Léto je v plném proudu a spotřeba nealkoholických, ale i alkoholických nápojů roste. V případě, že nejste zrovna fanoušky sladkých limonád a ochucených minerálních vod a máte pocit, že z té neperlivé, perlivé či dokonce mírně perlivé vody vám v břiše roste pěkná žabí rodinka, vyzkoušejte rooibos. Ten lze směle popíjet doslova a do písmene od rána do večera, přičemž se nemusíte obávat nežádoucích vedlejších účinků theinu a dalších složek obsažených v klasickém čaji. Červený čaj vábí zmlsané jazýčky svou nasládlou chutí a obrovskou škálou možností přípravy.

 

Kde se vzal, tu se vzal

První polovina dvacátého století přinesla lidstvu mnoho převratných vynálezů; objevení nápoje z Čajovníkovce kapského ruským kupcem Benjaminem Ginsbergem pro takzvaný civilizovaný svět je ve stínu těchto objevů poněkud malicherné. Ale což, penicilín a antikoncepční pilulky jsou sice pro lidstvo již prakticky nepostradatelné, ale vychlazená sklenice rooibosu s limetkou, medem a ledem také není k zahození. A ještě k tomu nemá vedlejší účinky!

Nevysoká keříkovitá rostlina Aspalthus linearis je nesmírně náročná na pěstitelské podmínky a nedaří se jí prakticky nikde jinde než v Cedrových horách na jihu Afriky. Pole s čajovníkovcem bývají díky své specifické poloze velmi pěkná. Sklizeň probíhá na přelomu afrického léta a podzimu. V našich zeměpisných šířkách jsou v této době v plném proudu zimní radovánky. Bylo by však velmi nekorektní nezmínit fakt, že nápoj z červeného keře, jak byla tato rostlina poměrně často nazývána, není v žádném případě vynálezem šikovného obchodníka, ale původních obyvatel tohoto koutu Afriky. Ti sbírali volně rostoucí rostliny, fermentovali je, a poté z nich připravovali nápoj nezvyklé a jemné chuti. Před začátkem druhé světové války už byl čajovníkovec pěstován v takovém množství, že během válečných let dokonale nahradil nedostatkový černý čaj z Cejlonu.

Zdraví ukryté v šálku červeného čaje

Nálev z rooibosu je ideálním nápojem pro nervní a vystresované osoby, neboť má uklidňující účinky. Napomáhá též ke klidnému spánku a potlačuje bolesti hlavy podmíněné rozbouřenou psychikou. Existují výzkumy, které se zabývají vlivem této rostliny na zmírnění lehčích až středních depresí a úzkostných stavů.

Ve výčtu pozitivních vlastností červeného keře nesmíme zapomenout na obsah některých cenných látek, například minerálů jako jsou železo, draslík a měď, které jsou nezbytné pro látkovou výměnu. Obzvláště významný je pro specificky rizikové skupiny (těhotné ženy, vegany, vegetariány apod.) obsah železa. To není v tomto nápoji vázáno tříslovinami, jako třeba ve špenátu a dalších rostlinných zdrojích, proto je jeho využitelnost, i vzhledem k obsahu vitaminu C, vyšší. Poměrně zajímavá je informace, že rooibos dokáže z velké části pokrýt denní potřebu vápníku, manganu a zejména fluoru (0,22 mg v šálku – doporučená denní dávka je 1 mg), známého svými preventivními účinky proti zubnímu kazu. Další cennou látkou z pokladnice půvabného keříku z Cedrových hor je zinek. Jeho nedostatek s sebou přináší takové patálie, jako například pomalé hojení ran, vypadávání vlasů, sklony k akné, opožděný pohlavní vývoj, impotence, kožní a oční poškození, změna vnímání chutí a duševní otupělost. Přítomnost vitaminu C, dalších antioxidantů a také flavonidů, je tělu výrazným pomocníkem v boji s volnými radikály. Ty  jsou jednou z mnoha prokazatelných příčin většiny nádorových onemocnění. Látky obsažené v tomto bylinném nápoji pomáhají snižovat hladinu krevního cukru, proto se jeví vhodným zejména pro diabetiky.

Rooibos pro alergiky

Možná jste ještě neslyšeli, že čajovníkovec je přírodním podpůrným prostředkem ke zklidňování alergických reakcí, a to zejména potravinových! Ale použít jej lze i jako pomocníka v boji proti alergiím na prach, dále při senné rýmě a astmatu na alergickém podkladu.

Rooibos pro nejmenší

Začínáte-li se svým miminkem „čajíčkovat“, zapomeňte prosím na slabý černý čaj, s oblibou doporučovaný v druhé polovině minulého století. Pokud nejste příznivci instantních dětských nápojů, nerozpakujte se vyzkoušet právě kvalitní rooibos. Není nutné ho jakkoliv ochucovat, a přesto bude mít příjemně nasládlou chuť. Výhodou červeného čaje je již zmiňované značné množství pro organismus nezbytných látek a absence theinu. Rooibos ocení zejména rodiče dítek často trpících nepříjemnými kolikami. Zbytky uvařeného čaje rozhodně nevylévejte, nálev načervenalé barvy totiž napomáhá na zklidnění opruzené dětské pokožky.

Rooibos pro krásu

Sklony k akné, opruzeniny, předčasné stárnutí kůže  - to všechno jsou obtíže, u kterých vám čajovníkovec podá pomocnou ruku, tedy spíše větvičku. Vaříte-li si ráno čaj, navařte si „do foroty“ a večer či v průběhu dne si nálevem oplachujte pleť. Díky tomu, že má tento nápoj přirozeně nasládlou chuť a mnozí milovníci cukru a medu snesou jeho konzumaci i bez doslazování, je pro svou nulovou kalorickou hodnotu ideálním nápojem při hubnuti, kdy je schopen částečně uhradit i možný deficit některých látek, vzniklý omezeným příjmem potravy. 

 

Chutná vám červený čaj?

Máte nějakou oblíbenou značku nebo příchuť?

Reklama