O tom, že romantika má svá pro i proti si můžete přečíst v zamyšlení naší čtenářky RenatyP...


Dobrý den, Jakube, přidám se k romantickému tématu...

Co je to romantika? Dětská fantazie v dospělosti?

Tak Vám nevím, jestli jsem nebo nejsem romantička. Asi se nikdy nedočkám vášnivého milování na břehu moře, protože k moři mě to neláká... no, tak vášnivé milování v zasněženém Finsku na bílé kožešině pěkně u krbu a se skleničkou výtečného bílého?

Romantika je tak nějak předstupněm k věcem ryze lidským a pudovým - tedy k sexu. Někde kolem toho se motá ještě cosi jako láska a touha, láska a milování k sobě prostě patří a romantika je soubor několika příhod a atmosfér, které lze považovat za takovou celkovou sladkou polevu celého vztahu.

Pro někoho je vrcholem romantiky to, když vám partner daruje kytici rudých růží, pro jiného růžových růží a pro dalšího je dostatečně romantickým zážitkem návštěva kina nebo to, že vám ten váš chlap usmaží řízek s chlapsky nápaditou oblohou.

Ovšem romantika sofistikovanější je tak nějak nepraktická a v podstatě zbytečná. Váš obdivovatel pro vás složí píseň, zazpívá vám ji, pochválí nějakou ryze zbytečnou věc... vaše vlasy, oči, nohy, zadeček... no a zase jsme u toho sexu. Takový chlap romantik je opravdu výhra, ovšem pokud mohu mluvit za sebe, asi bych velkého romantika nechtěla. Možná by mě nosil na rukou, do postele házel růžové lístky a pálil svíčky v koupelně... ale... možná je to nějaká odrůda umělce a umělci, jak známo, mohou býti přelétaví a ke své tvorbě potřebují stále nové podněty, čili, jiné ženy...

Romantik totiž zůstal svojí části duše někde v dětství, má tu dětskou hravou fantazii aplikovanou do života dospělých.

Mám ráda něžné poklony, komplimenty a drobná vyznání sympatií... mám je občas velmi ráda a užívám si je.

Ale nechtěla bych zabřednout do sladké polevy s nějakým zastydlým chronickým vyznavačem lásky...

RenataP

Poz. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


A co vy - myslíte si také, že romantik rovná se přelétavec?

Posílejte mi dnes své romantické příběhy! Protože i vášeň patří k romantice, odměním nejlepší příspěvky sadou čtyř druhů kondomů. A ten nejromantičtější příběh ze všech pak získá nejen tuto sadu, ale i dárkový balíček Rerrero s balením Ferrero Prestige a Ferrero Mon Chéri a knížku Pošta pro tebe.

Více o tématu a ankteu najdete zde: Krásné romantické ráno!

Redakční mail: redakce@zena-in.cz

Reklama