Bulvár

Romantika, dobrodružství, sex i napětí: zaměřeno na knihy

Sluníčko vystrkuje svoje paprsky a k odpočinku na lehátku patří kniha. Vybrali jsme pro vás několik novinek k vodě, do kavárny, na zahradu i do postele.

Než jsem tě poznala

kniha Než jsem tě poznalaJojo Moyesová

Nakladatelství: Ikar

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivní Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise...

Deníky Poliny Žerebcovové

deníkNakladatelství: BIZBOOKS

Bylo jí devět, když začala psát svůj deník. Venku zuřila válka. Deníky Poliny Žerebcovové jsou skutečnou niternou výpovědí ženy, která prožila dětství a dospívání v Grozném během tří rusko-čečenských ozbrojených konfliktů. Strhující svědectví o hrůzách války je také příběhem o naději a nezlomnosti lidského ducha.

 

 

Běsnící světlo

ledaEstelle Laure

Nakladatelství: Leda

DO KRAJNOSTI VYČERPANÁ
Lucille dovedou potrápit hluboké duševní zmatky, až neví kudy kam. Její rodiče selhali a ona se ze dne na den ocitla bez pomoci sama s malou sestrou. Musí čelit zraňujícím aspektům lidské existence, zvlášť když si dala slovo, že malou Wren udrží...

 

České, moravské a slezské hrady ve faktech, mýtech a legendách

zámkyVladimír Liška

Vydavatelství: XYZ

 

Stavby známé a dodnes obývané i ty zapomenuté, zříceniny restaurované i opuštěné, zbytky paláců a opevnění, dnes pokryté bujnou vegetací. Některé jsou na místech snadno přístupných, v nížinách, údolích, na kopcích, k některým vedou náročné stezky. Co je navzájem spojuje? Mají svá velká i menší tajemství. Publikaci doplňují fotografie dokumentující současnost.

Podfuk

podfukJanet Evanovich, Lee Goldberg

Nakladatel: Mystery Press

Těžko si představit nesourodější dvojici, než je Nick Fox a Kate O’Hareová. On je prvotřídní podvodník a zloděj, ona zvláštní agentka FBI, která mu posledních pět let šla po krku. Jenže právě když se Kate podaří Nicka konečně zatknout, vytasí se Nick se svým nejlepším švindlem vůbec – přesvědčí FBI, aby ho tajně zaměstnala, a navíc mu za parťáka přidělila Kate. Ve spletitém podfuku si budou muset společně poradit s fingovanými únosy, falešnými identitami a zběsilými honičkami s policií i indonéskými piráty. Pokud se dřív nezabijí navzájem.

Ulice Záhadných tajemství

IrvingJohn Irving

Nakladatelství: Odeon

Čtrnáctiletý chlapec Juan Diego, který se narodil a vyrůstal na skládce odpadů v mexické Oaxace, má o rok mladší sestru Lupe. Dívka je přesvědčená, že zná svou vlastní i bratrovou budoucnost. Je také čtenářka myšlenek – ví, co si myslí většina lidí... Jako starší muž cestuje Juan na Filipíny, ale cestují s ním i jeho sny a vzpomínky. Jak stárneme, žijeme často ve snech a vzpomínkách intenzivněji než v přítomnosti. Nejnovější Irvingův román je příběhem o tom, co se přihodí Juanovi na Filipínách: kde se minulost srazí s jeho budoucností.

 

Na houby s Arnoštem Goldflamem

0034565549_Na houby M (2)Pavel Jirásek

Nakladatel: Edice ČT           

Prožijme český houbařský rok jinak! Průvodcem novátorského zpracování je Arnošt Goldflam v roli roztomile vševědoucího „taty“. V poučné i zábavné knize jsou využity zkušenosti předních českých mykologů i běžných houbařů ze všech koutů republiky. Sběr hub je nevyzpytatelné dobrodružství a co se našlo a bylo jedlé, to se také uvařilo v polních podmínkách a snědlo. Čtenář zde najde i bohaté dějiny mykologie, téma houbařství jako inspiraci v české kultuře a nechybí ani popisy a fotografie nejzajímavějších hub.

 

Hurvínkovo přání

HurvínekOndřej Lážnovský a Martin Klásek

Nakladatelstvi:Fragment

Být malým klukem Hurvínka nebaví! Musí chodit do školy, poslouchat taťuldu, a dokonce nemůže ani do kina na svého oblíbeného filmového hrdinu. Má toho dost! Přeje si být dospělý. Jeho přání mu může splnit jen kouzelný flašinetář. Bude ale Hurvínek v dospělém těle šťastný tak, jak očekával?

Tatínek se vyplatí

tatínekFrantišek Nepil

Nakladatelství: Knižní klub

Čí zásluhou přichází člověk na svět? Jaké vady a přednosti mají maminka, tatínek, sourozenci, babička a děda? A k čemu je vůbec dobrá rodina? To všechno jsou otázky, na které děti najdou odpovědi v této humorné knížce plné pěkných ilustrací Marie Tiché.

 

Podívej, jak roste strom

0033656919_Podivej_jak_roste_strom_titulka (2)Helena Haraštová

Nakladatelstvi: B4U Publishing 

Víte, jak vypadá život stromu? Jak velké nebo malé je dubové semínko? Nebo proč se na podzim listy stromů zbarvují do žluta či do červena? Tato pozoruhodná kniha naučí děti všechno, co potřebují vědět o stromech a o tom, jak žijí. Na každé dvojstraně najdete celostránkovou ilustraci a prostorový obrázek, který zaručí, že děti bude poznávání přírody bavit a ony samy budou chtít začít objevovat skutečný svět stromů.

 

Mohlo by vás také zajímat:

   
08.06.2016 - Knihy - autor: Vendula Kubalíková

Komentáře:

 1. [11] RybkaL [*]

  Tak mě dostala knížka "Než jsem tě poznala". Dokonce jsem u ní i brečela a to se mi málokdy stane.

  superkarma: 0 08.06.2016, 23:35:24
 2. [10] janavys [*]

  Zajímavé, asi bych si i vybrala, ale ten čas na čtení moc není.Sml16

  superkarma: 0 08.06.2016, 16:43:29
 3. avatar
  [9] chanahd [*]

  Tak z nabídky knih snad České, moravské a slezské hrady ve faktech, mýtech a legendách. Zbytek mě neláká.

  superkarma: 0 08.06.2016, 13:45:25
 4. [8] Bucík [*]

  Četla jsem Než jsem tě poznala a mohu vřele doporučit.

  superkarma: 0 08.06.2016, 12:34:05
 5. [7] slávenka [*]

  Tak tady bych si vybralaSml67

  superkarma: 0 08.06.2016, 11:00:00
 6. avatar
  [6] Pentlička [*]

  Možná ta první knížka, jinak mě nic nezaujalo.

  superkarma: 0 08.06.2016, 10:04:09
 7. [5] bobani [*]

  zapsáno , vypůjčím v knihovně

  superkarma: 0 08.06.2016, 09:05:56
 8. [4] magic11 [*]

  teď jsem dočetla Jojo Moyesovou, ta knížka je úžasná, mohu jen doporučit Sml67

  superkarma: 0 08.06.2016, 08:53:13
 9. [3] Darmovzalova [*]

  Vybrala bych si.

  superkarma: 0 08.06.2016, 07:31:09
 10. avatar
  [2] gerda [*]

  Za mě hrady a Goldflam!Sml67

  superkarma: 0 08.06.2016, 06:58:04
 11. [1] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 08.06.2016, 06:34:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme