Bulvár

Romantická kremace za houslového doprovodu

Čtenářka Ahoi má již vybranou muziku pro svou kremaci a je jí líto, že dnes nemá čas se tomuto tématu více věnovat. Nám taky.

reaguji na dnešní morbidní téma. Škoda, že nebudu mít čas přečíst si během dne všechny příspěvky čtenářek/čtenářů. Bohužel nemám náladu na filosofování, tak to vezmu jinak.
Jak si představuji svůj vlastní pohřeb. Romantická kremace za houslového doprovodu písně Led Zeppelin Stairway to Heaven

(raději bych ACDC - Highway to Hell, ale to nepůjde podat symfonicky ), všude po síni květiny, zejména šeřík (snad skonám zjara ). Zarmoucení hosté a pozůstalí, jejichž smutek vydrží jen do té doby, než otevřou první lahev na mou počest. Nechci rozprášit - můj popel nechť je uložen v urně někde pod břízou.

Na smrt se dívám s respektem, ale taky si snad zachovávám nadhled - věřím, že to není konec, že vyhasnutím našeho života začíná něco nového.

S pozdravem čtenářka Ahoi

Ještě dodatek k textu - pokud můj příspěvek vyhraje, věnujte peníze nadaci pro ochranu zvířat http://www.ochranazvirat.cz/

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven


Děkuji Ahoi za krátký příspěvek. Váš hudební vkus se blíží mému. Já bych jako první píseň na pohřební playlist hodil jinou. Vidím zasmušilé tváře svých známých, možná slzy. Mrtvolný klid a do toho bez úvodu rovnou od refrénu:

Dnešním tématem dne je náš vztah k vlastní smrti.

Chcete být po smrti spálena? Proč? Chcete být uložena do rakve? Proč? Chcete mít velký pohřeb, nebo malý? Proč? Chcete mít náhrobek? Co na něm a proč?

A to ještě není vše, co bych dnes rád do tématu dne dostal. V dnešním článku k tématu píšu o tom, že až třetina uren v naší zemi zůstává nevyzvednuta v pohřebních ústavech. Ubývá u nás pohřebních obřadů

Proč tomu tak je?

Zajímá vás smrt jako fenomén?

Co si o ní myslíte?

Na vaše příspěvky, historky, příběhy a úvahy se těším na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

A dnes za toto téma nedám odměnu vám přímo. Ale věnuji za jednu z vás 1 000 Kč na dobročinné účely. Za svůj příspěvek mi napište organizaci, popřípadě přímo číslo účtu té organizace, kam mám peníze poslat!

   
03.08.2011 - Příběhy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

  1. avatar
    [1] ahoi [*]

    Díky za uveřejnění a hudební podporu. Sml30 Wanastowky jsou klasika

    superkarma: 0 03.08.2011, 12:46:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme