Rodina

Románek už se vozí v novém kočárku i díky vám, milé ženy-in

romanek

Tímto článkem bych chtěla ještě jednou moc poděkovat všem čtenářkám (ale i čtenářům), kteří nelitovali peněz, poslali je na naše sbírkové konto, a přispěli tak na dobrou věc. I díky vám už má těžce postižený Románek (jehož příběh si můžete přečíst ZDE) rehabilitační kočárek, na který by jeho rodiče šetřili hodně dlouho.

romanekRozhodně stálo za to vydat se opět do Halenkovic, navštívit Románka a vidět na vlastní oči šťastné rodiče, jak hrdě vezou svého chlapečka v novém kočárku. Věřte, byly byste dojaté jako já.

Vyrazili jsme brzy ráno. Obávaná „dé jednička“ nás tentokrát zdržela jen asi dvacet minut těsně před Brnem.  Na místě jsme tedy byli včas a Šavarovi už nás čekali. Přišel nám otevřít pan Šavara s Románkem v náručí. V předsíni stál kočárek, a tak nás napadlo, že bychom ho rovnou vyzkoušeli a vyrazili společně na krátkou procházku.

Než maminka Petra převlékla Románka do teplého oblečení (počasí nám bohužel moc nepřálo a Románek byl po nemoci), předvedl nám pan Šavara funkce kočárku. Překvapilo mě, jak je variabilní, a samozřejmě mě jako ženu zaujal jeho design. Nový kočárek je i mnohem lehčí než ten původní, což zjednodušuje manipulaci zvláště paní Šavarové, která kočárek skládá a rozkládá, když vozí Románka autem do školky.

romanekZajímalo mě, co udělali se „starým“ kočárkem. Dokud se do něj Románek ještě vejde, bude u babičky, která ho občas hlídá. Ale až z něj definitivně vyroste, nechají ho Šavarovi k dispozici ve speciální školce pro handicapované děti, kterou Románek navštěvuje. Tam je prý kočárků nedostatek a spousta dětí se kvůli tomu nedostane ven.

Když jsme vyrazili na procházku, chopila jsem se hned kočárku, abych si ho vyzkoušela. Koneckonců, není to tak špatné zavzpomínat na staré časy. Kočárek byl fakt super. I do kopce a na hrbolaté cestě se s ním jelo moc dobře, až mě museli zastavit, jak jsem se do toho dala.

Zkusili jsme s ním vyjet i do hodně prudkého kopce na zahradě, abychom pořídili pár idylických fotek pod rozkvetlým stromem. To už jsem samozřejmě netlačila kočárek já, ale pan Šavara.

Románek začal být neklidný, a tak jsme pobyt venku ukončili, aby si mohl odpočinout. Paní Šavarová nám připravila skvělé občerstvení a povídali jsme si.

Připadalo mi, jako bychom se znali už hodně dlouho.

Počáteční vzájemný ostych, když jsme rodinu Šavarových navštívili poprvé, byl pryč, jako by z nich spadla jedna starost.

romanek

Měla jsem příjemný pocit, že je to snad i trochu díky nám. A samozřejmě vám, milé ženy-in.

Kolik jsme se složili,se dočtete ZDE

Cestou domů jsme probírali, co uděláme s penězi, které na našem sbírkovém kontu zbyly. Shodli jsme se na tom, že částka pět tisíc korun bude dobrým startem pro další sbírku.

Vždyť dětí s podobným osudem je víc než dost.

Co říkáte, milé ženy-in, půjdete do toho opět s námi?

   
11.05.2010 - Děti - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hermína [*]

  Sml59Sml59Sml59 ...tady není co dodat.....Sml67

  superkarma: 0 11.05.2010, 14:05:29
 2. avatar
  [4] Petrushe [*]

  To je fajn Sml67

  superkarma: 0 11.05.2010, 10:08:47
 3. avatar
  [3] enka1 [*]

  Sml16

  superkarma: 0 11.05.2010, 07:20:47
 4. avatar
  [2] Pajinka [*]

  tak ať dobře slouží, jsem moc ráda, že to vyšlo Sml59

  superkarma: 0 11.05.2010, 07:00:42
 5. avatar
  [1] Tanzi [*]

  Kočárek se mi líbí a na jedné fotce to vypadá, že se Románek spokojeně usmívá.Sml67

  superkarma: 0 11.05.2010, 06:52:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme