto) a vůbec si ho užívala. I na hory si ho vezla a hrdě ukazovala starším dětem, „jak se to dělá“, protože ony to ještě neuměly. A tenkrát jsem udělala největší chybu, kterou již snad u případného druhého potomka nebudu opakovat. Protože to bylo v zimě, byla jsem nedůsledná. A pak ještě mnohokrát.

Když přišlo jaro, opakovaně jsem Áju nechávala doma bez plenek, když přišla horka, běhala jen v tričku. Někdy úspěšně (přece jen, kalhotky pro ni byly opět lákavou novinkou a nechtěla je mít špinavé), jindy se chovala jako malý pejsek – přidřepla, označkovala teritorium, o pár metrů se posunula a udělala totéž. Když se to párkrát za den opakovalo (jednou dokonce nedělala pejska, ale králíčka, bobky byly po celém obýváku), nevydržela jsem a plenku jí opět dala.

A pak mě začala dcerka „testovat“. Doslova (a nejen v záležitosti vyměšování). Vím, že její tělo je OK a na odstavení od plenek plně připravené již pěkných pár měsíců (plenka je ráno úplně suchá, po odpoledním spánku zrovna tak), jenže Anička prosazuje své „já“ a já zakouším, zač je toho v tzv. „období vzdoru“ loket. A dělá to, holka, schválně, tím jsem si jistá (po plavání v bazénu načurá vzorně plný hrnec, doma se na něj ani neposadí, dle uvážení občas použije záchod, který už jednu chvilku, když byl pro ni nový, také vypadal velmi nadějně. Přijde mi, že násilím ničeho nedosáhnu, nechci v ní vyvolat případné trauma a vlastně řeším stejný problém jako vloni – je zima, nemůžu ji nechat v mokru (ani doma totiž příliš nepřetápíme).

V rámci mikulášského týdne jsem zaznamenala malý obrat k lepšímu. Přece jen jsem povolala na pomoc „temné síly“, ale jen maličko. Doma Ájka od Mikuláše dostalo sadu krásných barevných kalhotek, aby měla motivaci, a včera v Klokánku čertovi definitivně slíbila, že už bude čurat i kakat jen do záchodu nebo do nočníku (zrovna v Klokánku totiž vyžaduje „čurání v kolektivu“, když všichni, tak i ona J, to víte, nechce být pozadu).

Mamka mi mou nedůslednost dlouho vyčítala, já prý byla bez plenek už v roce, ale říkám si, ať si dcerka svůj vnitřní boj vybojuje sama. Jen se směji, když se babička rozčiluje, co to dítě zase provedlo, v těch chvílích mám (poprvé v životě) pocit, že já sama jsem kdysi dávno snad i občas bývala malým andílkem (a to jsem celý svůj život poslouchala přesný opak).

Užívejte si krásný advent. RosaGloriaDei

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

andulka

_________________

Důslednost, nedůslednost, každá maminka to dělá po svém… aneb jak napsala jedna z dnešních pisatelek, každý se to musí jednou naučit.
Děkuji za příspěvek i úžasnou fotografii.
Andulka na tom trůnu vypadá opravdu velmi důležitě. A u kohopak to čtení na záchodě viděla?:))
Přeji všem pěkný adventní víkend
Saša

Téma dnešního dne: První sezení na nočníku

 • Vzpomeňte v dnešním tématu na to, jaké to bylo, když jste vaše děti učily sedět na nočníku.
 • Používaly jste na to nějaké svoje „fígle“?
 • Měli jste nějaký zavedený domácí rituál?
 • Dokázalo vaše dítě sedět na nočníku i jinde, než doma?  
 • Vadilo vám, že dítě kamarádky chodí dřív, než to vaše?
 • Vyvádělo vaše dítě u posazení na nočník nebo na něm vydrželo sedět i hodinu?
 • Usnulo někdy na nočníku?
 • Kdo měl největší trpělivost v učení sezení? Vy, tatínek, babička, starší sourozenec nebo někdo jiný?
 • Máte nějakou úsměvnou historku „s nočníkem“?
  Můžete poslat i fotografii (nejvýš dvě).

Příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: dětské ložní povlečení a dva polštářky s veselou žirafkou zn. Matějovský v ceně 1 000 Kč

povleceni

polstarky

Reklama